Czapki i opaski do biegania

Czapki i opaski do biegania do dobry wybór nie tylko zimą, kiedy chcemy osłonić głowę i uszy przed nieprzyjemnym chłodem. To także nieodzowny element letniego stroju, który stanowi barierę przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV. Zatem okrycie głowy dba o nasze zdrowie, nie doprowadzając do przegrzania latem, a zimą chroni nasze uszy przed nadmierną utratą ciepła oraz odmrożeniem.

na stronę
na stronę

Czapki i opaski do biegania na każdą porę roku

Czapka do biegania przydaje się nie tylko zimą, kiedy za sprawą niskiej temperatury przez uszy i głowę tracimy bardzo dużo ciepła. To także ochrona przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV latem. Zimowe czapki wykonane są z materiałów znanych ze swoich właściwości cieplnych – na przykład wełny merino, która nie tylko bardzo dobrze utrzymuje temperaturę, ale także oddycha i nie powoduje nieprzyjemnego swędzenia. Letnie czapki są zazwyczaj bardzo lekkie i wyposażone są dodatkowo w daszek. Dzięki temu całość chroni nie tylko głowę, ale także oczy przed słońcem, podnosząc tym samym komfort biegu. Wśród miłośników tego sportu znajdą się również zwolennicy opasek, które skutecznie chronią uszy przed utratą ciepła i dlatego sprawdzą się w chłodne, ale bezwietrzne dni. Czapki i opaski do biegania zarówno przeznaczeniem na zimę, jak i te na ciepłe pory roku przystosowane dla biegaczy, projektowane są w taki sposób, by były niemal nieodczuwalne podczas trwania treningu.

Czym kierować się przy wyborze czapki do biegania?

Przy wyborze czapki lub opaski do biegania należy przede wszystkim kierować się swoimi własnymi preferencjami. Oczywiście na inne okrycie głowy zdecydujemy się latem, a na inne zimą. To z przeznaczeniem na ciepłą porę roku wyposażone jest najczęściej w daszek, który dodatkowo chroni oczy przed słońcem. Niektóre modele z perforacją dodatkowo podnoszą poziom wentylacji, jednocześnie obniżając wagę produktu. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza podczas biegu, gdzie liczy się wyjątkowa lekkość i wysoki komfort. Zimą natomiast najważniejsze jest zachowanie ciepła, ale i dobra oddychalność, by nie doprowadzić do przegrzania. Bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji zimowych czapek biegowych jest wełna merino, która pozostaje lekka i komfortowa w użytkowaniu jednocześnie utrzymując optymalną temperaturę.

Czapka czy opaska do biegania – co lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej wybrać czapkę, czy opaskę. Wszystko zależy od pory roku, pogody oraz osobistych preferencji. Czapka z pewnością sprawdza się zimą, kiedy panują niskie temperatury oraz gdy na dworze hula wiatr. Natomiast opaska chroni uszy, przez które ucieka najwięcej ciepła. Nie osłania jednak całej głowy, co sprawia, że jest dobrym rozwiązaniem na chłodne, ale bezwietrzne dni. Dzięki mniejszej powierzchni jest lżejsza i przez wielu biegaczy uznawana za bardziej komfortową. Latem lepszym rozwiązaniem wciąż pozostaje czapka, która podczas słonecznych dni, chroni głowę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zatem wybór między czapką a opaską do biegania, to kwestia ich dopasowania do naszych indywidualnych potrzeb. Przy wyborze należy jednak zwrócić uwagę na materiał wykonania, cechy dodatkowe i oczywiście panującą pogodę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.