Buty dziecięce MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW VC K black / lime

Cena 339,99 zł Od 239,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4037732-6084

Gdy od dobrej zabawy na leśnej polanie dzieli Twoje dziecko tylko kilka chwil, wystarczy szybko ubrać mu buty z rzepami, by mały odkrywca był gotowy do działania! Dla swojej pociechy wybierz model, który jest nie tylko nieprzemakalny, ale też wygodny i oddychający. Te wszystkie cechy znalazły się w jednym modelu niskich dziecięcych butów na wędrówki od Jack WolfskinMTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW VC.

Dzięki użyciu membrany TEXAPORE, jako materiału zewnętrznego, mamy gwarancję suchej stopy i jednocześnie pewność, że pot jest odprowadzany na zewnątrz buta. Dzięki temu stopa „oddycha” i dłużej można cieszyć się poczuciem komfortu i wygody.

Stabilna i przyczepna podeszwa została zaprojektowana tak, aby dawać oparcie w kilku kierunkach. Jest to niezwykle ważne, gdy nasze dziecko ma bardzo dużo energii i nie sposób go zatrzymać. Dodatkowo, wewnętrzna wkładka z tworzywa EVA, która jest specjalnie wyprofilowana, zapewnia stopie dziecka dodatkową amortyzację. Miękką cholewkę i zapięcie na rzep doceni każdy maluch, a dodatkowym ułatwieniem przy zakładaniu butów i ich zdejmowaniu jest pętelka w okolicach pięty. Aby w czasie zabawy nie było przykrych niespodzianek, okolice palców i pięty wzmocniono gumową warstwa zabezpieczającą, a na podeszwie zastosowano uniwersalny terenowy bieżnik.

MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW VC to doskonały wybór na wiosnę i jesień, w sam raz dla aktywnych dzieci.


Informacje dodatkowe:

 • lekka cholewka z materiałów syntetycznych i tekstylnych
 • TEXAPORE: nieprzemakalna, oddychająca membrana
 • miękki kołnierz zapewniający stały komfort
 • podeszwa na wędrówki z przyczepnym profilem do wielokierunkowych ruchów
 • bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA
 • gumowe zabezpieczenie palców i pięty
 • zapięcie na rzep i pętelka nad piętą ułatwiające wkładanie i zdejmowanie butów
Szczegóły
Materiał Synthetic
Materiał uzupełniający Textile
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie TEXAPORE, CUSHION PAD
Marka Jack Wolfskin
Waga 420 g / para (rozmiar 31)

TEXAPORE to technologia opracowana przez firmę Jack Wolfskin dla klasycznych materiałów używanych w odzieży i obuwiu outdoor.

Materiały TEXAPORE składają się z materiału zewnętrznego o właściwościach nienasiąkania wodą oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany PU lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-, 2,5- lub 3-warstwowe) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę. Wszystkie materiały TEXAPORE są nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające. Technologia TEXAPORE w zmodyfikowanej formie znajdują zastosowanie w obuwiu.

Klasyczny materiał hardshellowy TEXAPORE jest nieprzemakalny, wiatroszczelny i oddychający.

Parametry techniczne:

 • odzież - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 6 000 g/m2/24 h**,
 • obuwie - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 3 400 g/m2/24 h**,

(zmierzona wg: * JIS L 1092; ** JIS L 1099 B-1).

CUSHION PAD – to technologia, która polega na dodatkowym zastosowaniu warstwy z pianki EVA w podeszwie, co zapewnia zwiększoną amortyzację oraz wygodę podczas stawiania każdego kroku.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty dziecięce MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW VC K black / lime
Twoja ocena

• DZIECI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
153 8 26
160 9 27
166 10 28
173 11 29
180 11,5 30
186 12 31
193 13 32
200 1 33
206 2 34
213 2,5 35
220 3,5 36
226 4 37
233 5 38
239 5,5 39
246 6,5 40

 

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

 

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.