Przydatne akcesoria na wczasach: filtr do wody

Karol Wiadomy 07/08/2018

Jeśli zbliża się Wasz wyjazd wakacyjny i właśnie tworzycie listę niezbędnych akcesoriów na wczasy, wpiszcie na nią koniecznie dzbanek lub butelkę z filtrem do wody. Dlaczego? To gadżet, który bardzo ułatwi Wam pobyt na wakacjach, a do tego pozwoli zaoszczędzić okrągłą sumkę pieniędzy. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w filtr do wody i jaki model wybrać.

- CZYTAJ TAKŻE -

Filtr do wody - na plażę i w góry

Filtr do wody to bardzo przydatne urządzenie nie tylko w domu, lecz także podczas krótszego lub dłuższego wyjazdu. Może zastąpić wodę butelkowaną, którą większość z nas zabiera na plażę, jak również stanowić praktyczny element sprzętu górskiego. Ma to szczególne znaczenie w tym drugim przypadku, gdy staramy się jak najbardziej ograniczyć wielkość i wagę bagażu podczas pieszych wędrówek. Dzięki specjalnemu systemowi filtrującemu, zastosowanemu m.in znajdującej się w naszej ofercie butelce od firmy Water to Go, możemy bardzo szybko, sprawnie i skutecznie przefiltrować nie tylko wodę z kranu, lecz także wodę opadową, płynącą (z rzek i strumieni), a nawet wodę stojącą, czyli z kałuży, stawu czy jeziora. Butelka osobista z filtrem do wody pitnej usuwa z wody aż 99% groźnych bakterii i zanieczyszczeń, skutecznie chroniąc organizm przed zatruciem. To doskonałe zabezpieczenie dla osób, które podczas wypraw górskich czy survivalu są narażone na ekstremalne sytuacje.

- CZYTAJ TAKŻE -

Filtr do wody pitnej a oszczędność

Imponująca jest też wydajność niewielkich filtrów zastosowanych w butelkach filtrujących. We wspomnianym modelu butelki Water to Go, filtr wystarcza na przefiltrowanie ok. 130 litrów wody, co daje nawet 2 miesiące regularnego korzystania. W ofercie naszego sklepu znajdziecie też mały i lekki filtr do uzdatniania wody LIFESTRAW PERSONAL od marki LifeStraw, którego żywotność osiąga nawet 4 tysiące litrów wody i z którego będziemy mogli nadal korzystać po powrocie do domu. Największą wydajność osiąga jednak oferowany przez nas bukłak na wodę i rurka konwersyjna z filtrem do butelek od marki Source, które mogą przefiltrować nawet do 400 000 litrów wody. Poza oszczędnością miejsca i wysoką praktycznością (konwerter pozwala pić wodę z butelki umieszczonej w plecaku), rozwiązanie to umożliwia także realną oszczędność finansową. Co po przekroczeniu „limitu” filtrowania wody w zakupionym sprzęcie? Butelka Water to Go posiada wymienny filtr, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu nadal z niej korzystać. Natomiast filtr zastosowany w rurce konwersyjnej wystarczy dokładnie przemyć, aby korzystać z niej „na okrągło” bez potrzeby wymieniania.

filtr do wody Katadyn

Filtr do wody - czy to naprawdę niezbędne?

Tereny górskie, egzotyczne kraje czy brak pobliskiego sklepu, w którym moglibyśmy kupić wodę butelkowaną - filtr do wody przyda nam się w wielu codziennych, jak również bardziej ekstremalnych sytuacjach. Posiadanie filtra jest bardzo ważne w sytuacji, gdy nie nie mamy pewności, skąd woda pochodzi. W takim przypadku należy przefiltrować wodę przed wypiciem, aby nie narazić się na kłopoty żołądkowe lub zatrucie. W nieprzefiltrowanej wodzie mogą znajdować się m.in. bakterie E. Coli, cholery, tyfusu, czerwonki czy bakterie powodujące zatrucie jadem kiełbasianym, wirusy polio i zapalenia wątroby typu A, a także metale ciężkie i zanieczyszczenia w postaci ołowiu, chromu, rtęci, aluminium, miedzi, pestycydów czy lotnych związków organicznych. Nie warto zatem ryzykować swojego zdrowia i życia, mając do dyspozycji tak skuteczne i praktyczne rozwiązania, jakimi są przedstawione przez nas specjalne systemy filtrujące. Wśród nich znajdują się propozycje, które zadowolą każdego - samotnie podróżującego górskiego wędrowca, jak również czteroosobową rodzinę na egzotycznych wakacjach.

pitna woda jest ważna

Powiązane Wpisy

Powiązane produkty