Inov-8

Bieganie w terenie to Twoja pasja? Sprawdź zatem markę Inov-8 i biegaj bez żadnych przeszkód. Buty Inov-8 to doskonała amortyzacja, przyczepność oraz niezwykła lekkość. W ofercie znajdziesz zarówno damskie, jak i męskie buty do biegania, a to wszystko w nowoczesnych wzorach i kolorach.
na stronę
na stronę

Inov-8  historia marki

Inov-8 to marka powstała z myślą o biegaczach terenowych i wszystkich miłośnikach wędrówek, zwłaszcza po trudnych terenach. W 2003 roku Wayne Edy – założyciel marki, zauważył, że na brytyjskim biegowym rynku brakuje butów, które poradzą sobie w górskim, śliskim czy grząskim terenie. Wtedy też zrodził się pomysł, aby stworzyć buty do biegania w każdym terenie, nawet tym najtrudniejszym. A charakterystyczną cechą tych butów ma być niezwykła przyczepności.

Jednym z pierwszych sukcesów marki była wygrana Melissy Moon na World Mountain Running Tropy w 2003. Kiedy okazało się, że jej buty nie są wystarczająco przyczepne na błotnistym torze, postanowiła pożyczyć buty od innego biegacza. Były to buty Inov-8 Murdoc 290. Po wygranym biegu podniosła buty do góry i opowiedziała, jak te buty przyczyniły się do jej zwycięstwa. To było pierwsze z bardzo wielu podium w butach marki Inov-8. 

Marka bardzo szybko nabrała rozpędu i znalazła się na amerykańskim rynku, gdzie stała się jedną z bardziej popularnych marek dla biegaczy. Obecnie buty Inov-8 można znaleźć w ponad 60 krajach na całym świecie. A kolejni biegacze zdobywają coraz lepsze miejsca, tym samym buty Inov-8 możemy coraz częściej zaobserwować na podium podczas najważniejszych biegowych imprez.

Co wyróżnia buty do biegania Inov-8

Buty Inov-8 cechują się niezwykłą lekkością oraz przyczepnością do podłoża. W nazwie każdego modelu znajdziemy liczbę, która wskazuje na jego wagę. Część modeli dostępnych w sklepie turystycznym e-Horyzont.pl posiada nowoczesną podeszwę Graphene Grip. Zdaniem producenta jest to najtrwalsza i najbardziej przyczepna podeszwa dla butów do biegania. Teraz, biegacze nie muszą już wybierać pomiędzy lekkością, a przyczepnością – obie te rzeczy znajdą w butach Inov-8.

Buty do biegania Inov-8 w sklepie e-Horyzont

W ofercie sklepu e-Horyzont.pl znajdziemy buty do biegania z różnych serii. Możemy tutaj wyróżnić m.in. G-Series, do której należą: Terraultra G270 oraz X-Talon G235. Według naukowców grafenowa podeszwa to 50% więcej wytrzymałości, 50% większej elastyczności i 50% więcej odporności na zużycie. Z kolei modele: Rocklite G275 oraz Trailroc G280 zaliczamy do serii G-Grip, gdzie gumowa podeszwa zawiera w sobie dodatek grafenu. Niezależnie od modelu, na który się zdecydujecie, możecie być pewni, że zachowacie znakomitą przyczepność. A jeśli nie wiecie, który model będzie dla Was najlepszy – napiszcie do nas, pomożemy dobrać odpowiedni model. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.