Gdzie na weekend w góry powinieneś się wybrać?

Gdzie na weekend w góry powinieneś się wybrać?

Spis Treści

  Zastanawiasz się, gdzie pojechać w góry na weekend? Południowe zakątki Polski stanowią idealną bazę wypadową na dłuższe i krótsze wycieczki, szczególnie dla osób, które cenią sobie górskie widoki oraz piesze wędrówki. W Polsce znajduje się wiele miasteczek i miejscowości, które przyciągają turystów atrakcjami oraz malowniczymi krajobrazami. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, gdzie w góry na weekend warto się wybrać!

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Gdzie na weekend w góry? Postaw na Tatry!

  Tatry to najwyższe i najchętniej odwiedzane przez turystów pasmo górskie znajdujące się w łańcuchu Karpat. Są niezwykle klimatycznym miejscem z fantastycznymi widokami, gdzie można zarówno wędrować po szlakach górskich o różnej trudności, jak i zwiedzić wiele ciekawych miejsc. W Tatrach zlokalizowane jest Zakopane – miasto tętniące życiem, słynące m.in. z Krupówek czy kolejki górskiej na Gubałówkę. To idealne miejsce, jeśli zastanawiasz się, gdzie na romantyczny weekend w góry najlepiej się wybrać, czy – gdzie pojechać na weekend w góry z dzieckiem. To dobry wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par. Punktem obowiązkowym w Tatrach jest wędrówka po szlakach, których jest tam ogromny wybór. Dla osób początkujących, które lubią spokojne, piesze wycieczki, polecamy doliny Kościeliską i Chochołowską, słynne z Jaskini Mroźnej czy Smoczej Jamy. Doświadczeni i wprawieni w górskim trekkingu turyści z pewnością wiele satysfakcji będą czerpać z wędrówki do Orlej Perci uważanej za jeden z najtrudniejszych szlaków górskich w Polsce. Jednak na taką wyprawę  trzeba się odpowiednio przygotować, więc nie zapomnij o zabraniu wytrzymałych i stabilnych butów górskich lub trekkingowych!
  Tatry rozciągają się od Polski po Słowację, więc, jeżeli zależy Ci na zobaczeniu czegoś nowego, warto zatrzymać się na kilka dni u naszych sąsiadów. Z racji tego, że Słowacja to kraj z bogatym dorobkiem historycznym, oprócz malowniczych szlaków górskich, warto udać się na zwiedzanie zamków czy grodów warownych.

  Hala Gąsienicowa

  Karkonosze – sprawdzone miejsce na weekend w góry z dziećmi!

  Karkonosze są najwyższym pasmem górskim Sudetów, gdzie najsłynniejszym szczytem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.). Zastanawiasz się, w który rejon gór dolnośląskich najlepiej wybrać się na weekend? A może jesteś rodzicem i stoisz przed trudnym pytaniem, gdzie w góry na weekend z dziećmi najlepiej pojechać? Polecamy Karkonosze! To miejsce zapewni moc atrakcji zarówno dorosłym, jak i dzieciom! Tu znajduje się Karkonoski Park Narodowy, będący jednocześnie centrum narciarskim, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie sposób spędzenia czasu i odpoczynku. Doskonałą bazą wypadową w Karkonoszach jest Szklarska Poręba – miasto obfitujące w atrakcje, otoczone nietuzinkową przyrodą. To kierunek dla osób, którym zależy nie tylko na pieszych wędrówkach i aktywnym odpoczynku, lecz także na rozrywce. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie warto pojechać w góry zimą na weekend, to polecamy Karkonosze, które stanowią centrum dla sportów zimowych! Góry te rozciągają się także w Czechach, które są bogate w równie piękne widoki i miejsca, takie jak kotły polodowcowe, wielkie wodospady czy rozległe łąki wysokogórskie, dlatego przy wyborze kierunku warto rozważyć także czeskie góry.

  Śnieżka

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Bogata historia i niesamowite widoki? Tylko Góry Świętokrzyskie!

  Kochasz historię i wciąż nie podjąłeś decyzji, gdzie na weekend w góry się wybrać? Zdecyduj się na Góry Świętokrzyskie! To najstarsze, bo powstałe w okresie zlodowacenia, pasmo górskie w Polsce. Jego najwyższym szczytem jest Łysica, natomiast turystów przyciąga także Święta Katarzyna czy Łysa Góra, znana m.in. z sabatów czarownic, dlatego stanowi ono idealne miejsce dla fanów historii i tajemniczych opowieści. Góry Świętokrzyskie to najniższe pasmo górskie, obfitujące w wiele łagodnych szlaków i historycznych miejsc. Jest ono doskonałym kierunkiem podróży dla całych rodzin oraz miłośników spokojnych wędrówek. Góry Świętokrzyskie pięknie prezentują się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, jednak, ze względu na szczególne widoki oprószonych śniegiem skał, to miejsce, gdzie na weekend w góry zimą szczególnie warto się wybrać.

  Święty Krzyż

  Chcesz odpocząć i nie wiesz, gdzie jechać na weekend w góry? Zdecyduj się na Beskidy!

  Beskidy to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich. Mimo że są dość rozległe, stanowią idealny kierunek, żeby wypocząć. Będą doskonałe, gdy zastanawiasz się np., gdzie najlepiej wyjechać w góry na weekend majowy. Ze względu na unikatową przyrodę i piękne widoki, to miejsce, w którym powstało aż 11 parków narodowych. Do najpopularniejszych pasm Beskidów zalicza się Beskid Żywiecki i Beskid Śląski – są to lokalizacje niezwykle przychylne turystom, dlatego nie pożałujesz, jeśli wybierzesz się tam na weekend. W Beskidzie Śląskim szczególnie polecamy odwiedzić bogate w atrakcje i miejsca turystyczne Wisłę i Ustroń. Natomiast w Beskidzie Żywieckim z pewnością warto pokonać trasę na Babią Górę.

  Beskidy

  Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, gdzie jechać w góry na weekend? Odwiedź nasz sklep E-horyzont, w którym znajdziesz odpowiednią odzież turystyczną i specjalistyczny sprzęt potrzebny do weekendowych wycieczek po górach!  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.