Termosy turystyczne

Termos turystyczny doskonale sprawdzi się podczas każdej wyprawy lub na biwaku. Zachowuje odpowiednią temperaturę twojego ulubionego napoju. W ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować go do Twojej aktywności. Zobacz termosy od najlepszych marek outdoorowych jak: Jack Wolfskin, Primus, czy Pinguin.

na stronę
 1. Termos Primus Vacuum Bottle 0,35 L navy
  .
  Termos Primus Vacuum Bottle 0,35 L navy

  Primus

  Cena 99,99 zł Od 89,99 zł
 2. Termos Primus VACUUM BOTTLE 0,5 L navy
  .
  Termos Primus VACUUM BOTTLE 0,5 L navy

  Primus

  Cena 99,99 zł Od 89,99 zł
 3. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml alpine
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml alpine

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 152,99 zł
 4. Kubek termiczny HydroFlask Wide Mouth FlexSip Lid 355 ml pacific
  Sale
  Kubek termiczny HydroFlask Wide Mouth FlexSip Lid 355 ml pacific

  Hydro Flask

  Ocena:
  100%
  Cena 139,99 zł Od 109,99 zł
 5. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml rain
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml rain

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 152,99 zł
 6. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml alpin
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml alpin

  Hydro Flask

  Cena 159,99 zł Od 143,99 zł
 7. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml rain
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml rain

  Hydro Flask

  Cena 159,99 zł Od 143,99 zł
 8. Termos Primus Vacuum Bottle 0,35 L Pippi blue
  .
  Termos Primus Vacuum Bottle 0,35 L Pippi blue

  Primus

  Cena 99,99 zł Od 89,99 zł
 9. Butelka Primus TrailBottle 0,5 L Vacuum blue
  .
  Butelka Primus TrailBottle 0,5 L Vacuum blue

  Primus

  Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
 10. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml pacific
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml pacific

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 152,99 zł
 11. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml cobalt
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml cobalt

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 152,99 zł
 12. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml pacific
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml pacific

  Hydro Flask

  Cena 159,99 zł Od 143,99 zł
 13. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml cobalt
  .
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml cobalt

  Hydro Flask

  Cena 159,99 zł Od 143,99 zł
na stronę

Termos turystyczny – nieodzowny element każdej wyprawy

Termos turystyczny sprawdza się w każdej sytuacji i o każdej porze roku. Szczególnie wówczas, gdy długie godziny przebywamy poza domem lub udajemy się w miejsca, gdzie nie ma nawet zasięgu telefonu komórkowego. To niezbędny element w plecaku każdego podróżnika, sportowca i miłośnika pieszych wycieczek. Dzięki niemu ciepłą herbatę i kawę, a nawet ulubiony posiłek będziemy mieć zawsze ze sobą. W ofercie posiadamy proste modele, które sprawdzają się na co dzień, jako butelka termiczna, lub termosy o większej pojemności, które pozostaną idealnym towarzyszem podróży w trakcie wyprawy. Niektóre modele wyposażone są w kubek, który dodatkowo zwiększa komfort w trakcie postoju na szlaku lub podczas chłodnego wieczoru przed namiotem.

Termosy turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

W naszym sklepie znajdują się wysokiej jakości termosy turystyczne najbardziej znanych marek z doświadczeniem na rynku outdoorowym. Produkty od Jack Wolfskin, Pinguin, Primus, Fjord Nansen, czy Hydro Flask wyróżniają się wysoką jakością materiałów i wytrzymałością – sprawdzają się w każdych warunkach. Do wyboru mamy różne pojemności oraz różne kolory, więc każdy z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie odpowiedni termos turystyczny dla siebie. W ofercie posiadamy termosy o pojemności od 0,35 l do 1,5 l. Wszystkie zaprojektowane w taki sposób, by sprawdzały się zarówno na co dzień, jak i w podróży.

Czym wyróżniają się dobrej jakości termosy turystyczne?

Przede wszystkim najlepszą możliwą izolacją, długotrwałym utrzymywaniem pożądanej temperatury oraz dwuścienną konstrukcją z komorą próżniową wykonaną ze stali nierdzewnej. Oferowane przez nas termosy turystyczne wyposażone są także w korek automatyczny z uszczelką i a niektóre modele posiadają dodatkowy kubek, który umożliwia wygodne picie. Ważna jest przy tym poręczność i lekkość produktu. Większość modeli pokrytych jest barwnym, matowym lakierem, ale znajdą się i takie w klasycznym, czarnym, czy metalicznym odcieniu.

Jakie są rodzaje termosów turystycznych?

Można wybierać spośród różnych rodzajów termosów turystycznych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany został ten przedmiot. Można wyróżnić dwa główne typy termosów, a więc plastikowe ze szklanym wkładem i aluminiowe. Termos plastikowy ze szklanym wkładem to model o stosunkowo niskiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ale za to dosyć tani, a kupujący mogą znaleźć na rynku wiele wariantów kolorystycznych takich termosów. Z kolei modele aluminiowe są porządniejsze i trwalsze, stal nie ulega korozji, a dodatkowo taki przedmiot jest dosyć lekki i wygodny do przenoszenia. Termosy aluminiowe cechują się doskonałą izolacją, a dodatkowo niektóre modele posiadają wewnątrz warstwę antybakteryjną. Można także wyróżnić różne rodzaje termosów, jeśli chodzi o pojemność. Termos na krótszą wycieczkę może być mniejszy, a więc o pojemności od 0,3 do 0,5 litra. Z kolei na dłuższą wyprawę lepiej zabrać ze sobą termos o pojemności od 0,5 do 1,5 litra. 

Co warto nalać do termosu?

Do termosu najlepiej nalać ciepłą kawę lub herbatę. Oba te napoje rozgrzewają, a także delikatnie pobudzają i dodają energii (a zwłaszcza kawa). Można zdecydować się na kawę z mlekiem i cukrem, co sprawi, że zwiększy się energia i motywacja. Sama kawa z kolei zmniejszy zmęczenie. Jeśli chodzi o herbatę, to można ją pić z sokiem malinowym, cytryną lub miodem. W ten sposób można rozgrzać organizm i sprawić, że zmniejszy się uczucie zimna. Warto pamiętać o tym, że na szlaku turystycznym podstawowym napojem powinna być woda, jednak warto także pić od czasu do czasu kawę lub herbatę. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.