Co powinna zawierać turystyczna apteczka podróżnika?

Co powinna zawierać turystyczna apteczka podróżnika?

Spis Treści

  Wszystkim życzymy udanego wyjazdu bez żadnych problemów. Niestety, czasami zdarza się, że w podróży konieczne będzie skorzystanie z zestawu pierwszej pomocy. Ale jak go skompletować? Dowiedz się, co powinna zawierać apteczka podróżnika!

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Leki w apteczce turystycznej

  Z całą pewnością wiesz, że koniecznie musisz zabrać ze sobą leki, które zażywasz na co dzień. Jednak pewne środki są uniwersalne praktycznie dla każdego, dlatego zawsze powinny znaleźć się w wyposażeniu apteczki. Przede wszystkim pamiętaj o środkach przeciwbólowych i rozkurczowych. Nawet, jeśli zwykle nie masz takich problemów, ból po urazie czy bóle głowy mogą przytrafić się wszystkim. Na wyjeździe przydadzą się także preparaty na problemy ze skórą. Tym, co powinna zawierać apteczka, z pewnością będzie więc maść na otarcia - drobne urazy zdarzają się głównie na stopach, nawet w najwygodniejszych butach - i wapno na problemy alergiczne. Do swojego zestawu dołącz również leki na problemy żołądkowe.

  Wybierasz się w tropiki? Nawet, jeśli do tej pory nie zauważyłeś u siebie reakcji alergicznych, tutaj mogą Cię spotkać. Pamiętaj o tym, kompletując swoją apteczkę! Zabierz też uniwersalny antybiotyk. Jego wybór skonsultuj ze swoim lekarzem.

  Wybrałeś wyprawę w góry w chłodniejszych miesiącach? Przydadzą Ci się leki na przeziębienie. Czasem nawet ciepła kurtka to za mało, aby się przed nim uchronić!

  Opatrunki to podstawa w każdej apteczce na podróż

  Każdemu na wyjeździe może przytrafić się uraz. Dlatego koniecznie zabierz ze sobą również środki opatrunkowe. Bandaż, najlepiej elastyczny, plastry i gaza to absolutne minimum, zwłaszcza jeśli wybierasz się w bardziej ekstremalne warunki, np. w podróż w góry. Do ich przycięcia zabierz nożyczki z tępymi końcami. Pamiętaj też o preparacie odkażającym, np. specjalnym sprayu, którym oczyścisz ewentualną ranę.

  Na podróż wybrałeś najcieplejsze miesiące? Nie zapomnij o produkcie na oparzenia, które potrafią zepsuć każdy wyjazd! Najlepiej po prostu możliwie dobrze się przed nimi chronić, np. za pomocą kremów z wysokimi filtrami i kapelusza osłaniającego twarz, jednak nawet mimo tego nigdy nie należy wykluczać możliwości pojawienia się tego problemu.

  Twoja wyprawa będzie należeć do ekstremalnych? Nie zapomnij o trójkątnej chuście, która może być nieoceniona w przypadku poważniejszego urazu, np. ręki. Wypadek, np. poślizgnięcie, może zdarzyć się każdemu, zwłaszcza mniej doświadczonemu podróżnikowi. Dlatego nie lekceważ tego elementu apteczki, niezależnie od tego, na jakie buty w góry się zdecydowałeś, czy jak dobrze znasz dany szlak!

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Apteczka podróżnika nie obędzie się bez środków na owady

  Wiele osób, wybierając się np. na biwak, postanawia zaopatrzyć się w specjalne lampy, mające zapobiec pokąsaniu ich przez komary. W tropikach wspomagamy się natomiast kapeluszem z siatką i nie odsłanianiem zbyt dużych partii ciała. Zawsze warto jednak wyposażyć się w specjalne spreje, które zapobiegną zbliżaniu się do nas różnego rodzaju owadów. Pamiętajmy jednak, że środki te nie zawsze działają w stu procentach. Dlatego planując, co powinna zawierać apteczka podróżnika, nie zapomnijmy o preparacie łagodzącym skutki ukąszeń. Z pewnością się przyda, zwłaszcza, gdy wybieramy się w pobliże zbiorników wodnych.

  W nagłych przypadkach wyposażona apteczka turystyczna może nas uratować

  Pakując apteczkę podróżnika, zwróćmy uwagę na jeszcze kilka drobiazgów. Jeżeli w trasie przytrafi nam się uraz, z pewnością przydadzą się jednorazowe rękawiczki. Zakładanie opatrunku powinno być jak najbardziej sterylne. Wybierasz się w góry? Nie zapomnij o folii NRC, nazywanej też termiczną. Nigdy nic nie wiadomo, dlatego zawsze warto spakować ją do plecaka! Pamiętajmy też o niebezpieczeństwie użądlenia czy wbicia się drzazgi. Pęseta powinna pomóc nam pozbyć się problemu.

  Wielu z nas zastanawia się też, czego apteczka pierwszej pomocy nie powinna zawierać. Złym pomysłem będą ostro zakończone nożyczki (łatwo o skaleczenie) czy… nadmiar środków! Nie zawsze musisz zabierać ze sobą całe opakowanie, zwłaszcza, jeśli nie wyjeżdżasz na długo.

  Wiesz już, co spakować? W takim razie szerokiej drogi i udanej wyprawy, bez przykrych niespodzianek!  Powiązane produkty

  © Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.