Buty dziecięce FORCE STRIKER VENT LOW K pink / lime

Cena 359,99 zł Od 287,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4038631-2087

Chcesz pokazać swojemu dziecku fascynujący świat gór? Załóż na jego stopy FORCE STRIKER VENT LOW i ruszajcie na szlak! W tym butach maluch pokona swoje pierwsze długie trasy bez większego problemu.

Cholewka została wykonana z oddychającego materiału siatkowego i syntetycznego, zapewniając najlepszy poziom cyrkulacji powietrza. Wentylacja to podstawa – dzięki temu stopy dziecka przez całą wyprawę będą miały właściwy klimat, a maluch komfort chodzenia.

W butach oczywiście niezwykle ważna jest podeszwa. W przypadku FORCE STRIKER VENT LOW ma ona przyczepny profil, umożliwiający wielokierunkowe ruchy. Wewnętrzna podeszwa zrobiona jest z tworzywa EVA, które zapewnia bardzo dobrą amortyzację każdego kroku. Dodatkowo wbudowane zostały zabezpieczenia palców oraz pięty.


Informacje dodatkowe:

 • oddychająca cholewka z materiału siatkowego i syntetycznego dla najlepszej cyrkulacji powietrza
 • podeszwa z przyczepnym profilem dla wielokierunkowych ruchów
 • bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA
 • oczka do łatwego i precyzyjnego sznurowania
 • języczek nad piętą ułatwiający wkładanie i zdejmowanie butów
 • syntetyczne zabezpieczenie palców stopy
 • gumowa ochrona pięt
 • elementy odblaskowe
Szczegóły
Materiał Mesh - siateczka
Materiał uzupełniający Synthetic
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie DryVent™, wskaźnik aktywności: A (hiking)
Marka Jack Wolfskin
Waga 390 g / para (rozmiar 31)

Firma Jack Wolfskin, aby ułatwić wybór butów sklasyfikowała swoje buty w 6 kategoriach(C, B/C, B, A/B, A, M). Każda z kategorii odpowiada innym aktywnościom od wysokogórskich wspinaczek(C) do codziennego użytkowania(M).

Wskaźnik aktywności A – wycieczki trekkingowe w górach niskich i podnóżach. Dobrze utrzymane górskie szlaki w obrębie linii drzew oraz leśne ścieżki.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty dziecięce FORCE STRIKER VENT LOW K pink / lime
Twoja ocena

• DZIECI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
153 8 26
160 9 27
166 10 28
173 11 29
180 11,5 30
186 12 31
193 13 32
200 1 33
206 2 34
213 2,5 35
220 3,5 36
226 4 37
233 5 38
239 5,5 39
246 6,5 40

 

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

 

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.