Łatki samoprzylepne GORE-TEX REPAIR black

Od 35,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
021563153118

Samoprzylepne łatki goretexowe, do naprawy rozdarć i rozcięć odzieży nieprzemakalnej.

Łatki zapewniają wodoodporność uszkodzonej odzieży i śpiworów wykonanych z materiałów z membraną Gore-tex i z Dryloftem.

Zestaw składa się z dwóch łatek: okrągłej o średnicy 7,5 cm i prostokątnej o wymiarach 10 x 5 cm.


INSTRUKCJA OBSŁUGI

Szybka naprawa w terenie:

 1. Upewnij się, że naprawiana powierzchnia jest czysta i sucha. W szczególności usuń zabrudzenia i luźny osad.
 2. Wybierz łatkę tak aby była większa od uszkodzenia minimum 12 mm w każdym kierunku.
 3. Jeśli jest to możliwe ułóż uszkodzony element na płaskiej powierzchni, która zapewni stabilność podczas naprawy.
 4. Usuń papier zabezpieczający tył łatki. Chwyć łatkę tak aby najpierw przyłożyć ją na środek uszkodzenia naprawianej odzieży a nie na jego krawędzie.
 5. Dla najlepszego efektu przykładając łątkę przyklejaj ją zaczynając od środka w kierunku brzegów, pocierając we wszystkich kierunkach w celu pokrycia całego rozdarcia. Jeżeli pojawiają się zmarszczki podczas aplikacji szybko odklej i powtórz procedurę.
 6. Odzież może być używana od razu, jednakże pełną siłę sklejanie zyskuje po 12 do 24 godzin.

Naprawa w domu:

 1. Upewnij się, że naprawiana powierzchnia jest czysta i sucha. W szczególności usuń zabrudzenia i tłuszcz poprzez pranie ręczne; pozwól wyschnąć powierzchni. Unikaj prania mechanicznego, które mogłoby spowodować powiększenie rozdarcia lub wystrzępienie.
 2. Postępuj według powyższych instrukcji aplikacji. Łatki mogą zostać przycięte, lecz krawędzie powinny być zaokrąglone w celu zapewnienia lepszego przylegania.
 3. Po nałożeniu łatki umieść naprawianą odzież w suszarce i wysusz w podstawowej temperaturze albo najlepiej wprasuj łatkę czystym żelazkiem nastawionym na średnią temperaturę. Naciskaj z umiarkowana siłą i prasuj kolistymi ruchami przez 30 sekund aby zgrzać całość równomiernie.

Usuwanie łatki:

Najłatwiejszy sposób na usunięcie łatki to wyczyszczenie chemiczne danej odzież. Jeśli pranie chemiczne odzieży nie jest zalecane lub jeśli nie spowodowało ono całkowitego usunięcia łatki za pierwszym razem, postępuj według następujących instrukcji:

 1. Rozgrzej łatkę przez 30 sekund używając żelazka nastawionego na średnią temperaturę. Naciskaj z umiarkowana siłą i prasuj kolistymi ruchami aby rozgrzać całość równomiernie.
 2. Szybko podnieś brzeg lub róg i pociągnij powoli, ale zdecydowanie w poprzek łatki. Bądź ostrożny aby nie powiększyć rozdarcia w trakcie usuwania.
 3. Kiedy powierzchnia ostygnie usuń klejące resztki wycierając je włochatym materiałem nasączonym  alkoholem. Ścieraj kolistymi ruchami przez przynajmniej jedna minutę dopóki klej nie zostanie cały usunięty. Czyszczenie chemiczne również usunie wszelkie pozostałości.

Uwaga: Używanie środków impregnujących i zapobiegających wnikaniu brudu w sprayu zmniejszy przylepność łatki. W większości przypadków pozostawienie odzieży na noc bez naruszania powierzchni łatki przywraca siłę jej  przylegania. Dla najlepszego rezultatu używaj impregnatów typu „wash – in” , czyli rozprowadzanych w wodzie.

Więcej informacji
Marka McNett
Materiał Goretex
Waga 25
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Łatki samoprzylepne GORE-TEX REPAIR black
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.