Damskie buty na wędrówki ACTIVATE XT TEXAPORE LOW W clay / burgundy

Cena 439,99 zł Od 339,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4035182-5223

Często nie da się zaplanować niektórych wypadów lub wycieczek. Niskie buty trekkingowe dla kobiet ACTIVATE XT TEXAPORE LOW W to buty do bardzo różnych zastosowań.

W butach zastosowano MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM, czyli specjalnie ukształtowany profil zapewniający bardzo dobrą przyczepność bez względu czy Twój plan zakłada wypad na kilka dni czy okaże się, że wyruszasz na spontaniczną, jednodniową wycieczkę za miasto.
Damskie buty trekkingowe ACTIVATE XT TEXAPORE LOW W zostały wyposażone w miękką, średniej wysokości cholewkę i powłokę ze skóry oraz materiałów syntetycznych nadającą butom uniwersalny charakter i zastosowanie.

W damskich butach wielofunkcyjnych ACTIVATE XT TEXAPORE LOW W nie musisz obawiać się niekorzystnych warunków pogodowych ponieważ mają wbudowaną nieprzemakalną oraz oddychającą membranę TEXAPORE.

W tych butach zastosowano bardzo dobrze amortyzującą podeszwę środkową z tworzywa EVA z podwyższoną pieta o nazwie CUSHION PAD, która ochroni Twoje stopy oraz stawy przez dodatkowe zabezpieczenie palców i piety.

Dzięki tym lekkim, wielofunkcyjnym oraz nieprzemakalnym półbutom na wędrówki będziesz mogła wyruszyć gdzie chcesz i kiedy chcesz bez specjalnego planowania.


Informacje dodatkowe:

 • COMFORT FIT: wyjątkowo gruba, bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA
 • CUSHION PAD: bardzo dobrze amortyzująca podeszwa środkowa z tworzywa EVA z podwyższoną piętą
 • miękka, średniej wysokości cholewka ze skóry oraz materiałów syntetycznych
 • MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM: specjalnie ukształtowany profil zapewniający bardzo dobrą przyczepność do różnorodnych zastosowań
 • TEXAPORE: nieprzemakalna, oddychająca membrana
 • zabezpieczenie palców i pięty
Więcej informacji
Marka Jack Wolfskin
Materiał Textile
Materiał uzupełniający Suede Leather
Membrana TEXAPORE (oddychalność > 3400 g/m2/24 h; wodoodporność: 10 000 mm H2O)
Podeszwa guma/pianka EVA
Technologie TEXAPORE, CUSHION PAD, COMFORT FIT, MULTIFUNCTIONAL GRIP SYSTEM
Waga 560 g / para (rozmiar 4)

TEXAPORE to technologia opracowana przez firmę Jack Wolfskin dla klasycznych materiałów używanych w odzieży i obuwiu outdoor.

Materiały TEXAPORE składają się z materiału zewnętrznego o właściwościach nienasiąkania wodą oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany PU lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-, 2,5- lub 3-warstwowe) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę. Wszystkie materiały TEXAPORE są nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające.

Technologie TEXAPORE i TEXAPORE O2+ w zmodyfikowanej formie znajdują zastosowanie w obuwiu.
Klasyczny materiał hardshellowy TEXAPORE jest nieprzemakalny, wiatroszczelny i oddychający.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Damskie buty na wędrówki ACTIVATE XT TEXAPORE LOW W clay / burgundy
Twoja ocena

• KOBIETY

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
221 3,0 35,5
225 3,5 36
229 4,0 37
233 4,5 37,5
238 5,0 38
242 5,5 39
246 6,0 39,5
250 6,5 40
255 7,0 40,5
259 7,5 41
263 8,0 42
267 8,5 42,5
272 9,0 43

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.

 • pobierz szablon Jack Wolfskin do pomiaru stopy kobiecej (do wydruku):
pobierz szablon

O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
 • Sandały - sandały Jack Wolfskin występują wyłącznie w pełnych rozmiarach. Oznacza, to że nie są dostępne rozmiary typu 7,5; 10,5 itp. 
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.