Icebreaker

Icebreaker to nowozelandzka marka, która od prawie 30 lat wykorzystuje zalety wełny merino tworząc niezawodną odzież termoaktywną. Wełna merynos zapewnia przyjemny komfort termiczny, skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci, a przy tym jest delikatna dla skóry, nie drapiąc i nie uczulając. W ofercie marki Icebreaker znajdziesz m.in. koszulki termoaktywne, legginsy, a także bieliznę osobistą i skarpetki. Odzież z wełny merino to świetny wybór, jeśli niezależnie od warunków pogodowych wybieracie aktywność na świeżym powietrzu. Bielizna termoaktywna Icebreaker sprawdzi się zarówno podczas letnich aktywności, jak i zimą podczas szaleństwa na stoku czy wyprawy w nieznane. 

Icebreaker
Strona
na stronę
Strona
na stronę

Nowa marka w e-horyzont – Icebreaker

Icebreaker to nowozelandzka marka, założona przez 24 letniego Jeremy Moona. Jej założenie wiąże się z pewnym przypadkowym spotkaniem. W 1994 roku Jeremy, za sprawą swojej dziewczyny, spotkał się z rolnikiem Brianem Brackenridgem. Spotkanie w kawiarni, na którym Jeremy po raz pierwszy miał kontakt z odzieżą wykonaną z wełny merynosów. Po kilku dniach testowania koszulki merino, Jeremy doszedł do wniosku, że właśnie takiego produktu szukał. Lekka, oddychająca koszulka z naturalnych materiałów to coś, czego brakowało w świecie outdooru i sportu. I tak przy wsparciu przyjaciół i banku, Jeremy zebrał potrzebne środki by stworzyć nową markę – Icebreaker. Markę, która ma połączyć ludzi z naturą, poprzez noszenie naturalnych produktów. Obecnie, po prawie 30 latach od założenia, marka Icebreaker jest dostępna w ponad 40 krajach. Zainteresowanie i popularność odzieży z wełny merino wciąż rośnie. Ludzie coraz bardziej przekonują się do naturalnych produktów.

Bielizna termoaktywna Icebreaker

W ofercie marki Icebreaker dostępnej na e-horyzont.pl znajdziesz szeroki wybór bielizny termoaktywnej, zarówno damskiej, jak i męskiej. Koszulki z długim rękawem, legginsy, T-shirty z merino, a także bielizna osobista, jak bokserki – to wszystko znajdziesz w naszym sklepie. Z łatwością stworzysz także cały zestaw, który zadba o Ciebie podczas wypraw outdoorowych.

Bielizna termoaktywna Icebreaker to idealny wybór dla wszystkich aktywnych ludzi, którzy wybierają aktywność na świeżym powietrzu, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Bielizna Icebreaker doskonale sprawdzi się przez cały rok. Latem, zapewni lekkie chłodzenie i szybkie odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu, nawet trening w upalny dzień będzie przyjemniejszy. Zimą zaś, bielizna zapewni odpowiednią termoregulację, chroniąc Twój organizm, zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem.

Bielizna termoaktywna polecana jest do wszelkich aktywności w szczególności podczas biegania, jazdy na rowerze czy w trakcie górskich wędrówek. Bieliznę termoaktywną Icebreaker najlepiej nosić jako pierwsza warstwę ubioru. Tylko wtedy będziemy mogli w pełni skorzystać z jej cennych właściwości. 

Wełna Merino

Czym tak właściwie jest wełna merino? To wełna pochodząca z merynosów – rasy owiec, żyjącej w Nowej Zelandii w Alpach Południowych. Ciężki klimat, latem temperatury sięgają +35°C, natomiast zimą, spadają nawet do -20°C. W tak ciężkich warunkach, owce są w stanie przeżyć, dzięki swojej wełnie. Skoro owce radzą sobie w takich warunkach, Jeremy Moon, a później także i inni, doszli do wniosków, że ich wełna musi mieć wyjątkowe właściwości. I mieli rację.  Odzież z wełny merino doskonale sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

Właściwości wełny merino

Termoregulacja – wełna merino, ma zdolność do gromadzenia i uwalniania ciepła w zależności od panujących warunków. W gorące dni, oddaje ciepło organizmu na zewnątrz, zapewniając przewiewność oraz lekki efekt chłodzenia. W zimne dni, gromadzi ciepło tak, aby zapewnić odpowiednią temperaturę ciała.

Sprężystość – włókna wełny są bardzo elastyczne, dzięki czemu nawet intensywny wysiłek nie będzie problemem. Sprężystość włókien zapewni Ci maksymalną swobodę ruchów.

Biodegradowalna – wełna merino jest włóknem naturalnym, dzięki czemu w odpowiednich warunkach łatwo ulega biodegradacji. Stosowanie naturalnych włókien w produkcji odzieży jest bardziej korzystne dla środowiska naturalne, w porównaniu do materiałów syntetycznych, które tak łatwo nie ulegną biodegradacji.  

Ochrona UV – wełna z merynosów chroni przed promieniami UVA i UVB, bez konieczności dodatkowej obróbki tkaniny. Bielizna termoaktywna z merino jest, zatem idealnym wyborem na lato. Koszulki z merino najlepiej nosić jako pierwszą warstwę ubioru tak, aby w pełni korzystać z jej właściwości.

Odporność na zapachy – kolejna z ważnych właściwości. Każdy z nas wie, co się dzieje z bielizną podczas intensywnego wysiłku. Natomiast, bielizna termo z wełny merino jest bardziej odporna na działanie i gromadzenie nieprzyjemnych zapachów.

Delikatna – z pewnością każdy, miał kiedyś kontakt z wełną. Często mówi się, że wełna drapie, gryzie, jest nieprzyjemna w noszeniu. Jednak nie każda wełna. Wełna merino jest delikatna i miękka w dotyku. Często jest to także dobry wybór dla alergików, ten rodzaj wełny nie powinien wywoływać uczuleń, ani podrażnień.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.