Mapa turystyczna Compass BESKID ŚLĄSKI I ŻYWIECKI 1:50 000 laminowana

Od 15,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_beskid_slaski_zywiecki

Mapa turystyczna BESKID ŚLĄSKI I ŻYWIECKI to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass dwustronna mapa w SKALI 1:50 000. Obejmuje ona cały obszar Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego oraz pasmo Wielkiej Raczy (Worka Raczańskiego), a także północne fragmenty słowackiej Górnej Orawy.

Zachodnią granicę w części "śląskiej" mapy wyznaczają Skoczów i czeski Jablunkov, północną - Skoczów i Bielsko-Biała. Wschodni kraniec mapy kończy się na Porąbce i szczycie Rysianki, natomiast południowy kończy się na krańcowych szczytach Worka Raczańskiego - Orle, Wielkiej Czerwenkowej i Jaworzynie.

W części "żywieckiej" zachodnia granica mapy sięga za Lipową, Milówkę i Rajczę, północną wyznacza szosa z Żywca do Suchej Beskidzkiej. Wschodni kraniec mapy kończy się na Makowie Podhalańskim i Zubrzycy Górnej, natomiast południowy - na Lipnicy Wielkiej i słowackiej Orawskiej Polhorze.

W centralnym punkcie mapy "żywieckiej" znajduje się Babiogórski Park Narodowy, z najwyższym poza Tatrami szczytem Polski - Babią Górą (1725 m n.p.m.).

Uzupełnieniem mapy jest zestawienie schronisk turystycznych PTTK i prywatnych (wraz z ich danymi teleadresowymi) oraz informator turystyczny o regionie i polecanych miejscach wartych odwiedzin.

Treść mapy Beskid Śląski i Żywiecki umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, konne, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie kempingi, i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu.


Mapę wydano z okazji 25 lat istnienia wydawnictwa Compass.


Informacje dodatkowe:

  • mapa dwustronna w skali 1:50 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 10 m;
  • siatka kartograficzna co 2 minuty;
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84.
Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie XIV
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass BESKID ŚLĄSKI I ŻYWIECKI 1:50 000 laminowana
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.