Buty trekkingowe dziecięce MTN ATTACK 3 TEXAPORE MID VC K black / orange

Cena 409,99 zł Od 349,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4037722-6048

Gdy Twoje dziecko to nieokiełznany odkrywca warto zapewnić mu stabilne buty, idealne na wyprawę w góry czy do lasu. Takim modelem jest wyższy but trekkingowy MTN ATTACK 3 TEXAPORE MID VC.

Wyższa cholewka buta zapewnia stabilność i jest dodatkowo otoczona miękkim kołnierzem, by nie powodować dyskomfortu. W tych butach masz pewność, że deszcz nie przedostanie się do środka, a pot zostanie odprowadzony na zewnątrz. To dzięki zastosowaniu membrany TEXAPORE – sławnego materiału funkcjonalnego od Jack Wolfskin. Co więcej, jeśli dziecko postanowi wykorzystać zalety modelu i eksplorować błotniste tereny, czy kałuże, z łatwością wyczyścisz te buty, bo wykonano je wyłącznie z materiałów syntetycznych.

Ważnym elementem MTN ATTACK 3 TEXAPORE MID VC jest wytrzymała podeszwa z przyczepnym terenowym profilem i miękka śródpodeszwa z pianką EVA, która amortyzuje każdy krok. Nie ważne, czy to teren płaski, czy nagła stromizna, ten model buta pozwala utrzymać stabilny krok. Atutem tych butów jest też miękka cholewka, wzmocnienie pięty, zapięcie na rzep i pętelka, która pomaga zarówno w nakładaniu, jak i zdejmowaniu butów.


Informacje dodatkowe:

 • lekka cholewka z materiałów syntetycznych i tekstylnych
 • TEXAPORE: nieprzemakalna, oddychająca membrana
 • miękki kołnierz zapewniający stały komfort
 • podeszwa na wędrówki z przyczepnym profilem do wielokierunkowych ruchów
 • bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA
 • gumowe zabezpieczenie palców i pięty
 • zapięcie na rzep i pętelka nad piętą ułatwiające wkładanie i zdejmowanie butów
Szczegóły
Materiał Suede Leather (zamsz)
Materiał uzupełniający Textile
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie TEXAPORE, CUSHION PAD
Marka Jack Wolfskin
Waga 460 g / para (rozmiar 31)

TEXAPORE to technologia opracowana przez firmę Jack Wolfskin dla klasycznych materiałów używanych w odzieży i obuwiu outdoor.

Materiały TEXAPORE składają się z materiału zewnętrznego o właściwościach nienasiąkania wodą oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany PU lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-, 2,5- lub 3-warstwowe) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę. Wszystkie materiały TEXAPORE są nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające. Technologia TEXAPORE w zmodyfikowanej formie znajdują zastosowanie w obuwiu.

Klasyczny materiał hardshellowy TEXAPORE jest nieprzemakalny, wiatroszczelny i oddychający.

Parametry techniczne:

 • odzież - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 6 000 g/m2/24 h**,
 • obuwie - nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 3 400 g/m2/24 h**,

(zmierzona wg: * JIS L 1092; ** JIS L 1099 B-1).

CUSHION PAD – to technologia, która polega na dodatkowym zastosowaniu warstwy z pianki EVA w podeszwie, co zapewnia zwiększoną amortyzację oraz wygodę podczas stawiania każdego kroku.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty trekkingowe dziecięce MTN ATTACK 3 TEXAPORE MID VC K black / orange
Twoja ocena

• DZIECI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
153 8 26
160 9 27
166 10 28
173 11 29
180 11,5 30
186 12 31
193 13 32
200 1 33
206 2 34
213 2,5 35
220 3,5 36
226 4 37
233 5 38
239 5,5 39
246 6,5 40

 

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

 

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.