Mapa turystyczna Compass KAMPINOSKI PARK NARODOWY 1:50 000 laminowana

Od 16,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_mapa_kpn

Mapa turystyczna KAMPINOSKI PARK NARODOWY to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass jednostronna mapa w podziałce 1:50 000. Swoim zakresem obejmuje ona cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego oraz położone poza jego granicami enklawy Parku i pobliskie rezerwaty przyrody.

Zachodni kraniec mapy wyznacza rzeka Bzura i Sochaczew, północny - Wisła i Nowy Dwór Mazowiecki. Wschodnią granicę mapy wyznacza linia Legionowo - Warszawa - Włochy, zaś południową - szosa Sochaczew - Piastów.

Na odwrocie mapy umieszczono bogatą część opisową - informacje o Kampinoskim Parku Narodowym, informator krajoznawczy i opisy miejsc godnych odwiedzin, kompletny schemat i opis wszystkich szlaków turystycznych oraz przyrodniczych i historycznych ścieżek edukacyjnych. Uzupełnieniem są fotografie najciekawszych przyrodniczo i historycznie miejsc na terenie Parku i jego obrzeżach.

Kampinoski Park Narodowy powstał w roku 1959 i objął ochrona Puszczę Kampinoską, zachowany do dziś fragment pradawnej Puszczy Mazowieckiej. Na terenie Puszczy Kampinoskiej znajduje się wiele historycznych miejsc związanych z walkami o niepodległość Polski - potyczki i bitwy powstańcze z lat 1794 i 1863, walki obronne armii Poznań we wrześniu 1939 oraz w czasie Powstania Warszawskiego 1944 r. Na położonym w Puszczy cmentarzu w Palmirach spoczywają Polacy rozstrzelani przez Niemców w latach 1939–1944.


Dokładna treść mapy umożliwia sprawne poruszanie się po terenie Parku, naniesiono na nią wszystkie turystyczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe, drogi bite i ścieżki, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze.


Mapę opracowano we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, przeznaczona jest dla piechurów, rowerzystów i kajakarzy, a także dla turystów zmotoryzowanych.


Informacje dodatkowe:

  • mapa jednostronna w skali 1:50 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 5 m;
  • siatka kartograficzna co 1 minutę;
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84;
  • treść krajoznawczo-turystyczna na odwrocie mapy.
Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie IX
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass KAMPINOSKI PARK NARODOWY 1:50 000 laminowana
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.