Lista na wyjazd - czyli, co powinieneś zabrać ze sobą na urlop?

Lista na wyjazd - czyli, co powinieneś zabrać ze sobą na urlop?

Spis Treści

  Wszyscy kochamy urlopy, ale jedna rzecz zwykle spędza nam sen z powiek. Mowa oczywiście o pakowaniu! Najczęściej kończy się to upychaniem rzeczy w pośpiechu, ciężkim bagażem i zaskoczeniem na miejscu, gdy zorientujemy się, że zapomnieliśmy o bardzo ważnej dla nas rzeczy. W tym roku chcesz tego uniknąć? Sprawdź, jak sporządzić listę na wyjazd, aby zabrać wszystko, co będzie Ci potrzebne!

  Lista rzeczy na wyjazd - jak się przygotować

  Jednym z największych problemów ze sporządzeniem listy na wyjazd jest umieszczanie na niej niepotrzebnych rzeczy. Czy na dwutygodniowy wyjazd naprawdę potrzebujesz 20 T-shirtów? Przeczytanie 10 grubych książek podczas intensywnego zwiedzania raczej też nie będzie możliwe. Dlatego przygotowując listę rzeczy na wakacje, skup się tylko na tym, co rzeczywiście będzie niezbędne. Przede wszystkim przygotuj:

  • dokumenty i ubezpieczenie,
  • elektronikę (telefon, aparat, ewentualnie notebooka), ładowarki, a jeśli to konieczne, również powerbank,
  • podstawowe kosmetyki (mydło czy żel pod prysznic, dezodorant lub antyperspirant, szampon, krem z filtrami UV, pastę do zębów) oraz te mniej ważne, bez których jednak nie wyobrażasz sobie wyjazdu, np. krem, balsam, suchy szampon czy odżywkę do włosów,
  • przybory i artykuły higieniczne - szczoteczkę do zębów, chusteczki higieniczne i odświeżające, szczotkę do włosów lub grzebień itp.,
  • ubrania - zabierz tyle, aby pranie w trakcie wyjazdu nie było konieczne, a z drugiej strony, żeby choć raz założyć zdecydowaną większość ubrań. Przygotuj się na zmiany pogody,
  • wygodne buty - na Twojej liście na wyjazd koniecznie powinny znaleźć się takie, w których wytrzymasz dłuższy marsz lub całodzienne zwiedzanie. Na wakacjach liczy się wygoda,
  • ręczniki i klapki pod prysznic,
  • okulary przeciwsłoneczne i czapkę bądź kapelusz do ochrony przed słońcem,
  • zestaw pierwszej pomocy wraz z lekami - w tym środki przeciwbólowe, na problemy z układem pokarmowym i uczulenie, a także bandaż, gazę, plastry i preparat do dezynfekcji oraz przeciw insektom.

  W podróży przyda się oczywiście coś do jedzenia, np. tradycyjne kanapki, a także odpowiednia ilość wody. Pozostałe artykuły zależeć będą w dużej mierze od miejsca wyjazdu.

  Co zabrać na wyjazd nad morze, w góry i pod namiot

  Wybierasz się nad morze? Na Twojej liście na wyjazd powinien znaleźć się kostium kąpielowy! Warto również spakować środek na oparzenia słoneczne, które zawsze mogą przytrafić się podczas wakacji w ciepłym miejscu. A jeżeli leżenie plackiem na plaży nie jest dla Ciebie, zastanów się, co zabrać, aby w pełni cieszyć się słońcem, tak jak lubisz. Książka, krzyżówki, karty do gry, odtwarzacz muzyki, a może piłka do gry w siatkówkę plażową? Wszystko zależy od upodobań Twoich i towarzystwa, z którym wyjeżdżasz nad morze.

  Lista na wyjazd w góry musi zawierać wygodne ubranie z oddychających materiałów, płaszcz przeciwdeszczowy i nieprzemakalne, wygodne, lekkie buty. Na szlaku przydatny będzie też plecak z dopasowanym systemem nośnym, a w nim produkty żywnościowe łatwe do przygotowania i dodające energii. Na przekąskę wybierz batony energetyczne, a na ciepły posiłek żywność liofilizowaną.

  Wybierasz się pod namiot? Na liście na wyjazd koniecznie zapisz wygodne śpiwory lub karimaty. Zabierz też naczynia i sztućce, dzięki którym zjesz pożywny posiłek. Jeśli pobyt będzie dłuższy, dobrym pomysłem może okazać się przenośny prysznic. Zastanów się też, jak chcesz urządzić nocleg. Jaki namiot rodzinny wybrać? A może wystarczy jedno- lub dwuosobowy? Jeśli poza marszem chcesz również trochę wypocząć na łonie natury, pomyśl o hamaku turystycznym.

  Wiesz już, co powinna zawierać Twoja lista na wyjazd? Niezbędne rzeczy znajdziesz w naszym sklepie! Potem wystarczy już tylko spakować plecak lub walizkę i wyruszyć na wymarzony urlop!  © Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.