Spodnie i legginsy do biegania

Dobrze dobrane spodnie lub legginsy do biegania, to już połowa drogi do udanego treningu. Ich dopasowanie powinno pozwalać na pełną swobodę oraz wysoki komfort podczas ruchu. W zależności od tego, czy oczekujesz lekkości, czy lepszego odprowadzenia wilgoci, zdecydujesz się na spodnie luźne krojem lub przylegające legginsy. Wybieraj na e-horyzont odzież biegową takich marek jak Jakck WolfskinOdlo i wiele innych.
na stronę
na stronę

Spodnie i legginsy biegowe w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Zarówno latem, jak i zimą jednym z podstawowych elementów stroju biegacza są dobrze dobrane spodnie lub legginsy biegowe. W ciepłą porę roku chronią przed słońcem i pomagają utrzymać optymalny poziom temperatury. W chłodne dni natomiast stanowią warstwę izolującą przed zimnem oraz docieplającą. Dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz szeroki wybór spodni i legginsów do biegania od najlepszych marek, takich jak Jack Wolfskin, Odlo, Icebreaker, czy Brubeck.

Różnica między spodniami a legginsami do biegania

Tak samo luźne spodnie i legginsy sprawdzają się podczas treningu biegowego. Ważne jednak, by były wykonane z technicznego materiału, który nie tylko pozwoli zachować swobodę ruchów, ale także będzie odpowiednio oddychać. Spodnie do biegania zalecane są w ciepłe pory roku, kiedy priorytetem jest bardzo dobra oddychalność i wentylacja. Wiele z modeli biegowych wyposażonych jest dodatkowo w strefy wentylacyjne – czyli wstawki wykonane z siatki, które mają nie doprowadzić do przegrzania oraz nadmiernego zbierania się wilgoci. Natomiast zimą, kiedy spada temperatura, lepszym rozwiązaniem okazują się legginsy przylegające do ciała. Sprawia to, że bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale także odprowadzają wilgoć, a co za tym idzie – skóra pozostaje sucha. Dlatego podczas treningów w najchłodniejszą porę roku warto zdecydować się na legginsy do biegania z dodatkowym ociepleniem.

Jak wybrać odpowiednie spodnie/legginsy do biegania?

Wybór odpowiednich spodni lub legginsów do biegania to kwestia dość indywidualna. Jednak istnieje kilka cech, jakie powinna posiadać odpowiednia odzież sportowa. Najważniejszą z nich jest materiał techniczny – czyli taki, który będzie dobrze oddychać oraz odprowadzać wilgoć, pozostawiając skórę suchą i nie doprowadzając do przegrzania. Inną cechą wpływającą na komfort treningu jest krój spodni biegowych oraz umieszczenie w nich płaskich szwów lub całkowity ich brak. Również damskie i męskie modele różnią się od siebie. Nie tylko miejscem przeszyć, podkreślającymi dany typ sylwetki, ale także miejscami stref wentylacyjnych. Zatem przy wyborze legginsów lub spodni do biegania najlepiej kierować się swoim własnymi preferencjami, pamiętając o cechach wyróżniających techniczne modele, ty zwiększyć swój komfort podczas treningu.
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.