Kobieca Strona Outdooru - poznaj sylwetki inspirujących kobiet - Wiola Krzak

Aleksandra Prokop 10/03/2021

Nasza kolejna bohaterka to Wiola Krzak - miłośniczka aktywnego trybu życia, podróży i górskich wędrówek. Z Wiolą poznaliśmy się podczas eventu organizowanego z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie na Babiej Górze odbyło się już po raz drugi i jesteśmy pewni, że nie ostatni. Wiola współtworzy grupę na Facebook-u ,,Baby na górskim szlaku", która zrzesza kobiety kochające outdoor. Dziewczyny m.in. umawiają na wyjścia w góry, wymieniają doświadczeniami oraz wzajemnie się motywują do aktywności, nie tylko górskiej. 

- CZYTAJ TAKŻE -

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda?

Moja pasja to sport, bo już jako dziecko miałam przez rodziców zaszczepione, że ruch to zdrowie. Mama uwielbiała spacery po Beskidzie Żywieckim, a po raz pierwszy w „góry” zabrała mnie i siostrę w wieku 7 lat na Średni Grojec 474 m n.p.m. ponieważ został tam postawiony krzyż papieski w celu uczczenia wizyty Jana Pawła II w Żywcu. Natomiast tata zapewniał nam zawsze atrakcje sportowe w postaci rolek, snowboardu, atrakcji związanych z wysiłkiem, adrenaliną więc na zajęciach z wychowania fizycznego w szkole byłam zawsze bardzo aktywna. Po szkole podstawowej kontynuowałam naukę w Szkole Sportowej, gdzie trenowałam piłkę siatkową.

Jak widać, sport miałam wpojony od dziecka, więc namawiać mnie nigdy nie trzeba było. 01.10.2017r. po raz pierwszy poszłam z przyjaciółką na Babią Górę, przejrzystość była cudowna, zobaczyłam Tatry, które mnie urzekły i teraz minimum raz w miesiącu spędzam tam weekend.

Co podczas podróżowania sprawia Ci największą przyjemność?

Największą przyjemność sprawiają mi górskie wędrówki, ponieważ tam łączę przyjemne z pożytecznym. Wysiłek fizyczny oraz zachwyt nad naturą, która mnie niezwykle uspokaja.

- CZYTAJ TAKŻE -

Kto Cię inspiruje/motywuje do dalszego działania?

Inspiruje mnie tata, ponieważ przez całe życie podnosi sobie poprzeczkę w sporcie i chciałabym być taka właśnie jak on.

Najpiękniejsze miejsce, w którym dotychczas byłaś to...

Grossglockner – najwyższy szczyt w Austrii tzn. 3798 m n.p.m. w Wysokich Taurach. W tym roku planuje odwiedzić ponownie Alpy, a dokładniej Alpy Julijskie. Z przyjaciółką zdobywamy Koronę Europy i tym razem chciałybyśmy „zdobyć” Triglav - 2864 m n.p.m.

Miejsce, do którego zawsze wracasz...

Dolina Pięciu Stawów Polskich - wg mnie najpiękniejsze miejsce w Tatrach Polskich, bo tam poznałam wspaniałych ludzi, z którymi przemierzyłam setki km.

A Outdoor to dla mnie całe życie! ♡

Powiązane Wpisy