Kije do biegania

Bieg w trudnym terenie? Długi dystans górskim szlakiem? W tych i w wielu innych przypadkach świetnie sprawdzają się kije do biegania. Lekkie i wytrzymałe zdecydowanie pomagają w podbiegach i na długich dystansach. Odciążają stawy i poprawiają oddech, zwiększając naszą wydajność, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie przebiec dłuższy dystans. Kije składają się, by w wygodny sposób umieścić je w plecaku lub kamizelce, gdy z nich nie korzystamy.

na stronę
 1. Kije trekkingowe Black Diamond WOMEN'S DISTANCE FLZ ice
  Sale
  Kije trekkingowe Black Diamond WOMEN'S DISTANCE FLZ ice

  Black Diamond

  Cena 599,99 zł Od 499,99 zł
 2. Kije trekkingowe Black Diamond DISTANCE FLZ ice
  .
  Kije trekkingowe Black Diamond DISTANCE FLZ ice

  Black Diamond

  Cena 599,99 zł Od 499,99 zł
na stronę

Kije do biegania w terenie na stronie e-horyzont.pl

Lekkie i wytrzymałe kije to nie tylko nieodzowny element wycieczki trekkingowej, ale także biegu w terenie. Trening z nimi poprawia krążenie i odciąża stawy, wpływając jednocześnie na wzrost wytrzymałości, co sprawia, że biegnąc z kijkami, jesteśmy w stanie pokonać dłuższy dystans. W ofercie e-horyzont.pl znajdziesz zarówno wytrzymałe kije aluminiowe, jak i super lekkie wykonane z włókna szklanego. Wszystkie prezentowane modele pochodzą od sprawdzonych marek np. Black Diamond.

Czym powinny charakteryzować się kije do biegania w terenie?

Bieganie w terenie, zwłaszcza w górach, wymaga ponadprzeciętnej kondycji. Nieocenioną pomocą w zmaganiach z kolejnymi kilometrami, okazują się kije do biegania. Ten element wyposażenia wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, odciążając stawy, ale także poprawia wydajność i sprawiając, że jeszcze dłuższy dystans nie jest problemem. Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną z biegania w terenie z kijami, warto przy ich zakupie zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, taki sprzęt nie powinien być ciężki. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się kije aluminiowe, które są dość lekkie i bardzo wytrzymałe, a w razie uderzenia o kamień, czy inną przeszkodę na szlaku, ulegną jedynie wygięciu. Na popularności zyskują również kije do biegania w terenie, wykonane z włókna węglowego, które w swojej wadze nie mają konkurencji. Są jednak droższe i bardziej kruche. Inną istotną kwestią jest ich kompaktowość. Większość kijków składa się, co znacznie ułatwia ich transport.

Kiedy zabrać ze sobą kije do biegania w terenie?

Bieganie w terenie z kijami wymaga treningu i wprawy. Taka aktywność angażuje więcej mięśni, stąd konieczność odpowiedniego przygotowania. Poprawna technika posługiwania się takim sprzętem i zbudowana wcześniej kondycja sprawiają, że kije stają się odciążeniem dla mięśni i stawów, wspierając nasze ciało podczas biegu. Przekłada się to na większą wytrzymałość, co pozwala przebiec dłuższy dystans i wciąż pokonywać swoje kolejne bariery. Pomoc kijów do biegania w terenie odczujemy szczególnie podczas wyczerpujących podbiegów oraz na długich dystansach. Znajdą się również zwolennicy używania ich przy zbiegach, jako element pomagający zachować równowagę. Podczas płaskich odcinków kije można przytroczyć do plecaka biegowego, dzięki czemu nie obniżają komfortu treningu.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.