Kuchenka turystyczna gazowa Optimus VEGA

Cena 459,99 zł Od 389,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
7391812185058

Czterosezonowa kuchenka turystyczna VEGA spod znaku szwedzkiej marki Optimus to idealne rozwiązanie dla tych, którzy przez cały rok aktywnie spędzają swój czas wolny w terenie. VEGA zapewni gorący posiłek i wrzątek na herbatę nawet przy dwudziestostopniowym mrozie!

Kuchenka VEGA to niski gazowy palnik typu "pająk", który po rozłożeniu i ustawieniu na podłożu pozwala na bezpieczne gotowanie w garnku o pojemności nawet dwóch litrów, bez zagrożenia że się przechyli i przewróci. Dołączona do kuchenki aluminiowa osłona przeciwwiatrowa umożliwia sprawne gotowanie także przy wiejącym intensywnie wietrze.

Wyjątkowo stabilny palnik (na jego ramionach po ich rozstawieniu można ustawić garnek o średnicy do 22 cm!) bardzo równomiernie rozprowadza ciepło po podstawie naczynia i umożliwia precyzyjną regulację płomienia, a przez to wygodne gotowanie zarówno na małym, jak i na dużym ogniu. Przy niskich temperaturach wystarczy odwrócić kartusz i ustawić na otwartych podpórkach tak, by kuchenka pobierała gaz w płynie. Tak zasilany palnik - po podgrzaniu gazu w obejmie - radzi sobie z temperaturą nawet do -20°C.

Dzięki dużej mocy (3700 kW) zagotowanie jednego litra wody w trybie "boost" zajmie Ci jedynie 3 minuty!

Kuchenka VEGA jest przeznaczona dla zaawansowanego turysty, który potrzebuje najwyższej jakości wszystkich elementów zabieranego ze sobą ekwipunku, tak, by w najtrudniejszej sytuacji napotkanej podczas wielodniowe wyprawy na krańce świata żaden go nie zawiódł.

VEGA doskonale sprawdzi się na wielodniowych wyprawach trekkingowych, podczas długich spływów kajakowych i rajdów rowerowych, zaś w zimie - podczas narciarskich wypadów na backcountry i skitourach.

Kuchenka VEGA zwyciężyła w testach sprzętu przygotowane przez magazyn turystyczny "Trail Magazin" oraz portal "Alpin".


Kuchenka turystyczna Optimus VEGA - szczegóły:

  • kuchenka została stworzona dla turystów szukających kuchenki stabilnej, o dużej mocy i pracującej także w niskich temperaturach;
  • mocowanie palnika umożliwia jej stosowanie z praktycznie wszystkimi kartuszami wielorazowymi z zaworem zakończonym gwintem  (Optimus, Primus, MSR, Pinguin, itp.);
  • czas działania palnika przy kartuszu 230 g wynosi ok. 160 min to średnie zużycie gazu w warunkach optymalnych czyli bez wiatru, w temp. ok. +20°C
  • kartusz nie wchodzi w skład zestawu (do nabycia osobno)
  • w komplecie nylonowy pokrowiec i aluminiowy wiatrochron;
  • kuchenka jest bez piezozapalnika.

Uwaga! Cena nie zawiera kartusza gazowego.

Kuchenka przeznaczona do eksploatacji z pojemnikami z zaworem gwintowym na mieszankę Butanu-Izobutanu-Propanu lub podobnymi, spełniającymi normę EN 417 lub EN 521.

Szczegóły
Czas zagotowania 1 litra wody 3-4,5 min (w zależności od trybu pracy)
Moc kuchenki 3700 kW
Pasujące kartusze Pinguin, Optimus, GoSystem, Primus
Wymiary (dług. x szer. x wys.) 130 x 70 x 65 mm
Marka Optimus
Waga 178 g
Kolor nd
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Kuchenka turystyczna gazowa Optimus VEGA
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.