Śpiwory i maty

Planujesz biwak? Nie zapomnij o niezawodnym śpiworze i macie, która zapewni dodatkową warstwę ciepła! W naszym sklepie znajdziesz śpiwory puchowe i syntetyczne, które zadbają o Twój komfort termiczny – w zależności od modelu, który wybierzesz – w mniej lub bardziej mroźne dni.
Maty świetnie sprawdzą się zarówno w namiocie jako warstwa izolacyjna, ale także jako mata do siedzenia na pikniku czy spotkaniu na dworze z przyjaciółmi. Posiadamy produkty renomowanych producentów sprzętu i odzieży outdoorowej, które sprawią, że Twój biwak lub wycieczka na pewno się uda!


na stronę
 1. Mata samopompująca Pinguin Nomad 75 grey
  Sale
  Mata samopompująca Pinguin Nomad 75 grey

  Pinguin

  Cena 389,99 zł Od 329,99 zł
 2. Śpiwór syntetyczny Pinguin MISTRAL JUNIOR blue
  Sale
  Śpiwór syntetyczny Pinguin MISTRAL JUNIOR blue

  Pinguin

  Cena 269,99 zł Od 189,99 zł
 3. Śpiwór Pinguin dla dzieci BLIZZARD JUNIOR red
  Sale
  Śpiwór Pinguin dla dzieci BLIZZARD JUNIOR red

  Pinguin

  Cena 259,99 zł Od 189,99 zł
 4. Wkładka do śpiwora STRETCH LINER lava orange
  Sale
  Wkładka do śpiwora STRETCH LINER lava orange

  Jack Wolfskin

  Cena 299,99 zł Od 209,99 zł
 5. Mata samopompująca KERJAG red
  Sale
  Mata samopompująca KERJAG red

  Fjord Nansen

  Cena 339,90 zł Od 299,99 zł
 6. Mata samopompująca Pinguin HORN 20 LONG orange
  Sale
  Mata samopompująca Pinguin HORN 20 LONG orange

  Pinguin

  Cena 199,99 zł Od 139,99 zł
 7. Mata samopompująca Pinguin HORN 20 green
  Sale
  Mata samopompująca Pinguin HORN 20 green

  Pinguin

  Cena 189,99 zł Od 119,99 zł
 8. Mata samopompująca Pinguin HORN 20 orange
  Sale
  Mata samopompująca Pinguin HORN 20 orange

  Pinguin

  Cena 189,99 zł Od 119,99 zł
 9. Mata samopompująca profilowana ENMO LIGHT red
  Sale
  Mata samopompująca profilowana ENMO LIGHT red

  Fjord Nansen

  Cena 299,90 zł Od 249,90 zł
na stronę

Śpiwór zimowy – jaki zakres temperatur wybrać?

W śpiworach puchowych z wyprzedaży, tak samo jak w śpiworach syntetycznych, mówimy o trzech informacjach dotyczących docelowej temperatury – temperaturze komfortu, temperaturze przejściowej lub temperaturze maksymalnej i temperaturze minimalnej. Temperatura komfortu to temperatura właściwa, docelowa, w której powinniśmy czuć się dobrze. Temperatura przejściowa to ta, poniżej której robi się nieprzyjemnie, ale spanie wciąż nie zagraża zdrowiu. Temperatura minimalna to temperatura graniczna, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Temperatura maksymalna to z kolei ta, powyżej której w śpiworze zimowym będzie za gorąco, by dało się spać. Oczywiście te zakresy temperatur odnoszą się do pewnej normy, w którą nie każdy się wpasowuje – warto pamiętać, że kobiety, dzieci i osoby starsze szybciej wytracają ciepło, decydująca jest też masa ciała, ewentualne problemy z krążeniem itd. Zimą zatem starajmy się dobierać śpiwory puchowe z wyprzedaży o temperaturze komfortu jak najbardziej zbliżonej do najniższych nocnych temperatur panujących w docelowym miejscu.

Śpiwór puchowy – wyjątkowe właściwości izolacyjne i sprawdzona kompresja

Naturalny puch to do dnia dzisiejszego najlepsza znana człowiekowi ocieplina, która doskonale izoluje od chłodu, do tego jest bardzo lekka i można ją mocno skompresować. Dzięki tym właściwościom, śpiwory z puchem z wyprzedaży stanowią doskonałą opcję na jesienno-zimowe wędrówki z plecakiem i biwakowanie w trudnych warunkach pogodowych. Wyprzedaż śpiworów zimowych to dodatkowa okazja do oszczędzenia nawet kilkuset złotych na produkcie, więc warto regularnie odwiedzać tę sekcję i przygotowywać się na kolejne sezony pełne outdoorowych przygód. Doskonałym przykładem są śpiwory puchowe Deuter, których cena niekiedy potrafi spaść nawet o 50%!

Śpiwory puchowe i syntetyczne w ofercie wyprzedażowej sklepu e-Horyzont.pl

Skoro śpiwory puchowe są zarówno bardzo ciepłe, lekkie i zajmują mało miejsca po spakowaniu, to czemu ktoś jeszcze wybiera śpiwory zimowe z wyprzedaży z wypełnieniem syntetycznym? Otóż puch naturalny ma jedną wadę – szybko chłonie wilgoć, która sprawia, że struktura puchu się skleja, przez co ten traci właściwości izolacyjne. Dodatkowo puch długo schnie i jest trudny w pielęgnacji. Śpiwory syntetyczne, mimo, że nie tak ciepłe i nieco cięższe są świetnym wyborem na warunki wysokiej wilgotności powietrza, będą też dobre dla osób, które nie chcą zawracać sobie głowy skomplikowanym praniem i regularnym suszeniem śpiwora po nocy. Ponadto warto zwrócić też uwagę na to, że pozyskiwanie wysokiej jakości puchu naturalnego jest kosztownym przedsięwzięciem, dlatego też często śpiwory syntetyczne z wyprzedaży będą tańsze niż śpiwory puchowe z wyprzedaży.

Śpiwór i maty z wyprzedaży – jakie najlepiej wybrać?

Śpiwór wybieramy zatem w odniesieniu do temperatur panujących w nocy w miejscu, w którym planujemy biwakować. Jeśli chodzi o karimaty, materace dmuchane i maty sampompujące z wyprzedaży, to tu również stopień izolacji dopasowujemy do warunków i do pory roku. Zwykle lepiej izolujące produkty będą ważyły i kosztowały więcej, dlatego też warto dobrać matę adekwatną do potrzeb. O ile nie wybieramy się na trekking w bardzo wysokie partie gór, wygodniejszym rozwiązaniem od karimat będą maty samopompujace z wyprzedaży bądź turystyczne materace dmuchane, które rozkłada się w chwilę, a gwarantują lepszą izolację i większą miękkość niż standardowa pianka.  

 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.