Buty CROSSWIND LOW W lemonade

Zobacz inne produkty w tej kategorii
SKU
4013981-3073

Dobra wentylacja podczas sportowych wypraw: CROSSWIND LOW to nasze sportowe buty na wędrówki charakteryzujące się wyjątkowo dobrą oddychalnością. Ich atutami są ponadto niska waga i dobra stabilność. Uzyskanie niewielkiej wagi było możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji: stopę otacza miękka i elastyczna tkanina, którą wzmocniliśmy lekką i bardzo stabilną konstrukcją ramową. Dla zapewnienia jeszcze lepszego oparcia na pięcie umieściliśmy dodatkowy element stabilizujący. Podeszwę opracowaliśmy we współpracy ze specjalistą w dziedzinie podeszew – firmą Vibram. Podeszwa przyjemnie amortyzuje, a dzięki elastycznym karbom zapewnia dobre właściwości płynnego unoszenia stopy.

Informacje dodatkowe:

 • CIRCULINER: oddychająca, szybkoschnąca wyściółka poliestrowa
 • mający formę ramy element stabilizujący na pięcie
 • skóra powlekana PU oraz bardzo nienasiąkający wodą, wytrzymały materiał tekstylny
 • sznurówki mocowane w nylonowych szlufkach i oczkach
 • VIBRAM WOLF HIKE: lekka i elastyczna podeszwa butów na wędrówki z dobrymi właściwościami płynnego unoszenia stopy i przyjemną amortyzacją
 • zabezpieczenia palców i pięty
Więcej informacji
Marka Jack Wolfskin
Materiał PU-Coated Leather (skóra powlekana poliuretanem)
Materiał uzupełniający HYDROPHOBIC MESH
Podeszwa VIBRAM® WOLF HIKE
Technologie VIBRAM®
Waga 770g (para)
Wyściółka CIRCULINER (100% poliester)
Vibram VIBRAM® - włoska firma produkująca buty oraz gumowe podeszwy, stosowane przez wiodących producentów obuwia outdoorowego. Nazwa Vibram pochodzi od imienia i nazwiska założyciela firmy - przewodnika alpejskiego i alpinisty, Vitale Bramaniego, który w roku 1937 zaprojektował pierwszą gumową podeszwę z terenowym bieżnikiem (podeszwa VIBRAM CARRARMATO).

Podeszwy firmy VIBRAM cechuje doskonała przyczepność do zróżnicowanego podłoża, trwałość oraz odporność na ścieranie. Znajdują zastosowanie w butach górskich, wspinaczkowych, trekkingowych, wojskowych i wielu innych typach, a także w sandałach. Sama zaś nazwa VIBRAM stała się synonimem doskonałych i niezawodnych butów terenowych.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty CROSSWIND LOW W lemonade
Twoja ocena

• KOBIETY

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
221 3,0 35,5
225 3,5 36
229 4,0 37
233 4,5 37,5
238 5,0 38
242 5,5 39
246 6,0 39,5
250 6,5 40
255 7,0 40,5
259 7,5 41
263 8,0 42
267 8,5 42,5
272 9,0 43

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
 • Sandały - sandały Jack Wolfskin występują wyłącznie w pełnych rozmiarach. Oznacza, to że nie są dostępne rozmiary typu 7,5; 10,5 itp. 
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.