Kosmetyczki podróżne, organizery turystyczne – dobieramy poręczne akcesoria podróżne

Kosmetyczki podróżne, organizery turystyczne – dobieramy poręczne akcesoria podróżne

Spis Treści

  Są takie elementy wyposażenia, które przydadzą się każdemu podróżnikowi, w każdego rodzaju podróży. Nie ważne czy wybierasz się na wyprawę wysokogórską w Himalaje, czy jedziesz na weekend w Karkonosze, są przedmioty które przydadzą Ci się w każdej sytuacji. Doskonałym przykładem jest kosmetyczka podróżna, która przyda Ci się w każdej sytuacji.

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Akcesoria podróżne, czyli wszystko co potrzebne w podróży

  Wyruszając w podróż musisz zadbać o to, żeby zabrać ze sobą podstawowe artykuły kosmetyczne, higieniczne i ochronne. Mówimy tutaj o tak podstawowych elementach jak szczoteczka do zębów i pasta, ale też o artykułach które mają nas chronić w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi, w lokalizacji do której jedziemy. Mowa tutaj o kremach ochronnych, filtrach, czy środkach przeciw owadom. Niektórzy z nas dodatkowo muszą zabrać ze sobą szkła kontaktowe. Warto mieć też ze sobą plastry, bandaże, okłady chłodzące. Wymienione artykuły powinny być przetrzymywane w osobnym organizerze, w możliwie uporządkowany i łatwo dostępny sposób, żeby ułatwić nam zabranie ich do łazienki i efektywne korzystanie. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą właśnie specyficzne organizery podróżne do plecaka czy walizki, czyli kosmetyczki podróżne.

  Kosmetyczka turystyczna WASCHSALON marki Jack Wolfskin

  Kosmetyczka turystyczna WASCHSALON marki Jack Wolfskin

  Organizer kosmetyczka do torebki czy plecaka. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

  Najważniejszym pytaniem, które pojawia się przy każdym doborze sprzętu, będzie oczywiście - jakie kosmetyczki i kuferki kosmetyczne rozpatrywać i jak wybrać odpowiedni dla siebie. Odpowiedź, jak to zwykle bywa przy sprzęcie podróżnym, nie jest taka prosta. Zależy od tego w jakie warunki pobytowe i na jak długo jedziemy. W zależności od tego w jaką strefę klimatyczną i w jakie warunki atmosferyczne się wybieramy, powinniśmy zacząć od sporządzenia listy artykułów higienicznych i ochronnych, które powinniśmy mieć ze sobą. Mając taką listę, na podstawie długości planowanego wyjazdu możemy określić czy wystarczy nam po jednym opakowaniu tych artykułów, czy też zabrać powinniśmy ich więcej. Ta podstawowa analiza da nam odpowiedź jak dużej kosmetyczki powinniśmy poszukiwać. Poza wielkością, kosmetyczki posiadają jednak szereg charakterystycznych udogodnień, które przydadzą nam się niezależnie od długości i celu wyjazdu.

  sprzątanie świata

  Zawieszane kosmetyczki na haczyk - jako odpowiedni drobiazg na prezent

  Haczyk do zawieszania - to element, który potrafi zmienić oblicze porannej toalety. Jeżeli mamy wśród naszych znajomych pasjonata podróży, który męczy się za każdym razem podczas wspólnych wyjazdów z położeniem swojej kosmetyczki np. na małej umywalce w pensjonatach czy schroniskach, to z pewnością kosmetyczka podróżna z haczykiem będzie dla niego wspaniałym prezentem. Tego typu organizery podróżne zazwyczaj dają się rozpinać i rozwinąć przed zawieszeniem, w taki sposób by dać nam świetny dostęp do poszczególnych przegródek podczas porannej czy wieczornej toalety. Taka kosmetyczka podróżna wisząca przy umywalce ma jeszcze zazwyczaj dodatkową ważną cechę. Może być wyposażona w lusterko. Wieszana kosmetyczka z lusterkiem ma wszystko, czego moglibyśmy potrzebować, żeby poczuć się jak w naszej domowej łazience, przy szafce z kosmetykami.

  Duża kosmetyczka podróżna CADDIE marki Jack Wolfskin

  Duża kosmetyczka podróżna CADDIE BLEND marki Jack Wolfskin

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Organizery podróżne: trzymaj porządek w swoim bagażu

  Cechą, na która powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze kosmetyczki podróżnej jest ilość i wielkość przegródek. Jest to o tyle ważne, że pozwala później utrzymać porządek w takim bagażu i bez problemu znajdować artykuły, których akurat potrzebujemy.

  Organizer podróżny BLACK HOLE CUBE marki Patagonia

  Organizer podróżny BLACK HOLE CUBE marki Patagonia

  Poza ilością przegródek, powinniśmy przeanalizować również ich rozmiar, tak by mieć do dyspozycji 1-2 większe przegródki, na przechowywanie większych opakowań - np. szamponu, czy żelu pod prysznic, a także szeregu mniejszych lub podłużnych, do przechowywania szczoteczki i pasty do zębów, kremów, szkieł kontaktowych czy zestawu do wyciągania kleszczy. Dobrze zwrócić uwagę na wodoodporność kosmetyczki, z jednej strony by unikać zamoczenia jej wnętrza gdy korzystamy z niej przy umywalce, a z drugiej strony by nie zamoczyć np. ubrań w torbie, od wilgotnych artykułów znajdujących się w kosmetyczce.

  spakowany bagaż

  Etui na dokumenty podróżne - jaką galanterie warto wybrać?

  Mimo że kosmetyczki podróżne są wygodne i potrafią pomóc w zachowaniu porządku w bagażu, to z pewnością nie powinniśmy korzystać z nich do przetrzymywania dokumentów podróżnych. Nawet w przypadku zamykanych wodoodpornych przegródek ryzyko zamoczenia dokumentów jest w takich wypadkach za duże. Do przechowywania dokumentów podróżnych najlepiej sprawdzi się natomiast dedykowane etui na dokumenty podróżne.

  na biwaku  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.