Rękawice narciarskie TEXAPORE DOWN XT MITTEN black

Od 439,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
1907781-6000

Gdy wyjeżdżamy na koło podbiegunowe i planujemy długie wędrówki, potrzebujemy najcieplejszych puchowych rękawic, by poradzić sobie z niską temperaturą i niesprzyjającymi warunkami.

W tych trudnych sytuacjach z pomocą przyjdą nam rękawice puchowe z jednym palcem Texapore Down XT Mitten, które zdadzą każdy, nawet najbardziej wymagający egzamin.

Są to rękawice całkowicie wiatroszczelne z membraną Texapore, która zapewnia nieprzemakalność i oddychalność na naprawdę wysokim poziomie. Do tego wypełnione są kilkoma warstwami, syntetyczną która zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, puchem kaczym, który daje doskonałą izolację i dodatkową wyściółką termiczną zapewniającą wysoki stopień zatrzymywania ciepła i jeszcze szybsze schnięcie.

Te puchowe rękawice zostały wyposażone we wzmocnienia po wewnętrznej stronie dłoni, by ułatwić chwytanie kijów trekkingowych i innych przedmiotów, a także zwiększyć wytrzymałość samych rękawic. Dodatkowo posiadają pasek kompresyjny i ściągacz an nadgarstku i jeszcze jeden ściągacz przy głównym otworze.


Informacje dodatkowe:

  • MICROGUARD (120 g/m2): ciepłe wypełnienie z włókien syntetycznych
  • STORMLOCK TUSSOR: lekka, wiatroszczelna, charakteryzująca się bardzo dobrą oddychalnością, mocna tkanina z nienasiąkliwą stroną zewnętrzną
  • SUEDE PU: wytrzymały materiał wzmacniający
  • TEXAPORE Z-LINER: nieprzemakalny, wiatroszczelny i oddychający materiał pomiędzy materiałem wierzchnim a podszewką (nieprzemakalność: 10 000 mm* słupa wody, przepuszczalność pary wodnej: > 6000 g/m2/24 h**)
    (zmierzona wg: * JIS L 1092; ** JIS L 1099 B-1)
  • wypełnienie: puch kaczy o współczynniku 80/20 (sprężystość 550 cuin, certyfikat RDS)
Więcej informacji
Marka Jack Wolfskin
Materiał STORMLOCK TUSSOR (100% poliester)
Materiał uzupełniający SUEDE PU, TEXAPORE Z-LINER (100% poliuretan)
Membrana TEXAPORE (oddychalność > 6 000 g/m2/24 h; wodoodporność: 10 000 mm H2O)
Podszewka WARM LINING Q.M.C. (100% poliester)
Technologie High Quality DOWN, MICROGUARD, Q.M.C. (Quick Moisture Control), TEXAPORE, 100% PFC FREE
Waga 245 g / para (rozmiar L)
Wypełnienie uzupełniające MICROGUARD MAXLOFT 120g/m2 (100% poliester)
Wypełnienie ocieplające 80/20 GREY DUCK DOWN 550 cuin (puch kaczy)

High Quality DOWN - najwyższej jakości certyfikowany, naturalny puch gęsi lub kaczy, pozyskiwany zgodnie z zasadami normy Responsible Down Standard (RDS), określającej standardy odpowiedzialnego pozyskiwania puchu. Certyfikat RDS daje gwarancję, że puch użyty jako wypełnienie został pochodzi od dostawców, którzy przestrzegają norm RDS, prowadzą swoją hodowlę z godnie z zasadami etyki i poszanowania zwierząt, zapewniając im odpowiednią jakość żywności i wody, dostęp do wybiegu, nie stosując skubania pierza oraz przymusowego karmienia. Standard RDS zapewnia też kontrolę pochodzenia puchu na każdym etapie produkcji, od samej hodowli po końcowy produkt.

Texapore

TEXAPORE to technologia opracowana przez firmę Jack Wolfskin dla klasycznych materiałów używanych w odzieży i obuwiu outdoor.

Materiały TEXAPORE składają się z materiału zewnętrznego o właściwościach nienasiąkania wodą oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany PU lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-, 2,5- lub 3-warstwowe) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę. Wszystkie materiały TEXAPORE są nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające.

Technologie TEXAPORE i TEXAPORE O2+ w zmodyfikowanej formie znajdują zastosowanie w obuwiu.
Klasyczny materiał hardshellowy TEXAPORE jest nieprzemakalny, wiatroszczelny i oddychający.

Materiały TEXAPORE O2+ - wyróżniają się wyjątkowo wysoką oddychalnością wynoszącą powyżej 15 000 g/m2/24 h*.

Materiały TEXAPORE INFINITY charakteryzują się wyjątkowo dobrą oddychalnością wynoszącą powyżej 35 000 g/m2/24 h*.

TEXAPORE HYPROOF jest oznaczeniem wyjątkowo odpornych na wodę materiałów o parametrach nieprzemakalności wynoszących 30 000 mm** słupa wody lub wyższej.

TEXAPORE AIR to materiał chroniącego przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi: jest nie tylko nieprzemakalny i wiatroodporny, lecz także przepuszcza powietrze.

Materiał TEXAPORE AIR to materiał hardshellowy o udoskonalonym komforcie klimatu. Składa się on z tkaniny wierzchniej i mikroporowatej powłoki PU lub membrany, odpowiedzialnej za cechy takie jak nieprzemakalność i przepuszczalność powietrza. Stała wymiana powietrza poprawia dodatkowo oddychalność, która rośnie wraz ze wzrostem intensywności ruchu użytkownika, wzmacniającego cyrkulację powietrza. Jest to „oddychalność dynamiczna”.

Materiał TEXAPORE AIR jest nieprzemakalny, wiatroszczelny, charakteryzuje się dynamiczną oddychalnością i przepuszcza powietrze.

Materiały TEXAPORE AIR wyróżniają się wyjątkowo wysoką oddychalnością wynoszącą powyżej 20 000 g/m2/24 h*.


--
* JIS L 1099 B-1
** JIS L 1092

***

Certyfikat 100% PFC FREE - oznaczenie to świadczy, że podczas produkcji nie stosowano związków per- i polifluorowanych (PFC), które wywierają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne, zwłaszcza dla środowisk krajów, w których wytwarzane są produkty.

***

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto

Tabela odzieży Jack Wolfskin dla akcesoriów unisex:

Czapki:

 

Rozmiar

S

M

L

Obwód głowy (cm)

51-54

54-57

57-60

 

Obwód głowy dla czapek uniwersalnych to: 55-59cm.

 

Rękawiczki:

Rękawiczki unisex

XS

S

M

L

XL

Obwód dłoni (cm)

17,5-19

19,5-21

21,5-23

23,5-25,5

26-28

 

© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.