Nowa kolekcja Jack Wolsfkin JESIEŃ-ZIMA 2020. Inspiracje i nowe technologie

Sylwia Tabaka 26/08/2020

Nadchodzi zima! A wraz z nią - nowa kolekcja jesienno-zimowa Jack Wolfskin! Czy chcesz poznać, jakie wilcze nowości się w niej pojawiły i czym były inspirowane? Zapraszamy do lektury!

 CZYTAJ TAKŻE -

Inspiracja: Himalaje

Himalaje - dach świata! W swojej nowej kolekcji jesień-zima 2020 Jack Wolfskin został zainspirowany najwyższym pasmem górskim świata: ze swoimi wysokimi szczytami, surową dziką przyrodą i wielowiekowymi tradycjami swoich mieszkańców, region nadal przyciąga entuzjastów outdooru i trekkingu z całego świata. Dom Mount Everest został wybrany jako motyw przewodni zarówno dla ACTIVE OUTDOOR, jak i EVERYDAY OUTDOOR. Ta urzekająca część świata odegrała kluczową rolę w pobudzeniu rozwoju technologii, materiałów, kolorów i nadruków.

Himalaje

Cała kolekcja odzieży i wszystkie produkty wyposażenia są w 100% wolne od PFC! 32% wszystkich stylów wyposażenia jest teraz zatwierdzonych przez bluesign®

Nowa kolekcja narciarska - współpraca z wielokrotnym medalistą mistrzostw świata Felixem Neureutherem

Do najważniejszych elementów kolekcji należą nowe produkty sportów zimowych z zaawansowanymi technicznie funkcjami i pomysłowymi rozwiązaniami szczegółowymi! Te wielofunkcyjne produkty premium zostały stworzone we współpracy ze światowej klasy narciarzem alpejskim Felixem Neureutherem.

Felix Neureuther

Felix Neureuther

Wielofunkcyjne produkty premium gwarantują niezawodną ochronę przed zimnem i śniegiem, a jednocześnie maksymalną swobodę ruchów podczas wszystkich zimowych zajęć sportowych. Produkty zawierają szereg praktycznych detali. Felix Neureuther, jako multimedlaista mistrzostw świata, wykorzystał swoje doświadczenie, aby dać impuls do rozwoju nowej kolekcji. Charakterystyczne produkty są oznaczone unikalnym logo „Zatwierdzone technicznie przez Felixa Neureuthera”.

Felix Neureuther

Plecaki - perfekcyjna ochrona i widoczność

Stawiamy na bezpieczeństwo! Na bieżący sezon marka JACK WOLFSKIN opracowała nowe, zaawansowane technologicznie PLECAKI OCHRONNE, odporne na zróżnicowane próby kradzieży.

plecaki Jack Wolfskin

Plecak posiada zabezpieczenie przed niechcianym bezdotykowym sczytywaniem wrażliwych danych, np. z kart kredytowych lub paszportów - ochrona ta posiada certyfikat TÜV. Bariera CRYPTALLOY wbudowana w przegrodę bezpieczeństwa  niezawodnie blokuje sygnały dla wszystkich częstotliwości RFID. Oznacza to, że cenne przedmioty, takie jak laptopy i kamery a, są zawsze optymalne chronione przed niepożądanym dostępem - zarówno na co dzień, jak i na wyjazdach.

Wyrazista zewnętrzna melanżowa kieszeń jest wykonana z materiału odpornego na przecięcie SAFETY KNIT 12.

plecaki Jack Wolfskin
Dla każdego, kto regularnie po zmierzchu jest w ruchu, widoczność na trasie ma najwyższy priorytet. W bieżącym sezonie, aby spełnić te wymagania osób dojeżdżających do pracy i dzieci chodzących do szkoły, JACK WOLFSKIN stworzył niezwykłe produkty ze zintegrowanym oświetleniem. Po połączeniu ze standardowym powerbankiem, obramówka LED świeci na czerwono przez wiele godzin.

plecaki Jack Wolfskin

Technologie i materiały używane przez firme Jack Wolfskin łączą zaangażowanie w ochronę środowiska z funkcjonalnością i stylowym wzornictwem. Wszystkie wykorzystane w plecaku ECOLOADER materiały aktywnie przyczyniają się do ochrony ekosystemu. 100% tworzyw sztucznych pochodzi tu z recyklingu. Jedną z prawdziwych innowacji jest gąbeczka znajdująca się na plecach i paskach naramiennych, która zapewnia wygodną amortyzację i regulację wilgoci, a pochodzi z alg BLOOMFOAM™.

Algi używane w BLOOMFOAM™ to wyjątkowo ekologiczny i odnawialny surowiec. Dzięki swoim wysokim właściwościom tłumiącym pianka doskonale sprawdza się jako element systemu nośnego. Dodatkowa korzyść dla natury: w procesie produkcji BLOOMFOAM™, który trafia do plecaka ECOLOADER, wykorzystana woda jest oczyszczana do standardu wody pitnej i wraca do naturalnego obiegu.

Doskonałe wyposażenie na każdy teren - wysoce funkcjonalne obuwie do wspinaczki górskiej, wędrówek i trekkingu

buty Jack Wolfskin

Tegoroczna kolekcja jesień / zima po raz kolejny skupia się na segmencie ACTIVE OUTDOOR. Tutaj JACK WOLFSKIN opracował wysoce funkcjonalne produkty naszpikowane innowacyjnymi technologiami, przeznaczone na ambitne wyprawy alpinistyczny i ekscytujący wędrówki. Turyści, poszukiwacze przygód i osoby aktywne sportowo będą idealnie wyposażeni na każde warunki i każdą pogodę.

- CZYTAJ TAKŻE -

Nowe technologie

  • MNIEJ ODPADÓW

Jack Wolfskin

Dzięki tej technologii JACK WOLFSKIN jako pierwszy producent odzieży wprowadził na rynek outdoorowy absolutną innowację: kurtkę z materiałem zewnętrznym, membraną i podszewką wykonaną w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Od jakiegoś czasu do produkcji dzianin i izolacji syntetycznych używa się również włókien pochodzących w 100% z recyklingu. Coraz więcej modeli ma teraz zamki błyskawiczne, guziki i plastikowe opakowania transportowe wykonane z materiałów pochodzących w całości z recyklingu. Wysoce funkcjonalna membrana TEXAPORE ECOSPHERE jest obecnie produkowana nie tylko przy użyciu przetworzonych ścinków, ale także 15% butelek PET z recyklingu. Dzięki temu jeszcze więcej modeli można wyposażyć w pierwszą i jedyną membranę wykonaną w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

  • WIĘCEJ NATURALNYCH MATERIAŁÓW

Jack Wolfskin

Opracowując nowe materiały, JACK WOLFSKIN w coraz większym stopniu koncentruje się na wykorzystaniu naturalnych materiałów w celu ograniczenia niezamierzonej utraty mikroplastiku z odzieży. Nowy, innowacyjny NANUK NATUREBLEND składa się w 25% z lyocellu (TENCEL) - włókna syntetycznego wykonanego z materiałów naturalnych - oraz włókna syntetycznego pochodzącego z recyklingu. Łączy w sobie optymalną izolację termiczną z dużym komfortem noszenia.

  • PROCESY EKOLOGICZNE

Jack Wolfskin technologia

Obecna kolekcja w jeszcze większym stopniu wykorzystuje technologie „ograniczające zużycie wody”. Innowacyjny proces FUTURE DYE pozwala zaoszczędzić większą ilość wody w porównaniu z tradycyjnym farbowaniem. W nim włókna są stapiane z barwnymi pigmentami już podczas samego procesu przędzenia, dzięki czemu nie jest potrzebny klasyczny proces barwienia. Dodatkowa korzyść dla środowiska: FUTURE DYE nie tylko oszczędza energię, ale także zużywa znacznie mniej środków chemicznych.

  • MICROGUARD WOOLBLEND

Kolejną innowacją w aktualnej kolekcji jest nowa MICROGUARD WOOLBLEND - mieszanka połowy wełny pochodzącej z recyklingu i połowy włókien syntetycznych pochodzących z recyklingu zapewnia bardzo dobrą retencję termiczną i wyjątkową oddychalność oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Wszystkie opisane wyżej technologie znajdziecie w produktach Jack Wolfskin z nowej kolekcji JESIEŃ-ZIMA 2020, które są już dostępne w sklepie e-Horyzont - zapraszamy!

Jack Wolfskin

Powiązane Wpisy

Powiązane produkty