Mapa turystyczna Compass TATRY POLSKIE 1:30 000 laminowana

Od 15,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_tatry_polskie

Mapa turystyczna Tatry Polskie to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass jednostronna mapa w SKALI 1:30 000. Obejmuje ona cały obszar Tar Polskich, na mapie znalazło się też Pasmo Gubałowskie (Pogórze Gubałowskie).

Zachodni kraniec mapy wyznacza Wołowiec (2064 m n.p.m.), na północy sięga ona Bukowiny Tatrzańskiej i Zęba, na wschodzie mapa kończy się na Jurgowie i Jaworzynie Tatrzańskiej, zaś jej południowy kraniec wyznaczają Rysy (2499 m n.p.m.). Mapa ukazuje też górne partie dolin położonych po słowackiej stronie granicy - Doliny Cichej Orawskiej, Doliny Cichej Liptowskiej, Doliny Koprowej i Doliny Hlińskiej.

Tatry to najwyższe pasmo górskie w wielkim łuku Karpat. To także najpopularniejsze góry w Polsce, przy czym ich zwiedzanie wymaga odpowiedzialnego przygotowania - także kondycyjnego - oraz przynajmniej podstawowej znajomości ich topografii. I w tym ostatnim zadaniu niewątpliwie pomoże mapa wydawnictwa Compass.

Polska część Tatr składa się z Tatr Zachodnich, których granice wyznaczają Przełęcz Huciańska (od zachodu, odgraniczająca od Skoruszyńskich Wierchów), południowa granica polsko-słowacka i Przełęcz Liliowe (od wschodu, granica z Tatrami Wysokimi) oraz Tatr Wysokich (od przełęczy Liliowe granicą polsko-słowacką do Rysów i Żabiej Grani oraz doliny Białej Wody).

Najwyższym polskim szczytem Tatr Zachodnich jest Starorobociański (2176 m n.p.m.), Tatr Wysokich - Rysy (2499 m n.p.m).

W Tatrach można uprawiać turystykę letnią i zimową - pieszą, narciarską, a także rowerową (na dopuszczonych szlakach), taternictwo powierzchniowe i jaskiniowe. Treść mapy Tatry Polskie umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu. Ważnym elementem mapy są oznaczenia informujące o miejscach schodzenia lawin oraz ubezpieczaniach na szlakach turystycznych (łańcuchach).

Na rewersie mapy umieszczono mapę grzbietową - graniówkę Tatr Polskich, plan Zakopanego (w skali 1:18 500), zestawienie górskich schronisk PTTK (wraz z trasami dojść i danymi teleadresowymi) oraz osiem panoram górskich z najciekawszych miejsc widokowych w górach.

Informacje dodatkowe:

  • mapa jednostronna w skali 1:30 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 20 m;
  • siatka kartograficzna co 1 minutę;
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84

Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2022
Skala 1:30 000
Wydanie XVII
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass TATRY POLSKIE 1:30 000 laminowana
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.