Namioty

na stronę
 1. Namiot jednoosobowy MSR HUBBA NX V7 gray
  Sale
  Namiot jednoosobowy MSR HUBBA NX V7 gray

  MSR

  Cena 2 249,99 zł Od 2 024,99 zł
 2. Moskitiera KLASSIK SOLO 500450
  Sale
  Moskitiera KLASSIK SOLO 500450

  Fam

  Ocena:
  100%
  Cena 74,90 zł Od 43,99 zł
na stronę

Jaki namiot w ofercie wyprzedażowej marki Jack Wolfskin wybrać?

Zazwyczaj, kiedy myślimy o marce z charakterystyczną łapą, przychodzą nam na myśl głównie odzież, buty i plecaki, ale to przecież nie cała wilcza oferta. Co bardzo ciekawe, namioty Jack Wolfskin należą do jednych z najlepszych namiotów turystycznych na rynku i są produkowane już od 1988 roku. W kolekcji znajdziemy cały przegląd modeli o różnej konstrukcji i zastosowaniu – począwszy od standardowych, lekkich namiotów tunelowych i tych typu igloo, przez większe, rodzinne namioty turystyczne, które świetnie sprawdzą się jako drugi dom na kempingu. Namioty Jack Wolfskin mają zwykle dość prosty i stonowany design, dzięki czemu dobrze wtapiają się w otoczenie, ale to nie wygląd, a konstrukcja zasługuje tu na szczególną uwagę. Proces projektowania namiotów turystycznych przez wilczych technologów jest złożony i obejmuje testy w tunelu aerodynamicznym, gdzie sprawdzana jest wytrzymałość namiotów na wiatr. Dzięki starannie dopracowanemu kształtowi, który otrzymał nazwę „Real Tunnel” lub „Real Dome” w zależności od typu namiotu. Te technologie ze względu na swoją stabilność, wielokrotnie zdobywały nagrody i wyróżnienia na festiwalach branżowych. Wyprzedaż namiotów to doskonała okazja na znalezienie doskonałego namiotu w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Jaki namiot turystyczny zabrać na kemping?

Na kemping zwykle przyjeżdża się samochodem i spędza się na nim przynajmniej kilka nocy, dlatego też można pozwolić sobie na większy komfort i jednocześnie nie przejmować się zbytnio wagą. Namioty kempingowe zazwyczaj będą więc pozwalały na to, by swobodnie stać w środku, przedsionek w nich będzie na tyle duży, by pomieścił stolik i krzesła. Dodatkowo w tego typu namiocie turystycznym możemy spodziewać się okien, zaciemnianych przestrzeni w sypialni, miejsca na przechowywanie bagażu i zintegrowanej podłogi. Namiot kempingowy musi być przede wszystkim funkcjonalny, oferować wygodny rozkład pomieszczeń i pozwalać na intuicyjne rozłożenie przedmiotów. Przy zakupie namiotu z wyprzedaży warto też zwrócić uwagę na dostępne ułatwienia składania, np. stelaż oznaczony odpowiednimi kolorami czy mała liczba elementów.

Jaka wielkość namiotu Jack Wolfskin będzie odpowiednia do zabrania w góry?

Podczas każdej wędrówki niezwykle istotna jest waga namiotu, ponieważ musimy nosić go na własnych plecach. Z tego powodu przy wyborze namiotu należy zastanowić się faktycznie ile osób będzie w nim spało – jeśli głównie biwakujemy solo, postawmy na jedynkę, jeśli w parze, na dwójkę, Jeśli jednak przez większość roku korzystamy z namiotu turystycznego w dwie osoby, a raz do roku wyruszamy w trasę we troje – dalej postawmy na dwójkę, będzie nam lżej podczas większości wypraw. Namioty Jack Wolfskin cechują się bardzo dobrym stosunkiem wagi do wielkości, dlatego też nie będzie problemu z dobraniem właściwego modelu. Istnieje też kilka patentów, które pozwalają nieco ograniczyć wagę namiotu – można spakować go bezpośrednio do plecaka, bez pokrowca, dzięki czemu łatwiej go ułożyć wśród bagażu, można też oddać część elementów namiotu drugiej osobie, np. sam stelaż.

Funkcjonalne namioty Jack Wolfskin dostępne w ofercie outletowej w sklepie e-Horyzont.pl

Na wyprzedaży namiotów w sklepie turystycznym e-Horyzont znajdują się nie tyko namioty Jack Wolfskin, ale też m.in. namioty Fjord Nansen. Na każdy z modeli należy jednak patrzeć indywidualnie i analizować funkcjonalność konkretnego modelu w kontekście własnych potrzeb i ulubionych typów wyjazdu. Możemy tylko dodać, że wśród namiotów Jack Wolfskin do najbardziej popularnych należą modele Eclipse i Gossamer.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.