Mapa turystyczna Compass BIESZCZADY 1:50 000 laminowana

Od 16,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_bieszczady

Mapa turystyczna Bieszczady to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass dwustronna mapa w SKALI 1:50 000. Obejmuje ona cały obszar polskich Bieszczadów Zachodnich, na mapie znalazły się też wschodnie fragmenty Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego, a także pasmo Żukowa w Górach Sanocko-Turczańskich i część Gór Słonnych.

Zachodni kraniec mapy wyznacza linia Bukowsko - Komańcza, na północy sięga ona do Zagórza, Bezmiechowej i Krościenka.

Na wschodzie mapa kończy się na granicy polsko-ukraińskiej i słynnym "worku bieszczadzkim", zaś jej południowy kraniec wyznaczają granice polsko-słowacka i polsko-ukraińska (sama mapa sięga na kilka kilometrów w głąb Słowacji).

Bieszczady to powojenna kolebka polskiej turystki "plecakowej"- to tutaj kilkanaście lat po II wojnie światowej studenci i harcerze ponownie odkrywali tajniki wielodniowych wędrówek z plecakiem przez nieznane i dzikie górskie ostępy. Sława dzikich Bieszczadów utrzymała się do dziś i góry te nadal są magnesem przyciągającym turystów szukających przygody.

We wschodniej części Bieszczadów znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy obejmujący ochroną pasma Połoniny Wetlińskiej i Smereka, Połoniny Caryńskiej, Małej i Wielkiej Rawki, Gniazdo Tarnicy oraz ich otuliny.

Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346m n.p.m.).

Treść mapy Bieszczady umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, konne, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie kempingi, i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu.


Mapę wydano z okazji 25 lat istnienia wydawnictwa Compass.


Informacje dodatkowe:

  • mapa dwustronna w skali 1:50 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 10 m;
  • siatka kartograficzna co 2 minuty
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84

Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie XXIII
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass BIESZCZADY 1:50 000 laminowana
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.