Plecak wspinaczkowy ORBIT 26 PACK RECCO lava red

SKU
2008891_2066

Jesteś weteranem górskich szlaków i często podróżujesz samotnie? Chcesz czuć się bezpiecznie nawet w tych partiach gór, gdzie trudno o zasięg telefonu? Z plecakiem ORBIT 26 PACK RECCO to proste. Wyposażono go w chip, ułatwiający akcję ratunkową odpowiednich służb. Jeśli będziesz w niebezpieczeństwie, możesz liczyć na pomoc. Korzystanie z systemu RECCO nie wymaga żadnej aktywności, ani wcześniejszej rejestracji. Po prostu spakuj plecak i rusz w drogę.

Ale to niejedyna zaleta tego plecaka. Jest on niezwykle pakowny. W głównej kieszeni zmieścisz zapasowe ubranie, nawet ciepły i gruby polar oraz prowiant. Dodatkowo masz do dyspozycji dolną komorę i kieszeń ukrytą w klapie plecaka, a także niedużą, ale bardzo poręczną kieszeń przednią, gdzie możesz włożyć drobne przekąski i chusteczki. I to nadal nie wszystko, bo są jeszcze kieszenie zmyślnie wszyte w pas biodrowy. Tu włożysz przede wszystkim telefon i coś do przegryzienia na szybko, nawet bidon, bo jedna z kieszeni wyposażona jest w wewnętrzną elastyczną siatkę, którą można wywinąć na zewnątrz. Do siatki dołączona jest gumowa obejma, więc możesz mieć pewność, że butelka będzie stabilna i nie wypadnie.

O Twój komfort dba także specjalna konstrukcja plecaka. Jeśli obawiasz się, że długotrwałe dźwiganie go sprawi, że będzie ci gorąco – uspokajamy. Tylna ściana plecaka uszyta jest z siatkowego materiału przepuszczającego powietrze. Przez całą wędrówkę będziesz mieć na plecach uczucie przyjemnego chłodu.


Informacje dodatkowe:

 • ACS: elastyczny, klasyczny system nośny zapewniający efektywną wentylację pleców dzięki zastosowaniu materiału siatkowego, który tworzy odstęp między plecami a plecakiem, ze specjalnie uformowanymi, ergonomicznymi paskami na ramiona
 • system RECCO: zintegrowany na stałe i bezobsługowy chip, umożliwiający lokalizację przez służby ratunkowe
 • regulowany pas piersiowy z gwizdkiem sygnalizacyjnym
 • regulowany pas biodrowy
 • zaczepy do mocowania kijków trekkingowych
 • system kompresji po bokach
 • duża komora główna z kieszenią wewnętrzną (jednocześnie miejsce na bukłak), komora w spodzie, kieszeń przednia, przegroda w klapie z kieszenią wewnętrzną i karabińczykiem na klucze, 2 elastyczne kieszenie zewnętrzne z siatki, kieszeń w pasie biodrowym, rozkładany uchwyt na butelki
 • elementy do zamocowania bukłaka (doprowadzenie i mocowanie wężyka)
 • zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy w kieszeni na spodzie
 • CROSS RIP 210D: bardzo lekka, mocna i wytrzymała na rozdarcia tkanina ze wzmacniającymi nićmi (materiał główny i spód)
 • DELRIN: materiał odporny na obciążenia dynamiczne (stelaż)
Szczegóły
Materiał dna CROSS RIP 210D (100% poliamid)
Materiał korpusu CROSS RIP 210D (100% poliamid)
Stelaż DELRIN (100% acetal)
System nośny ACS (długość pleców S-M)
Technologie ACS - Air Control System Classic, bluesign™, RECCO®, 100% PFC FREE
Wymiary zewnętrzne max (wys. x szer. x głęb.) 62 x 26 x 28 cm
Marka Jack Wolfskin
Waga 1150g
Kolor producenta lava red
Pojemność 26 L

ACS CLASSIC (Air Control System) to najlepiej wentylowany system nośny w kolekcji Jack Wolfskin. Jego konstrukcja opiera się na zastosowaniu wygiętego stelaża i siatki dystansowej tworzącej pustą przestrzeń pomiędzy plecami a plecakiem, w której swobodnie krąży powietrze, dzięki czemu ciepło i wilgoć mogą być wydajnie odprowadzane. ACS CLASSIC zaprojektowano do użytku podczas zwiększonej aktywności fizycznej, bez względu na porę roku.

Bluesign

bluesign® to certyfikat potwierdzający, że cały proces produkcyjny był monitorowany, nie zostały w nim wykorzystane żadne substancje mogące mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie bądź środowisko. Zachowano także standardy Międzynarodowej Organizacji Pracy – przestrzegano zakazu pracy dzieci, pracy przymusowej i dyskryminacji, pracownicy mieli możliwość zrzeszania się, nie byli zmuszani do nadgodzin, otrzymali wynagrodzenie, a ich stanowiska pracy spełniały wymogi BHP.

Recco

RECCO® to pasywny system bezpieczeństwa stosowany w górach ma całym świecie (również w Polsce). W odzieży lub ekwipunku umieszcza się płytki, tzw. reflektory, które odbijają sygnał nadawany przez detektory. W detektory RECCO® wyposażone są służby ratownicze, które w ten sposób namierzają osoby zaginione lub poszkodowane, np. po zejściu lawiny. Reflektory nie wymagają zasilania ani specjalnej pielęgnacji.

100% PFC FREE – podczas produkcji nie stosowano związków per- i polifluorowanych (PFC), które mają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne i znacznie przyczyniają się do powstawania dziury ozonowej.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Plecak wspinaczkowy ORBIT 26 PACK RECCO lava red
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.