Buty do biegania Hoka One One Challenger Atr 6 turkish sea/scuba blue

Od 599,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
HOKA_ONEONE_CHALLANGER_ATR_6_TSSB

Jeżeli ktoś opisuje buta do biegania, mówiąc, że jest dobrą alternatywą na każdy teren, zwykle z dużą dozą sceptycyzmu można było podchodzić do takich zapewnień. Inaczej sprawa się ma z Hoka One One Challenger ATR 6. W tym modelu naprawdę możemy komfortowo pokonywać kolejne kilometry na niemal każdym rodzaju nawierzchni.

Challenger ATR 6 należy do modeli marki Hoka, które dedykowane są bieganiu w terenie. Możemy to poznać, chociażby po bieżniku, złożonym z gumowych kołków wystających nieco mocniej, niż ma to miejsce w obuwiu dedykowanym na asfalt. Wzór podeszwy jest nieregularny, żeby dodatkowo wspierać przyczepność butów podczas biegania po miękkim podłożu. Z drugiej strony, Hoka Challenger ATR 6 dobrze poradzi sobie również na nawierzchniach twardych, co nie jest standardem wśród obuwia trailowego. Zastosowane kołki są dosyć szerokie i wykonane z utwardzonej gumy, co zapewni zarówno większą stabilność stopy podczas lądowania na asfaltowej nawierzchni, jak i również zwiększy żywotność podeszwy poprzez wolniejsze ścieranie się gumy.

Podeszwa środkowa modelu Challenger ATR 6  została wykonana w sposób charakterystyczny dla obuwia marki Hoka One One. Znajdziemy tutaj ponadnormatywnie grubą poduszkę z pianki EVA, która odpowiada za doskonałą amortyzację stopy oraz jej ochronę, w przypadku nadepnięcia na ostrą skałę, czy inną przeszkodę terenową. Pomimo grubej warstwy amortyzującej dropp w tym modelu stanowi jedynie 5 mm. By dodatkowo wspomagać przetoczenie stopy, podeszwa została wyprofilowana i zaokrąglona w części pięty. 

Cholewka Hoka Challenger ATR 6 została wykonana z przewiewnej siateczki, której cechą charakterystyczną jest doskonała wentylacja stopy podczas biegu. Materiał, z którego siatka została wykonana zawiera przędzę REPREVE® wykonaną z włókien poliestrowych pochodzących z procesu pełnego recyklingu butelek PET. Cholewka została dodatkowo wzmocniona w miejscu wiązania buta, by umożliwić pewne trzymanie stopy podczas biegu. Gumowe wzmocnienie występuje także na czubku buta, by dawać dodatkową ochronę palców przed uderzeniami o przeszkody terenowe.

Hoka One One Challenger ATR 6 to but bardzo uniwersalny, który sprawdzi się podczas treningu na zróżnicowanych nawierzchniach. Możemy go używać zarówno na asfalcie jak i w terenie. Jedyną sytuacją, w której sobie nie poradzi, będzie podłoże śliskie, grząskie, bagniste, gdzie zastosowany bieżnik może okazać się za mało agresywny.

Challenger ATR 6 z pewnością jest też dobrą propozycją dla ultramaratończyków.  Zarówno ze względu na dużą amortyzację i wygodę użytkowania, jak i ze względu na zmienność podłoża, z którą często trzeba się mierzyć podczas ultramaratonu, a z którą Challenger ATR 6 na pewno sobie poradzi. 


Buty do biegania Hoka One One Challenger ATR 6

 • Bieżnik pozwalający na bieganie zarówno w terenie jak i na asfalcie;
 • Duża amortyzacja dzięki poduszce wykonanej z pianki EVA;
 • Cholewka wykonana z przędzy REPREVE® pochodzącej w całości z recyklingu;
 • Dodatkowe wzmocnienie czubka buta;
 • Kołyskowy kształt wspomagający przetoczenie stopy.
Szczegóły
Marka Hoka OneOne
Waga ok. 280 g
Kolor producenta turkish sea
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty do biegania Hoka One One Challenger Atr 6 turkish sea/scuba blue
Twoja ocena

Tabela rozmiarów obuwia marki Hoka OneOne dla mężczyzn

długość stopy
(w mm)
szerokość stopy (w mm) rozmiar UK rozmiar EUR
230 92 4,5 37 ⅓
234 93 5 38
239 94 5,5 38 ⅔
243 95 5 39 ⅓
247 96 6,5 40
251 97 7 40 ⅔
256 98 7,5 41⅓
260 99 8 42
264 100 8,5 42 ⅔
268 101 9 43 ⅓
272 102 9,5 44
277 103 10 44 ⅔
281 104 10,5 45 ⅓
285 105 11 46

 


UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/
- rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.


O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.

 

Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.