Odlo

Odlo to marka powstała ponad 70 lat temu w Norwegii z chęci stworzenia odzieży, która ma chronić przed ciężkimi warunkami. Obecnie w ofercie marki znajdziesz zarówno bieliznę termoaktywną, jak i wygodną i funkcjonalną odzież sportową, w tym odzież do biegania oraz na rower.
Strona
na stronę
Strona
na stronę

Historia marki – Odlo

W 1915 roku w Norwegii przychodzi na świat Odd Roar Lofterod. Dorastając w trudnych wojennych czasach i bezrobocia, sam postanowił poszukać pracy, umieszczając ogłoszenie o treści ,,pracownik dostępny za 100 koron”. Po pewnym czasie znalazł pracę za 60 koron miesięcznie w fabryce produkującej maszyny do przemysłu odzieżowego. Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia i wiedzy z zakresu maszyn, w 1946 roku Odd postanowił założyć własną firmę. Swoje pierwsze Odd zawsze był traktowany jako kreatywny myśliciel, który nie bał się nowych kierunków. Jego motto brzmiało: ,,upewnij się, że jesteś krok do przodu”, co tylko podkreśla jego chęć do ciągłego rozwoju i bycia coraz lepszym. Od 1947 roku marka Odlo produkuje odzież i bieliznę damską. Następnie, dzięki pasji swojego syna wpadł na zupełnie nowy pomysł. Odd Roar Junior należał do norweskiej drużyny łyżwiarstwa szybkiego. Odd Senior, chcąc chronić syna przed wychłodzeniem podczas licznych treningów zaprojektował nowy kombinezon z nowoczesnych jak na tamte czasy włókien Helanca. Wkrótce, najlepsi sportowcy również chcieli wypróbować nowoczesny kombinezon.

Najważniejsze daty w historii marki

1963 – pierwszy kombinezon dla narciarzy biegowych i łyżwiarzy szybkich wykorzystujący włókna Helenca

1973 – Odlo Termic – pierwsza bielizna termoaktywna z włókien syntetycznych

1979 – przejęcie firmy przez odd Roara Juniora

1986 – przeniesienie firmy z Norwegii do Szwajcarii

1994 – pierwsze kolekcje z serii Running i Outdoor

2002 -  Effect Odlo – pierwsza tkanina wykorzystująca jony srebra redukujące nieprzyjemny zapach

2007 – pierwsza kolekcja dziecięca, kolejne sklepy w Europie

2010 – dwie międzynarodowe nagrody za bezszwowy kombinezon

Kolejne lata obfitowały w nowe kolekcje, nowoczesne technologie i materiały. Powstały między innymi dedykowane kolekcje dla rowerzystów, miłośników Nordic Walking czy narciarzy. Z każdym rokiem marka poszerzała swój asortyment, tak aby, zawsze być krok do przodu. Marka była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez sportowców z różnych dyscyplin. Mimo upływu prawie 70 lat innowacja to w dalszym ciągu to jedna z głównych zaleta marki Odlo.

Odzież Odlo w sklepie turystycznym e-Horyzont.pl

W sklepie e-Horyzont.pl marka Odlo zadebiutowała w sezonie wiosna/lato 2021. W ofercie możecie znaleźć niezwykle wygodną i funkcjonalną odzież, która idealnie sprawdzi się podczas wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Dostępne koszulki i legginsy polecane są szczególnie wszystkim miłośnikom biegania oraz jazdy na rowerze. Wśród produktów marki Odlo znajdziecie także czapki i opaski na głowę – must have podczas treningów w chłodniejsze dni. Czym charakteryzują się produkty tej norweskiej marki? To między innymi ultralekkie, elastyczne i niekrępujące ruchów materiały, ale także szybkie odprowadzanie wilgoci, elementy odblaskowe czy sprytne kieszonki, które doceni każdy biegacz. Co ważne, marka Odlo do produkcji swoich ubrań wykorzystuje poliester pochodzący z recyklingu.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.