Kuchenka turystyczna gazowa Optimus CRUX

Cena 239,99 zł Od 199,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
7612013192608

Jeśli potrzebujesz małej, lekkiej jak piórko i niezawodnej kuchenki turystycznej, to palnik CRUX spod znaku szwedzkiej marki Optimus będzie doskonałym wyborem.

Kuchenka CRUX to kompaktowy palnik, który po złożeniu przybiera kształt muszli i idealnie wpasowuje się w standardowe zagłębienie, znajdujące się w podstawie każdego kartusza turystycznego z gazem. Dzięki temu rozwiązaniu kuchenka zupełnie nie zajmuje miejsca w bagażu i jest całkowicie bezpieczna podczas transportu.

Stabilny palnik (jego ramiona po rozłożeniu pozwalają na umieszczenie na nim sporego garnka) bardzo równomiernie rozprowadza ciepło po podstawie naczynia i umożliwia precyzyjną regulację płomienia, a przez to wygodne gotowanie zarówno na małym, jak i na dużym ogniu. Dzięki dużej mocy (3000 kW) zagotowanie jednego litra wody zajmie Ci jedynie 3 minuty!

Kuchenka CRUX jest przeznaczona dla turysty-minimalisty, któremu zależy na jak najniższej wadze zabieranego ze sobą ekwipunku, a jednocześnie na zabraniu ze sobą wszystkich jego elementów niezbędnych podczas wielodniowego wyjazdu. Crux doskonale sprawdzi się podczas uprawiania aktywnej turystyki - wielodniowych górskich wędrówek z plecakiem i rowerowych wypraw, spływów kajakowych, a w zimie - podczas narciarskich wypadów backcountry i na skitourach.

Kuchenka turystyczna Optimus CRUX - szczegóły:

  • kuchenka została stworzona dla turystów szukających kuchenki lekkiej, kompaktowej, o dużej mocy;
  • mocowanie palnika umożliwia jej stosowanie z praktycznie wszystkimi kartuszami wielorazowymi z zaworem zakończonym gwintem  (Optimus, Primus, MSR, Pinguin, itp.);
  • czas działania palnika przy kartuszu 230 g wynosi ok. 90 min - to średnie zużycie gazu w warunkach optymalnych czyli bez wiatru, w temp. ok. +20°C (155g/h)
  • kartusz nie wchodzi w skład zestawu (do nabycia osobno)
  • w komplecie nylonowy pokrowiec;
  • wersja bez piezozapalnika.

Uwaga! Cena nie zawiera kartusza gazowego.

Kuchenka przeznaczona do eksploatacji z pojemnikami z zaworem gwintowym na mieszankę Butanu-Izobutanu-Propanu lub podobnymi, spełniającymi normę EN 417 lub EN 521.

Szczegóły
Czas zagotowania 1 litra wody 3 min
Moc kuchenki 3000 kW
Pasujące kartusze Pinguin, Optimus, GoSystem, Primus
Wymiary (dług. x szer. x wys.) 84 x 57 x 34 mm
Zużycie gazu 155 g/h
Marka Optimus
Waga 83 g
Kolor producenta nd
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Kuchenka turystyczna gazowa Optimus CRUX
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.