Siedziska turystyczne

Siedziska turystyczne to nic innego, jak niewielkich rozmiarów maty, które stanowią wygodne rozwiązanie podczas wyprawy, czy na biwaku. Izolują od zimna oraz wilgoci z podłoża, dzięki czemu pozwalają na komfortowy odpoczynek, w którego trakcie możemy się zrelaksować, lub spożyć posiłek. Zajmują niewiele miejska, dlatego zmieszczą się do każdego plecaka. W e-horyzont znajdziesz siedziska turystyczne najlepszych marek jak np. Sea To Summit.

na stronę
na stronę

Siedziska turystyczne w sklepie e-horyzont.pl

W sklepie e-horyzont znajdziesz wybór siedzisk turystycznych, które świetnie sprawdzają się zarówno na szlaku, jak i podczas biwaku w lesie, czy na polu campingowym. Oferujemy produkty najlepszych marek takich jak np. Sea To Summit, które swoje doświadczenie na rynku outdoorowym, przekładają na wysokiej jakości produkty. Siedziska turystyczne to idealne rozwiązanie również podczas imprezy plenerowej – pikniku, czy festiwalu. Minimaty dmuchane charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, ponieważ bardzo dobrze izolują od zimna z podłoża, oraz niwelują jego nierówności.  

Siedzisko turystyczne – nieodzowny element ekwipunku

Wyobraź sobie, że maszerujesz kolejną godzinę górskim szlakiem, a jedyne miejsce, w którym możesz odpocząć to mokra trawa na uboczu… W takiej sytuacji i wielu innych świetnie sprawdza się siedzisko turystyczne. Składane lub dmuchane minimaty nie zajmują wiele miejsca w bagażu. Są przy tym również lekkie, dlatego nie stanowią zbytniego obciążenia. Dzięki nim możesz w wygodny sposób zrelaksować się podczas wieczornego ogniska lub ciesząc się promieniami słońca przed namiotem na polu campingowym. Nieocenione okazują się również podczas imprez plenerowych. Stanowią miejsce siedzące na pikniku oraz festiwalu.

Mata czy siedzisko turystyczne

Karimata turystyczna lub mata samopompująca to najprostsze rozwiązanie na nocleg w terenie. Razem z namiotem i śpiworem stanowią trio, które jest niezbędne, podczas kilkudniowej wyprawy lub na biwaku. Są stosunkowo lekkie i nie zajmują dużo miejsca w ekwipunku, a karimatę łatwo jest przytroczyć do plecaka. Jednak mogą okazać się zbędne podczas jednodniowej wycieczki. Wtedy, na komfortowy odpoczynek podczas kilkugodzinnej przeprawy pozwala siedzisko turystyczne, które nie tylko jest lżejsze od standardowej maty, ale również zajmuje mniej miejsca w bagażu. Dmuchane modele dodatkowo dają się złożyć do niewielkich rozmiarów, porównywalnym do skompresowanej poduszki turystycznej.

Co wziąć pod uwagę wybierając siedzisko turystyczne?

Siedzisko turystyczne może przydać się w trakcie wyjazdów wakacyjnych na przykład na camping, ale także spotkań przy grillu ze znajomymi. Decydując się na zakup siedziska turystycznego, warto wziąć pod uwagę jego wielkość, materiał wykonania oraz wytrzymałość. Można zdecydować się na rozkładane siedzisko, przypominające wyglądem krzesło. W ten sposób możliwe jest zapewnienie sobie wygody, komfortu i podparcia. Klienci najczęściej wybierają modele lekkie, kompaktowe i składane, ponieważ bez problemu można je wziąć ze sobą na wycieczkę lub dłuższą wyprawę. Innym rozwiązaniem jest zakup siedziska nadmuchiwanego, które zajmuje wyjątkowo mało miejsca i jest bardzo kompaktowe. Obecnie popularne są siedziska w formie poduszek, które dodatkowo można nadmuchać. 

Parametry siedzisk turystycznych

Siedzisko turystyczne może być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej jest to poliester. To właśnie ten materiał zapewnia wygodę, nie przemaka zbyt szybko i można go z łatwością zwinąć i w ten sposób szybko zmniejszyć objętość siedziska. Ważnym parametrem są także wymiary, a więc długość, szerokość i grubość. Przykładowo siedzisko turystyczne Sea to Summit po nadmuchaniu ma wymiary 30 x 40 x 3,5 cm, natomiast po złożeniu wymiary znacznie się zmniejszają, a tym samym akcesorium można z łatwością schować do plecaka lub umieścić w bagażu. W przypadku siedzisk dmuchanych warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób można je napompować. Świetnie sprawdzi się wentyl mini-valve, który umożliwia łatwe nadmuchanie. Takie siedzisko można z łatwością przypiąć do plecaka lub do paska. 

Jak czyścić siedziska turystyczne?

Siedzisko wykonane z materiałów syntetycznych, a więc z poliestru, jest dosyć proste do wyczyszczenia. Należy postępować z nim tak samo jak z poduszkami ogrodowymi, nakładanymi na krzesła. W sytuacji, gdy nagle na siedzisku turystycznym, pojawi się niewielka plama, najlepiej w miarę możliwości od razu ją zetrzeć, na przykład przy pomocy wody. W sytuacji, gdy zabrudzenia są już duże, na przykład po powrocie z wyjazdu, najlepiej wyprać siedzisko. W ten sposób można usunąć wszystko z jej powierzchni i zadbać o higienę. Innym rozwiązaniem jest ręczne wyczyszczenie siedziska, na przykład przy pomocy detergentu i ściereczki z mikrofibry. Po tym zabiegu wystarczy tylko porządnie wysuszyć siedzisko. Świetnie sprawdzi się także oddanie siedziska do pralni chemicznej, gdzie specjaliści będą wiedzieć, w jaki sposób dobrze wyczyścić dany materiał. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.