Męskie buty trekkingowe Meindl Engadin MFS old loden

Cena 1 199,90 zł Od 1 079,90 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
meindl_engadin_men_mfs_oldloden
Górskie buty Engadin MFS świetnie sprawdzą się podczas wędrówek po trudnym, wymagającym terenie. Meindl to marka z tradycjami, która od ponad 300 lat produkuje wysokiej jakości skórzane buty trekkingowe. Zastosowane technologie zapewniają wysoki komfort noszenia oraz minimalizują ryzyko powstania kontuzji.

Męskie buty trekkingowe Meindl cechuje niezwykła solidność oraz szereg technologi, dzięki którym wygodnie przemierzysz górskie szlaki. Meindl Engadin MFS to model, który sprawdzi się m.in. podczas długich wędrówek zwłaszcza po wyższych partiach gór, na nierównym terenie lub jeśli planujesz wyjazd na via ferraty. Świetna podeszwa Meindl Multigriff® 2 od firmy Vibram® zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża, a także amortyzuje wstrząsy zapewniając komfortową wędrówkę. Technologia MFS System w butach górskich Meindl dba o prawidłowe dopasowanie oraz stabilizacje stopy. Specjalnie opracowana pianka, która pod wpływem temperatury rozpoznaje i dopasowuje się do kształtu stopy zapewni wysoki komfort noszenia. Model Engadin MFS wyposażony został w system DiGAfix®, czyli elastyczny, niepowodujący ucisku system sznurowania. Punkt mocowania leży niżej niż hak odciągający, dzięki czemu ryzyko zaczepienia o drugi but lub zahaczenie o przeszkodę jest znacznie mniejsze. Dodatkowo haki do dwustrefowego sznurowania położone są niżej co zapewnia dobre trzymanie stopy. To rozwiązanie pozwala precyzyjnie dopasować buty do stopy. Meindl Engadin MFS posiadają skórzaną wyściółkę, która gwarantuje komfort noszenia, a także dba o prawidłowy klimat wewnątrz obuwia. Firma Meindl od ponad 300 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości skórzanych butów trekkingowych.


Buty trekkingowe Meindl Engadin MFS:

 • podeszwa Meindl Multigriff® 2 od firmy Vibram® zapewnia dobra przyczepność i amortyzację;
 • cholewka wykonana z nubukowej, natłuszczanej skóry;
 • skórzana wyściółka dbająca o prawidłowy klimat wewnątrz obuwia;
 • wkładka: Air-Active® Soft Print drysole;
 • niezawodny system sznurowań DiGAfix® umożliwiający precyzyjne dopasowanie butów do stopy;
 • MFS system zapewniający idealne dopasowanie do kształtu stopy;
 • twardość podeszwy B/C;
 • buty Meindl Engadin sprawdzą się podczas wspinaczki via ferraty, długich i trudnych trekkingów czy podczas wędrówki wysokogórskiej.

meindl_podeszwa_bc wymagający trekking, wspinaczka, wyjścia wysokogórskie. Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via Ferraty

Więcej informacji
Marka Meindl
Materiał Nubuk natłuszczny i olejowany
Podeszwa Meindl Multigriff® by Vibram®
Technologie VIBRAM® , MFS System, DiGAfix®, Meindl Boot Categories
Waga ok. 1800 g (para rozm.8)
Wyściółka skóra licowa

Vibram

VIBRAM® - włoska firma produkująca buty oraz gumowe podeszwy, stosowane przez wiodących producentów obuwia outdoorowego. Nazwa Vibram pochodzi od imienia i nazwiska założyciela firmy - przewodnika alpejskiego i alpinisty, Vitale Bramaniego, który w roku 1937 zaprojektował pierwszą gumową podeszwę z terenowym bieżnikiem (podeszwa VIBRAM CARRARMATO).

Podeszwy firmy VIBRAM cechuje doskonała przyczepność do zróżnicowanego podłoża, trwałość oraz odporność na ścieranie. Znajdują zastosowanie w butach górskich, wspinaczkowych, trekkingowych, wojskowych i wielu innych typach, a także w sandałach. Sama zaś nazwa VIBRAM stała się synonimem doskonałych i niezawodnych butów terenowych.

***

Klasyfikacja obuwia Meindl

Firma Meindl podzieliła obuwie na kategorie pod względem zastosowania. Klasyfikacja twardości podeszwy ułatwi dobór właściwego obuwia do Twoich potrzeb.

 

Meindl_podeszwa_a

wycieczki, spacery, podróże, do użytku codziennego

Teren: dobrze utrzymane szlaki, parki, drogi miejskie
Meind_podeszwa_ab wycieczki terenowe, niskie góry i pogórza Teren: dobrze i słabo utrzymane szlaki, lekkie ścieżki górskie
meindl_podeszwa_b trekking w niskich górach, lekki trekking górski Teren: strome szlaki górskie, nierówne szlaki
meindl_podeszwa_bc wymagający trekking, wspinaczka, wyjścia wysokogórskie Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via Ferraty
meindl_podeszwa_c wysokie góry, wspinaczka lodowa, trudny trekking Teren: lodowce, nierówne trasy, rumowiska skalne, via Ferraty, teren bez wyznaczonych tras
meindl_podeszwa_d wspinaczka lodowa w rakach automatycznych, Teren: lodowce, ekstremalne trasy lodowe, wspinaczka lodowa,
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

 Tabela rozmiarów obuwia marki Meindl

• KOBIETY i MĘŻCZYŹNI

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
210 2,5 35
214 3,0 35,5
219 3,5 36
223 4,0 37
228 4,5 37,5
232 5,0 38
237 5,5 39
241 6,0 39,5
246 6,5 40
250 7,0 40,5
255 7,5 41,5
259 8,0 42
264 8,5 42,5
268 9,0 43
273 9,5 44
277 10,0 44,5
282 10,5 45
286 11,0 46
291 11,5 46,5
295 12,0 47
304 13,0 48
313 14,0 49
322 15,0 50,5
331 16,0 52
345 17,0 53

 

UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.


O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.