Buty na wędrówki dla dzieci MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW K dark blue / orange

Cena 359,99 zł Od 305,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4034091-1188

Gotowy na nowe przygody? Podobnie jak ulubione postacie z bajek Twoje dziecko wyrusza, aby poznawać i ratować świat. Pozwól mu cieszyć się rolą superbohatera i wyposaż go w buty na wędrówki.

Młody człowiek pełen energii chciałby latać, ale póki co musi zadowolić się pewnym krokiem, który amortyzuje elastyczna, wytrzymała na ścieranie podeszwa do butów na wędrówki. Maszerowanie to także świetna zabawa, pod warunkiem, że dziecku będzie ciepło i wygodnie. Zapewnią to buty MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW K, które cechuje nieprzemakalność i oddychalność.

Dziecięca przygoda na szlakach dopiero się zaczyna, ale w wyobraźni szybuje ono znacznie dalej. Dlatego zbaczanie z utartych ścieżek w poszukiwaniu małych skarbów, drogocennych patyków czy kamieni oraz podziwianie dżdżownic jest takie ciekawe. Na nieutwardzonym gruncie stopę ochronią buty z całkowicie syntetycznych materiałów.

Łatwa pielęgnacja i szybkie usuwanie zanieczyszczeń to bezproblemowe usuwanie śladów po błotnistych wędrówkach.


Informacje dodatkowe:

 • lekka cholewka z materiałów syntetycznych i tekstylnych
 • TEXAPORE: nieprzemakalna, oddychająca membrana
 • miękki kołnierz zapewniający stały komfort
 • MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM: specjalnie ukształtowany profil zapewniający bardzo dobrą przyczepność do różnorodnych zastosowań
 • CUSHION PAD: bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA z podwyższoną piętą
 • gumowe zabezpieczenie palców i pięty
Szczegóły
Materiał Synthetic
Materiał uzupełniający Textile
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie TEXAPORE, CUSHION PAD, MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM
Marka Jack Wolfskin
Waga 380 g / para (rozmiar 31)

TEXAPORE to autorska membrana Jack Wolfskin w standardowym wariancie. Materiały z rodziny TEXAPORE składają się z nienasiąkliwej tkaniny zewnętrznej oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany PU lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (2-, 2,5- lub 3-warstwowa) materiał może być uzupełniony od wewnątrz dodatkową podszewką.

Odzież i obuwie z TEXAPORE cechuje nieprzemakalność, wiatroszczelność i oddychalność.

Parametry techniczne:

 • odzież - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 6 000 g/m2/24 h**,
 • obuwie - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 3 400 g/m2/24 h**,

Zmierzona wg: * JIS L 1092; ** JIS L 1099 B-1.

CUSHION PAD – to technologia, która polega na dodatkowym zastosowaniu warstwy z pianki EVA w podeszwie, co zapewnia zwiększoną amortyzację oraz wygodę podczas stawiania każdego kroku.

MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM – to specjalnie zaprojektowany bieżnik, który dzięki wielofunkcyjnemu profilowi ułatwia wędrówki.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty na wędrówki dla dzieci MTN ATTACK 3 TEXAPORE LOW K dark blue / orange
Twoja ocena

• DZIECI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
153 8 26
160 9 27
166 10 28
173 11 29
180 11,5 30
186 12 31
193 13 32
200 1 33
206 2 34
213 2,5 35
220 3,5 36
226 4 37
233 5 38
239 5,5 39
246 6,5 40

 

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

 

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.