Mapa turystyczna Compass BESKID NISKI 1:50 000 laminowana

Od 16,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_beskid_niski

Mapa turystyczna BESKID NISKI to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass dwustronna mapa w SKALI 1:50 000. Obejmuje ona cały obszar Beskid Niskiego oraz większą część Pogórza JasielskiegoPogórza Bukowskiego.

Zachodni kraniec mapy wyznacza linia Grybów - Krynica-Zdrój, na północy sięga ona do Gorlic (razem z Górą Cmentarną) i Miejsca Piastowego.

Na wschodzie mapa kończy się na Turzańsku i Smolniku nad Osławą (w Bieszczadach, zaś jej południowy kraniec wyznacza granica polsko-słowacka - sama mapa sięga na kilka kilometrów w głąb Słowacji.

Beskid Niski jest najrozleglejszym pasmem górskim w Polsce, ma długość przeszło 160 km i jest położony między przełęczami Łupkowską na wschodzie a Tylicką na zachodzie. Jest też najniższym pasmem górskim w całych Karpatach - najwyższym szczytem Beskidu Niskiego po polskiej stronie granicy jest Lackowa (997 m n.p.m.), zaś po stronie słowackiej - Busov (1002 m n.p.m.). W centralnej części Beskidu Niskiego, w rejonie Krempnej, znajduje się Magurski Park Narodowy.

Treść mapy Beskid Niski umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, konne, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie kempingi, i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu.


Mapę wydano z okazji 25 lat istnienia wydawnictwa Compass.


Informacje dodatkowe:

  • mapa jednostronna w skali 1:50 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 10 m;
  • siatka kartograficzna co 2 minuty
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84

Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie XVII
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass BESKID NISKI 1:50 000 laminowana
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.