Buty turystyczne FAST STRIKER SHIELD LOW M black / red

Cena 499,99 zł Od 449,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4042541-6047

Coraz więcej osób stawia na lekkie, szybkie wędrówki i poszukuje butów, które sprawdzą się w terenie, będą ważyły niewiele i zapewniały pełną swobodę ruchów. Odpowiedzią Jack Wolfskin na te potrzeby są w pełni syntetyczne niskie buty hikingowe FAST STRIKER SHIELD LOW, które nie tylko są wygodne, ale też oddychające i bardzo nienasiąkliwe.

Cholewka stanowi połączenie gąbczastej siateczki i gładkich wstawek syntetycznych, które podnoszą wytrzymałość obuwia, ale nie ograniczają jego oddychalności. Zastosowanie sytemu WTR.SHIELD zamiast klasycznej membrany to krok w stronę znacznej poprawy oddychalności. Te buty nie będą tak wodoodporne, jak buty z membraną, ale z pewnością nie nasiąkną wodą podczas lekkiego deszczu czy standardowej porannej wędrówki, co jest w zupełności wystarczające niemalże na każdym szlaku. Dodatkowo przed wilgocią i kamieniami broni otok z tworzywa, który poprowadzono na całej długości buta, tuż nad linią podeszwy. Po szybkim zawiązaniu, możliwym dzięki materiałowym przelotkom, buty FAST STRIKER SHIELD LOW bardzo dobrze trzymają piętę i ściśle przylegają do stopy.

Niezwykle ważnym elementem jest tu też miękka podeszwa stworzona w taki sposób, by poradziła sobie niemalże z każdą nawierzchnią. Zróżnicowany bieżnik sprawdzi się w terenie leśnym, w mieście i na drobnych skałach, a wypłaszczone fragmenty pięty i palców pomogą poruszać się na krawędziach.


Informacje dodatkowe:

 • lekka cholewka z materiałów tekstylnych i syntetycznych
 • WTR SHIELD: nienasiąkliwy, niezwykle lekki i oddychający materiał wierzchni
 • lekka, bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA
 • przyczepna podeszwa gumowa
 • stabilizujące zgrzewy z TPU na bokach i z przodu
 • mocowanie sznurówek w tasiemkach
Więcej informacji
Marka Jack Wolfskin
Materiał Textile
Materiał uzupełniający Synthetic
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie WTR SHIELD, wskaźnik aktywności: A (hiking)
Waga 800 g / para (rozmiar 8)
Wyściółka Mesh

Technologia WTR Shield stosowana w butach Jack Wolfskin zapewnia wyjątkową oddychalność oraz wodoodporność.

Firma Jack Wolfskin, aby ułatwić wybór butów sklasyfikowała swoje buty w 6 kategoriach(C, B/C, B, A/B, A, M). Każda z kategorii odpowiada innym aktywnościom od wysokogórskich wspinaczek(C) do codziennego użytkowania(M).

Wskaźnik aktywności A – wycieczki trekkingowe w górach niskich i podnóżach. Dobrze utrzymane górskie szlaki w obrębie linii drzew oraz leśne ścieżki.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Buty turystyczne FAST STRIKER SHIELD LOW M black / red
Twoja ocena

• MĘŻCZYŹNI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
242 6,0 39,5
246 6,5 40
250 7,0 40,5
255 7,5 41
259 8,0 42
263 8,5 42,5
267 9,0 43
272 9,5 44
276 10,0 44,5
280 10,5 45
284 11,0 45,5
289 11,5 46
293 12,0 47
297 12,5 48
301 13,0 48
309 14,0 49
317 15,0 50

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
 • Sandały - sandały Jack Wolfskin występują wyłącznie w pełnych rozmiarach. Oznacza, to że nie są dostępne rozmiary typu 7,5; 10,5 itp. 
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.