Mapa turystyczna Compass GORCE 1:40 000 laminowana

Od 16,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_gorce

Mapa turystyczna GORCE to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass jednostronna mapa w SKALI 1:40 000. Obejmuje ona cały obszar Gorców oraz południowy fragment Beskidu Wyspowego i część Kotliny Nowotarskiej.

Zachodni kraniec mapy sięga za  Rabkę-Zdrój, północny - do Mszany Dolnej. Na wschodzie mapa sięga do Łącka i Krościenka nad Dunajcem, natomiast na południu - do Frydmana i Czorsztyna.

Na rewersie mapy umieszczono ilustrowaną zdjęciami i szkicami bogatą część opisową - charakterystykę Gorców informator krajoznawczo-turystyczny z uwzględnieniem najciekawszych atrakcji Gorców i ich otoczenia. Uzupełnieniem są plany centrów Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej  i Nowego Targu oraz zestawienie popularnych stacji narciarskich i bazy noclegowej - schronisk turystycznych PTTK i prywatnych oraz baz namiotowych.

Najwyższym szczytem Gorców jest Turbacz (1310 m n.p.m.), przeważająca część Gorców leży w granicach Gorczańskiego Parku Narodowego. Z charakterystycznych  gorczańskich polan roztaczają się fantastyczne panoramy Tatr, Pienin, Spisza i Podhala, Babiej Góry oraz Beskidów Makowskiego, Wyspowego i Sądeckiego.

Treść mapy Gorce umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, konne, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie kempingi, i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu.


Mapę wydano z okazji 25 lat istnienia wydawnictwa Compass.


Informacje dodatkowe:

  • mapa jednostronna w skali 1:40 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 10 m;
  • siatka kilometrowa: PL-1992;
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84.
Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:40 000
Wydanie XVI
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass GORCE 1:40 000 laminowana
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.