Merrell

Merrell to amerykański producent niezwykle wygodnego i wszechstronnego obuwia turystycznego. Najlepszej jakości materiały oraz outdoorowe technologie sprawią, że każdy z nas będzie czuł się w nich dobrze. Buty Merrell to także nieszablonowe wzornictwo i stylistyka, która wyróżnia się na tle innych marek. W ofercie sklepu turystycznego e-horyzont.pl znajdziesz zarówno damskie buty Merrell jak i męskie. Niezależnie od Twojej aktywności i tego czy planujesz biegać, wędrować po górach czy zwiedzać miasto buty Merrell będą zawsze dobrym wyborem.

na stronę
na stronę

O marce Merrell

Merrell to amerykańska marka produkująca obuwie sportowe i turystyczne, której najważniejszym celem jest promowanie aktywnego trybu życia. Początki marki to ręczna produkcja butów na zamówienie dla pasjonatów outdooru. Pomysłodawcą i wykonawcą był Randy Merrell. Już wtedy okrzyknięto je najlepszymi butami trekkingowymi w Ameryce Północnej. W 1981 roku Rany połączył siły z Clarkiem Matisem oraz Johnem Schweizerem. Obaj wcześniej byli menedżerami w firmie z branży narciarskiej. Wspólnymi siłami stworzyli tańszy model obuwia turystycznego, który nic nie stracił na swojej jakości. Firma Merrell od tego czasu zaczęła nabierać rozpędu, a produkcja ruszyła na większą skalę.

Wartości marki Merrell

W butach Merrell ta aktywność będzie jeszcze przyjemniejsza. Do produkcji obuwia, marka Merrell stosuje wyłącznie materiały najwyższej jakości. Wykorzystuje również nowoczesne i sprawdzone technologie jak chociażby membrana Gore-Tex® czy podeszwy Vibram®. Marka Merrell przy produkcji swoich butów kieruje się czterema najważniejszymi zasadami: komfort, trwałość, design oraz wszechstronność. Wszystkie te cechy możemy odnaleźć w każdym z modeli. W butach Merrell mamy czuć się wygodnie oraz dobrze w nich wyglądać. Marka dąży do tego, aby ich buty mogły być wykorzystywane podczas każdej przygody, a zastosowane materiały mają wytrzymać w każdych warunkach, niezależnie czy będziemy biegać, chodzić po górach czy używać wyłącznie, jako buty miejskie. Buty Merrell to buty odpowiednie dla osoby, która chce mieć wygodne i funkcjonalne buty.

Buty Merrell dla każdego 

Wśród butów Merrell znajdziemy modele odpowiednie na zwykłe wędrówki, górskie wyprawy, a także do codziennego użytkowania. Idealne buty na podróż lub do uprawiania sportu znajdą tu dla siebie zarówno kobiety jak i mężczyźni. W asortymencie marki Merrell znajdziemy buty niskie oraz buty wysokie, czyli takie, które zakrywają kostkę. Wyższa cholewka pomaga stabilizować staw skokowy, w efekcie minimalizujemy ryzyko powstania kontuzji. Marka Merrell oferując swoje produkty, pragnie zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić pokonywanie kilometrów miłośnikom sportu czy pieszych wędrówek. Damskie buty Merrell posiadają specjalną konstrukcję dopasowaną do kobiecej stopy, co znacząco wpływa na komfort użytkowania, zwłaszcza podczas długich wędrówek. Anatomicznie wyprofilowane wkładki ograniczają także zmęczenie stóp.

Technologie w butach Merrell

Buty trekkingowe Merrell zapewniają użytkownikowi komfort oraz świetnie amortyzują. Budowa buta, a w tym gumowy otok pomaga chronić go przed zniszczeniem, a także chroni palce przy zderzeniu ze skałami. Bieżnik w podeszwie w zależności od modelu butów może by samoczyszczący, dzięki czemu nie zalega w nim błoto czy inne zabrudzenia. Za amortyzację odpowiadają wyjmowane wkładki oraz podeszwa wyposażona w poduszki powietrzne. Buty Merrell (wybrane modele) to także membrana Gore-Tex®, która zapewnia maksymalną ochronę przed wodą. Membrana poza wodoodpornością zapewnia również optymalną oddychalność. Buty trekkingowe przeznaczone do użytkowania w najbardziej wymagających warunkach powinny być wodoodporne i oddychające, dzięki czemu nie będzie konieczności przerywania wędrówki. Na co dzień możemy wybrać buty Merrell bez membrany, które zapewnią nam również komfortowe użytkowanie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.