Buty IMPULSE TEXAPORE O2 MID W tarmac grey

Zobacz inne produkty w tej kategorii
SKU
4013921-6011

Podczas długich wędrówek można odkrywać bardziej oddalone regiony. W butach IMPULSE TEXAPORE O2+ MID można łatwo pokonywać wymagające tereny przy każdej pogodzie! Wyposażone są w wyjątkowo stabilną cholewkę, która optymalnie podpiera staw skokowy, śródstopie i piętę. Gwarantują to stabilizujące elementy, które zostały zastosowane dodatkowo do skóry. Buty są nieprzemakalne i oddychające. Aby nawet po trzech dniach ciągłego deszczu nadal można było cieszyć się każdym krokiem na wyprawie.

Podeszwę opracowaliśmy we współpracy ze specjalistą w zakresie podeszew – firmą Vibram. Jej specjalny profil zapewnia dobrą przyczepność – również na śliskim podłożu. Amortyzująca podeszwa środkowa absorbuje wstrząsy – jest to dobrze odczuwalna zaleta podczas wędrówek z dużym plecakiem: odciąża stawy i pozwala dłużej zachować pełnię sił.


Informacje dodatkowe:

 • BRACE SUPPORT SYSTEM: element stabilizujący staw skokowy i śródstopie
 • CIRCULINER: oddychająca, szybkoschnąca wyściółka poliestrowa
 • element stabilizujący na pięcie
 • metalowe haczyki, haczyki zaciskowe i nylonowe szlufki na sznurówki
 • skóra welurowa i wytrzymały materiał tekstylny o bardzo dobrych właściwościach nienasiąkania wodą
 • TEXAPORE O2+: nieprzemakalna, charakteryzująca się bardzo dobrą oddychalnością membrana
 • VIBRAM WOLF TREK: bardzo stabilna podeszwa trekkingowa i na wędrówki, wyjątkowo dobrze stabilizująca piętę
 • zabezpieczenia palców i pięty
Więcej informacji
Marka Jack Wolfskin
Waga 1230 g / para (rozmiar 6)
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty IMPULSE TEXAPORE O2 MID W tarmac grey
Twoja ocena

• KOBIETY

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
221 3,0 35,5
225 3,5 36
229 4,0 37
233 4,5 37,5
238 5,0 38
242 5,5 39
246 6,0 39,5
250 6,5 40
255 7,0 40,5
259 7,5 41
263 8,0 42
267 8,5 42,5
272 9,0 43

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
 • Sandały - sandały Jack Wolfskin występują wyłącznie w pełnych rozmiarach. Oznacza, to że nie są dostępne rozmiary typu 7,5; 10,5 itp. 
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.