Five Ten

Five Ten to jeden z najbardziej cenionych producentów butów wspinaczkowych. Ta amerykańska marka od lat współpracuje ze sportowcami oraz profesjonalnymi wspinaczami, tak, aby ich buty posiadały wszystko to, co najlepsze. Wysoka jakość użytych materiałów oraz odpowiednio dobra podeszwa w butach wspinaczkowych zapewniają komfort nawet podczas trudnych wyjść w góry. W ofercie marki Five Ten znajdziemy buty wspinaczkowe zarówno dla profesjonalistów jak i osób zaczynających swoją przygodę ze wspinaczką. Zadbaj o precyzję kroków oraz swój komfort i wybierz buty dla wspinacza Five Ten!

na stronę
 1. Buty wspinaczkowe FIVE Ten ROGUE VCS blue
  Buty wspinaczkowe FIVE Ten ROGUE VCS blue

  Five Ten

  Cena 379,99 zł Od 226,99 zł
 2. Buty wspinaczkowe Five Ten BLACKWING red
  Buty wspinaczkowe Five Ten BLACKWING red

  Five Ten

  Cena 539,90 zł Od 269,99 zł
na stronę

O marce Five Ten

Five Ten to amerykańska firma założona przez Charlesa Cole w 1985 r. To jedna z najpopularniejszych marek produkujących buty wspinaczkowe. Nazwa Five Ten pochodzi od systemu dziesiętnego Yasmine, który stanowi metodę klasyfikacji trudności w zdobywaniu szczytów górskich. Siedziba główna Five Ten znajduje się w Redlans w Kaliforni, mieście oddalonym o pięćdziesiąt mil od Los Angeles. Europejskie biura oraz fabryki zlokalizowane są w niemieckim Herzogenaurach.

Buty wspinaczkowe Five Ten

Marka Five Ten współpracuje ze sportowcami, którzy testują obuwie, dzielą się uwagami i pomysłami, a wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszą jakość i gwarancję zadowolenia klientów. Amerykańską markę wspierają takie autorytety w dziedzinie wspinaczki górskiej jak Dean Potter, Sasha DiGiulian, Dave Graham czy Tyler Landman. Sekret sukcesu tkwi w stworzeniu przez Five Ten rewolucyjnej mieszanki gumy Stealth, która charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tarcia. Dzięki temu buty wspinaczkowe Five Ten stanowią gwarancję wysokiej jakości, solidności, wygody i niezawodności nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Buty Five Ten dla wspinacza

W ofercie marki Five Ten znajdziemy buty wspinaczkowe przeznaczone zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wspinaczy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką wybierz model, którego podeszwa będzie mniej wyprofilowana. System zakładania możesz dopasować wedle uznania i swoich potrzeb. W butach wspinaczkowych Five Ten dla zaawansowanych podeszwa jest bardziej agresywna. Profesjonalne obuwie do wspinaczki ułatwia precyzyjne stawianie kroków, co pomoże w szybszym i bezpieczniejszym zdobywaniu szczytów.

Sprawdź także buty wspinaczkowe innych marek:

Buty wspinaczkowe La Sportiva               Buty wspinaczkowe Saltic

© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.