Jaki ręcznik szybkoschnący wybrać?

Jaki ręcznik szybkoschnący wybrać?

Spis Treści

  Ręcznik szybkoschnący już na stałe wpisał się w listę podróżniczych i praktycznych gadżetów. Wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazku, więc po co dźwigać na szlaku duży ręcznik albo rezygnować i nie mieć w co się wytrzeć po intensywnym dniu na szlaku? Dlatego z pomocą przychodzi technologia i rozwój współczesnej turystyki, który tworzy nową jakość w dziedzinie higieny, czyli ręcznik szybkoschnący.

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Ręcznik szybkoschnący - co to właściwie jest?

  Założeniem stworzenia ręcznika szybkoschnącego jest niewielka waga oraz szybkie pozbycie się wilgoci czyli krótszy czas wysychania w porównaniu do dużych ręczników z bawełny. Brzmi jak maksimum zysków i minimalizacja gabarytów, ale na czym polega fenomen ręczników szybkoschnących i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze postaram się pokrótce naświetlić.
  Ręcznik szybkoschnący zawdzięcza swoje właściwości specjalnej technologii wykorzystywanej przy jego produkcji czyli zastosowaniu odpowiednich włókien, które wpływają na chłonność ręcznika oraz tempo jego wysychania. Trzeba pamiętać, że im większą chłonność ma ręcznik czyli potrafi zabsorbować więcej wody tym dłużej będzie wysychał. Producenci ręczników w ramach parametrów danego produktu podają wagę w formie porównania ile ręcznik z wodą jest cięższy od suchego ręcznika.
  Bardzo ważną cechą ręczników szybkoschnących jest ich antybakteryjność przez zastosowanie jonów srebra, które znacząco utrudniają namnażanie się bakterii oraz przykrego zapachu. System antybakteryjny to jedna z podstawowych cech tego typu produktów i zapewnia ochronę przed rozwojem bakterii.

  przed podróżą

  Rodzaje ręczników szybkoschnących

  Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę ręczników szybkoschnących. Tym co je rozróżnia jest przede wszystkim rodzaj tkaniny, z której są uszyte.
  Ręczniki frote czyli dość grube, miękkie i delikatne w dotyku dodatkowo bardzo podobne do klasycznych ręczników. Schną ok 2 razy szybciej niż te klasyczne ale zajmują więcej miejsca niż ręczniki szybkoschnące uszyte z innych materiałów. Przykładem jest Pinguin Towel w rozmiarach M, L i XL w różnych wersjach kolorystycznych.

  ręczniki Pinguin

  ręczniki szybkoschnące z oferty Pinguin

  Ręczniki uszyte z weluru, znacznie mniejsze od ręczników frote i schnące prawie 3 razy szybciej niż klasyczny ręcznik z bawełny. Np. Fjord Nansen Tramp blue w dwóch rozmiarach M i L.
  Ręczniki z mikrofibry czyli dla podróżniczych minimalistów ceniących sobie każdy gram. Tempo wysychania takiego ręcznika jest ok 5-6 razy szybsze od zwykłych ręczników bawełnianych. Duże właściwości szybkiego wysychania są wynikiem bardzo cienkiego materiału. Przykładem jest ręcznik Fjord Nansen Tramp light w dwóch rozmiarach M i L lub Jack Wolfskin Waffle Towel pebble grey.

  ręczniki Jack Wolfskin

  ręczniki szybkoschnące z oferty Jack Wolfskin

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Jaki ręcznik wybrać?

  Wybierając ręcznik szybkoschnący należy wziąć pod uwagę wielkość, która będzie odpowiadała naszym potrzebom, a co za tym idzie waga samego ręcznika oraz szybkość wysychania i jego chłonność. Należy pamiętać, że ręcznik, który jest bardzo mokry będzie potrzebował więcej czasu na wyschnięcie niż ten sam ręcznik dużo bardziej suchy. Przez chłonność oznacza się ilość wody jaką może wchłonąć dany ręcznik.
  Może nie najważniejsze ale przydatne punkty, którymi można się kierować przy wyborze ręcznika to sprawdzenie czy ręcznik jest uszyty z materiału o strukturze zapobiegającemu rozwojowi mikroorganizmów lub czy dodano do materiału jony srebra - te dwa elementy służą hamowaniu rozwojowi bakterii w wilgotnym ręczniku. Ważny też jest wieszak lub szlufka do zawieszenia, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie i sięgnąć po niego, gdy tylko jest potrzebny. Warto też sprawdzić, czy ręcznik jest wyposażony w pokrowiec z siateczki w zestawie, dzięki któremu po spakowaniu zajmie niewiele miejsca.

  ręczniki Fjord Nansen

  ręczniki szybkoschnące z oferty Fjord Nansen

  Gdzie się sprawdzi taki ręcznik szybkoschnący?

  Coraz częściej ręczniki szybkoschnące są wykorzystywane do zajęć na siłowni aby położyć go na macie, na ramie roweru stacjonarnego na spiningu czy na basenie. Dzięki emu nie trzeba nosić ze sobą wielkich toreb na treningi. Dzięki ręcznikowi szybkoschnącemu zapomnisz o ciągle mokrym, tradycyjnym ręczniku i nieprzyjemnym aromacie z wilgotnej kosmetyczki.

  w drogę!

  Opracowała: Aleksandra Dembicka

  Team E-Horyzont  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.