Męskie buty do biegania Hoka One One Torrent 2 outer space/atlantis

Od 599,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
hoka_oneone_m_torrent2_osat

Hoka One One to marka, która mocno kojarzy się z butami na ogromnej poduszce piankowej, dającej poczucie miękkości i zatapiania się stopy. Nie wszystkim biegaczom taki rodzaj obuwia odpowiada, ponieważ są osoby, które wolą buty niższe, sztywniejsze, mniej amortyzowane i bardziej dynamiczne. Poprzez model Torrent 2, Hoka robi ukłon w stronę tych biegaczy. Prezentując buta znacznie bardziej odchudzonego i odbiegającego charakterystyką od tego, do czego ta marka nas przyzwyczaiła.

Jak przystało na buta treningowo startowego dedykowanego do biegania w terenie, Hoka Torrent 2 może pochwalić się naprawdę drapieżnym „podwoziem”, składającym się z mocno wystających gumowych kołków. Między nimi zostało zachowane sporo wolnej przestrzeni, by ułatwić odklejanie się elementów podłoża podczas biegania w grząskim terenie – np. w sypkim piasku, śniegu, czy błocie. Kołki ustawione są w taki sposób, by wspomagać stabilność stopy podczas lądowania oraz dawać podparcie podczas wybijania się ze śródstopia. Musimy pamiętać o tym, że guma, z jakiej wykonany jest bieżnik,  dedykowana jest biegom po miękkich terenowych nawierzchniach, więc podczas biegania po asfalcie kołki mogą ulec szybkiemu wytarciu.

Podeszwa środkowa Hoki Torrent 2 jest amortyzowana pianką EVA, podobnie jak w pozostałych modelach tego producenta. W tym wypadku zdecydowano się jednak na znaczne zmniejszenie grubości zastosowanej amortyzacji. But nadal świetnie amortyzuje, ale udało się uniknąć uczucia zanurzania się stopy w podeszwie.

Dzięki wbudowanemu systemowi PROFLY™ podeszwa podzielona jest na dwie strefy. W części piętowej odpowiada za mocniejszą amortyzację, a w części śródstopia za dynamiczne wybicie. Torrent 2 daje znacznie więcej poczucia kontroli nad stopą podczas biegu w trudnym terenie, natomiast sztywna podeszwa osłania stopę przed nieprzyjemnościami w przypadku nastąpienia na kamień lub inną przeszkodę terenową.

Cholewka tego modelu została dookoła osłonięta dodatkową cienką gumową warstwą, która zwiększy odporność buta na zaczepienia, a jednocześnie osłoni stopę podczas uderzenia np. odskakującym spod nóg kamieniem. Możemy liczyć na bardzo dobrą wentylację stopy, przy jednoczesnym poczuciu stabilnego trzymania przez system wiązania. Waga butów Hoka One One Torrent 2 to tylko 264 g, co jest świetnym wynikiem dla butów trailowych!

Model Torrent 2 z pewnością docenią osoby, które chciałyby spróbować biegania w obuwiu tej marki, ale cenią sobie modele bardziej sztywne, minimalistyczne i dające lepsze czucie podłoża. To również doskonały wybór dla bardziej doświadczonych biegaczy oraz jako obuwie treningowo startowe na szybsze treningi w terenie lub start w trailowych zawodach.


Męskie buty do biegania Hoka One One Torrent 2:

 • Agresywny bieżnik do biegania w grząskim ternie Śródpodeszwa PROFLY™,
 • sztandarowa technologia Hoki łącząca dwa rodzaje pianki,
 • amortyzującą oraz wspomagającą wybicie;
 • Siateczkowa cholewka uzupełniona dodatkową warstwą umocnień;
 • 5 mm drop;
 • waga 264 g;
Szczegóły
Marka Hoka OneOne
Waga ok. 265 g
Kolor producenta outer space/atlantis
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Męskie buty do biegania Hoka One One Torrent 2 outer space/atlantis
Twoja ocena

Tabela rozmiarów obuwia marki Hoka OneOne

długość stopy
(w mm)
szerokość stopy (w mm) rozmiar UK rozmiar EUR
220 87 3,5 36
224 88 4 36 ⅔ 
229 89 4,5 37 ⅓
233 90 5 38
237 91 5,5 38 ⅔
241 92 6 39 ⅓
245 93 6,5 40
250 94 7 40 ⅔
254 95 7,5 41⅓
258 96 8 42
262 97 8,5 42 ⅔
267 98 9 43 ⅓
271 99 9,5 44

 


UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/
- rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.


O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.

 

Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.