Pomysły na prezenty - nasz kalendarz adwentowy na Facebooku

Pomysły na prezenty - nasz kalendarz adwentowy na Facebooku

Spis Treści

  Za nami pierwszy tydzień Adwentu 2019 w którym zespołem E-horyzontu przedstawialiśmy na naszym profilu na Facebooku każdego dnia kilka ciekawostek, inspiracji i pomysłów na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Wszystkie prezentowane pomysły były związane pośrednio z tematem podróży, kultury w innych krajach jak i również aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne panujące za oknem.

  - CZYTAJ TAKŻE -

  kalendarz adwentowy

  Boże Narodzenie na świecie, ekopakowanie i świąteczne przepisy

  Od pierwszego grudnia pokazaliśmy jak święta Bożego Narodzenia obchodzą mieszkańcy różnych krajów, a w tym Chińczycy oraz Holendrzy. Czy wiedzieliście, że w Holandii okres podróży Mikołaja (Sinterklaas) jest obchodzony najhuczniej i wieńczy go Wigilia urodzin św. Mikołaja 5-go grudnia?
  W kolejnych dniach zaprezentowaliśmy pomysły na ekologiczne pakowanie z wykorzystaniem worka jutowego oraz ponownego zastosowania opakowania, w którym wcześniej otrzymaliśmy przesyłkę. Do tego zostały użyte naturalne ozdoby w postaci gałązek jodły oraz jarzębiny, a wszystko bez zbędnego plastiku. Ponadto przedstawiliśmy dwa przepisy na świąteczne potrawy, które nie tylko są wegetariańskie ale nie wymagają dużej ilości czasu na ich przygotowanie. Dodatkową zaletą publikowanych przepisów jest brak konieczności przeznaczania znacznych środków finansowych W ten sposób otrzymaliśmy przepis na aromatyczne ciasto marchewkowe oraz na napój rozgrzewający Glögg. Być może któryś z tych przepisów na stałe wejdzie do świątecznego menu. Pomysły na przepisy mają w prosty i efektowny sposób przybliżyć atmosferę świąt. Co więcej tradycje, propozycje ozdób i przepisów często mają kontekst historyczny i kulturowy.

  eko-prezent

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Pomysły na prezenty dla aktywnych

  Ostatni ale wcale nie najmniej ważny temat, który poruszaliśmy to pomysły na prezenty dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz turystykę. Wśród naszych propozycjach prezentowych znajdziecie: skarpety, czapka, saszetka, piersiówka, krem dla osób długo przebywających w wymagających warunkach ale również większe prezenty takie jak spodnie czy buty. Osoby lubiące wspinaczkę też znajdą bogatą ofertę prezentów m.in. woreczek na magnezję, samą magnezję, buty wspinaczkowe, ekspresy i karabinki, a to tylko część naszych pomysłów.

  prezent buty

  Święta we Włoszech i w Australii, wigilijne potrawy w wersji vegańskiej

  Drugi tydzień w kalendarzu adwentowym E-horyzontu za nami. W mijającym tygodniu prezentowaliśmy przepisy na świąteczne dania w wersji vegańskiej. D wyboru między innymi pierogi z soczewicą oraz tofu po grecku. Przepisy, które przedstawiamy pokazują, że będąc wegetarianinem lub veganinem wcale nie musisz obejść się smakiem gdy wszyscy inni nie mogą się zdecydować co zjeść z nadmiaru propozycji. W postach oprócz pomysłów dostarczamy przepisów oraz instrukcji jak przygotować dania.
  W trakcie mijającego tygodnia odwiedziliśmy Włochy i poznaliśmy tamtejsze tradycje z okazji Bożego Narodzenia jak jarmarki bożonarodzeniowe połączone z pokazami fajerwerków oraz budowanie szopek. Sprawdzaliśmy również jak wygląda celebrowanie świąt znacznie dalej, tj w Australii. Jak łatwo się domyśleć nie ma tam możliwości jazdy na sankach, nartach lub łyżwach ale może mieć też swoje dobre strony takie jak świętowanie na świeżym powietrzu, w ciepłym słońcu oraz w gronie rodziny i przyjaciół. Pokazuje to, że bez względu na szerokość geograficzną w której spędzamy święta ich podstawą jest w dużej mierze to samo-radość bycia z bliskimi.

  czapka i rękawiczki z serii HIGLOFT KNIT Jack Wolfskin

  Czapka i rękawiczki z serii HIGLOFT KNIT Jack Wolfskin

  Inspiracji prezentowych ciąg dalszy

  W minionym tygodniu nie mogło też zabraknąć inspiracji prezentowych dla mniej lub bardziej aktywnych . Wiemy, że polecane przez nas produkty są wysokiej jakości i na pewno ucieszą nie jednego zwolennika spędzania czasu na zewnątrz. W minionym tygodniu mogliście zobaczyć akcesoria odzieżowe takie jak czapki, szaliki jak i produkty do intensywniejszego korzystania z outdooru np. kompas, folia NRC, karta wieloprzyrządowa, latarka czołówka lub scyzoryk marki Victorinox. Prezenty to nie wszystko trzeba je zapakować. Dalej podtrzymujemy i głosimy zasadę eko pakowania, a w krótkim filmiku pokazaliśmy jak np. zapakować buty lub mniejsze ale wcale nie mniej ważne prezenty. Podstawową zasadą jest użycie tego co już mamy, a nie kompletowanie kolejnych plastikowych folii i opakowań.

  prezenty

  W oczekiwaniu na święta

  Przed nami jeszcze tydzień, a także wiele okazji aby odkryć coś na ten wyjątkowy czas w ciągu całego roku. Chcesz je odkrywać z nami? Dołącz do nas na Facebooku!

  worek z prezentami  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.