Naczynia turystyczne

Mamy już kartusze i kuchenki. Czego nam więc brakuje? Zestawu naczyń turystycznych, który bez problemu dostaniecie w sklepie turystycznym e-horyzont.pl. Oferujemy zarówno garnki, patelnie, jak i miseczki czy talerze potrzebne na campingu, biwaku, czy w górskim schronisku. Zobacz, jak łatwe i przyjemne może być wspólne gotowanie na łonie natury.

na stronę
 1. Składany kubek turystyczny Sea To Summit X-mug orange
  Sale
  Składany kubek turystyczny Sea To Summit X-mug orange

  Sea To Summit

  Ocena:
  90%
  Cena 49,90 zł Od 42,99 zł
 2. Składany kieliszek Sea To Summit X-SHOT orange
  Sale
  Składany kieliszek Sea To Summit X-SHOT orange

  Sea To Summit

  Cena 24,90 zł Od 21,99 zł
 3. Składana miska turystyczna X-BOWL 0,65 L orange
  Sale
  Składana miska turystyczna X-BOWL 0,65 L orange

  Sea To Summit

  Cena 59,90 zł Od 52,99 zł
 4. Składana miska turystyczna XL-BOWL 1,15 L orange
  Sale
  Składana miska turystyczna XL-BOWL 1,15 L orange

  Sea To Summit

  Cena 69,90 zł Od 61,99 zł
 5. Składany garnek turystyczny X-POT 1,4 Lit. orange
  Sale
  Składany garnek turystyczny X-POT 1,4 Lit. orange

  Sea To Summit

  Ocena:
  100%
  Cena 199,90 zł Od 178,99 zł
na stronę

Naczynia turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Każdy, kto wybiera się na biwak, powinien wyposażyć swój plecak w naczynia turystyczne. Sklep internetowy e-horyzont.pl posiada wiele propozycji dla biwakujących: od sztućców, po kubki oraz garnki. Najlepsi producenci tacy jak: Pinguin, Sea To Summit, czy Primus pozwalają skompletować cały zestaw naczyń turystycznych, który bardzo przyda się na każdym campingu. Sklep e-horyzont.pl ma w swojej ofercie naczynia aluminiowe, plastikowe oraz silikonowe. Wszystkie są wykonane z trwałych oraz wytrzymałych materiałów. Dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach.

Naczynia turystyczne – praktyczne i funkcjonalne 

Większość naczyń turystycznych jest wielofunkcyjnych dzięki opcji składania, np. miska turystyczna składana na płasko może być używana także jako deska do krojenia. Zestawy naczyń są lekkie oraz łatwe w pakowaniu. Przez opcję spakowania jednego naczynia w drugie, nie zajmują dużo miejsca w plecaku. Dobrze się je myje, przez co nawet w podróży można zachować higienę. Naczynia turystyczne zawierają wszystkie potrzebne elementy do gotowania w plenerze. Sklep e-Horyzont posiada w swojej ofercie również zestawy naczyń wraz z kuchenką gazową. W większości zestawów naczyń znajdziesz pojemne garnki, w których przygotujesz posiłek nawet dla kilku osób. Naczynia aluminiowe są wykonane z odpornego na utlenianie anodyzowanego aluminium, przez co nie można ich myć w domu w zmywarce.

Czym powinny charakteryzować się naczynia turystyczne?

Naczynia turystyczne różnią się od tych, których używa się w domowej kuchni na co dzień. Dobrej jakości naczynia turystyczne, które zabieramy na camping lub w podróż powinny wyróżniać się cechami, nie tylko ułatwiającymi korzystanie z nich w terenie, ale także ułatwiającymi ich transport. W zależności on indywidualnych potrzeb mogą wyróżniać się innymi cechami.

Waga naczyń turystycznych

Jedną z ważniejszych cech naczyń turystycznych jest ich waga – im niższa, tym lepsza. Ma to szczególne znaczenie podczas pieszych wypraw z plecakiem, kiedy liczy się przede wszystkim lekki ekwipunek, który nie będzie stanowił zbytniego obciążenia podczas wyprawy. Popularnymi naczyniami turystycznymi o lekkiej wadze są te wykonane z aluminium. Ich cena nie jest wygórowana, a pozostają również wytrzymałe. Decydując się jednak na naczynia wykonane z tego materiału, warto pamiętać, by wybierać warianty z aluminium anodyzowanego, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Lekkim rozwiązaniem są również naczynia silikonowe, które dodatkowo po złożeniu osiągają niewielkie wymiary.

Naczynia turystyczne – wytrzymałość

Wytrzymałość to cecha, której wymaga się od naczyń turystycznych używanej w kuchni polowej i w trudnych warunkach na szlaku. Odporność na uderzenia sprawdza się nie tylko podczas użytkowania, ale również podczas transportu. Wytrzymałym materiałem jest stal, jednak pozostaje ciężka, dlatego sprawdza się na campingu, jednak nie pozostaje dobrym wyborem podczas wędrówki. Natomiast Lekkim i odpornym na uszkodzenia materiałem jest tytan. Dlatego też jego cena nie należy do najniższych. Innym rozwiązaniem pozostają naczynia silikonowe, ważące niewiele i składające się do niewielkich wymiarów – coraz częściej wybierane są przez miłośników podróży.

Bezpieczne dla zdrowia naczynia turystyczne

Wybierając naczynia turystyczne, należy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu – swoim i towarzyszy. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy producent podaje informacje o zawartych substancjach. Warto upewnić się, że silikonowe naczynia turystyczne są wolnego od związków BPA, a aluminiowy garnek pokryty jest anodyzowaną powłoką.

Naczynia turystyczne powinny być kompaktowe

Podczas pakowania plecaka na wyprawę, liczy się nie tylko niska waga, ale również każdy centymetr sześcienny w jego wnętrzu. Dlatego ważne jest, by naczynia turystyczne możliwie się składały. W tym przypadku wygodną opcją są naczynia turystyczne silikonowe, które po złożeniu zyskuje niewielkie wymiary, a przy tym pozostają lekkie. Innym rozwiązaniem są zestawy naczyń z aluminium lub tytanu, które zaprojektowane są w tej sposób, by wchodziły jedno w drugie – takie rozwiązanie pozwala zachować więcej miejsca w bagażu.

Naczynia turystyczne należy wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Nie każdy rodzaj naczynia sprawdzi się w danych warunkach.

Zarówno na szlak, jak i camping – naczynia turystyczne

W naszej ofercie znajdziesz zarówno silikonowe miski, czy talerze zajmujące niewiele miejsca po złożeniu, jak i trwałe modele aluminiowe, które idealnie sprawdzają się zarówno podczas pieszej wyprawy z plecakiem, jak i na campingu. Oprócz pojedynczych produktów, w sklepie e-horyzont można znaleźć również zestawy naczyń, które projektowane są w taki sposób, by po złożeniu zajmowały jak najmniej miejsca, dzięki czemu mieszczą się w każdym bagażu i pozostają idealnym towarzyszem podróży nie tylko pieszej, ale również rowerowej, a także w trakcie wypoczynku na campingu. Co za tym idzie – każdy, kto wybiera się na camping lub w podróż może być odpowiednio przygotowany.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.