Leszek Piekło, Przewodnik turystyczny Compass GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI - WOŁOSATE-USTROŃ

Od 44,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_gsb_wolosate_ustron

Przewodnik autorstwa Leszka Piekło "Główny Szlak Beskidzki (GSB) – Wołosate-Ustroń" wydany przez krakowskie wydawnictwo Compass to pełne kompendium wiedzy o najdłuższym szlaku górskim w Polsce. Szlak ten znakowany jest kolorem czerwonym i wiedzie przez niemal wszystkie polskie pasma beskidzkie - Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Beskid Śląski. Przewodnik przedstawia trasę ze wschodu - z położonego w Bieszczadach Wołosatego do Ustronia w Beskidzie Śląskim.

Główny Szlak Beskidzki ma długość ponad 500 km i jego przebycie jest poważnym wyzwaniem nawet dla doświadczonego turysty. Wędrówka po tym szlaku daje jednak niepowtarzalną okazję poznania wielu ciekawych i malowniczych miejsc oraz przeżycia prawdziwej górskiej przygody. Przewodnik zawiera wiele informacji praktycznych i krajoznawczych, wraz z propozycjami noclegów w schroniskach PTTK i prywatnych oraz w studenckich bazach namiotowych. Przy mapach i wykresach przedstawiono kilometraż oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w taki sposób, by pomagał turyście niezależnie od tego gdzie rozpoczął wędrówkę. Trasa w przewodniku podzielona jest na 19 etapów, opatrzonych opisem trudności, dystansu, czasu przejścia i sumy przewyższeń.

Przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego pozwala uzbierać aż 664 punkty GOT. Umożliwia też zdobycie odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego. Odznakę GSB można zdobyć w wyniku jednorazowego przejścia całego szlaku w czasie nie dłuższym niż 21 dni lub pokonując go w odcinkach niezależnie od czasu trwania i ilości wycieczek. Kierunek przejścia poszczególnych odcinków i całego szlaku jest dowolny. Odznaka posiada cztery stopnie - brązowy, srebrny, złoty i diamentowy.


Szczegóły:

  • aktualny przebieg Głównego Szlaku Beskidzkiego;
  • szczegółowe mapy w skali 1:50 000 wraz z profilami wysokości trasy;
  • wyczerpujący opis techniczny przebiegu trasy;
  • uwagi praktyczne dotyczące planowania wędrówki;
  • informacje teleadresowe schronisk PTTK;
  • ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze.
Szczegóły
Marka Compass
Format 155 x 200 mm
Liczba stron 84
Rodzaj przewodnik turystyczny
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie II
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Leszek Piekło, Przewodnik turystyczny Compass GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI - WOŁOSATE-USTROŃ
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.