Śpiwór syntetyczny Pinguin LITE MUMMY CCS petrol

Cena 324,99 zł Od 269,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
lite_mummy_ccs_petrol

Lite Mummy CCS to najbardziej kompaktowy i jednocześnie najlżejszy letni śpiwór z oferty Pinguin, który będzie idealnym towarzyszem wypraw z plecakiem. Jego waga to zaledwie nieco ponad pół kilograma, a objętość po skompresowaniu to około 2 litry, czyli naprawdę niewiele.

Dla zwiększenia komfortu termicznego śpiwór został uszyty w kształcie mumii, czyli tak, by był jak najbardziej dopasowany do ciała i pozostawiał pustych przestrzeni do ogrzania. Przydatnym dodatkiem jest też kaptur ze ściągaczem, który okaże się niezastąpiony w trakcie chłodnych nocy. Co więcej, wykorzystana tu ocieplina BHB Micro jest jednowarstwowa miejscami przeszyta, dzięki czemu nie przemieszcza się i zawsze jest równomiernie rozłożona. Materiał zewnętrzny jest oddychający i został pokryty impregnacją DWR, dzięki czemu uzyskał właściwości hydrofobowe – nie chłonie nadmiernie wilgoci.

Śpiwór Pinguin został wyposażony w dwustronny zamek błyskawiczny, który można zapiąć zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sam zamek jest odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu cechuje się szczelnością i zapobiega uciekaniu ciepłego powietrza ze środka. Dla większej wygody zapinania został też wyposażony w końcówkę w kształcie litery V, która skutecznie zapobiega przed wcinaniem się materiału.

Każdy śpiwór niekiedy trzeba przesuszyć lub przewietrzyć, dlatego też Lite Mummy CCS posiada specjalne pętelki ułatwiające podwieszenie lub przytroczenie do plecaka. Pinguin zadbał o to, by ten model w wariancie z lewym zamkiem dało połączyć się z każdą inną mumią Pinguina z zamkiem prawym, dzięki czemu tworzy się przestrzeń do spania idealna dla pary.

Śpiwór syntetyczny Pinguin Lite Mummy CCS:

  • temperatura komf. dla: kobiet 14°C; mężczyzn 10°C; temperatura ekstrem. 0 °C
  • materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield
  • wypełnienie BHB Micro 60 g/m2
  • podszewka wewnętrzna Poliester Ultra-Lite
  • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
  • dwukierunkowy zamek z wykończeniem zapobiegającym wcinaniu materiału w suwak
  • zamek zakryty wewnątrz dodatkową listwą termiczną
  • kształt mumii
  • możliwość spięcia z drugim śpiworem
  • w komplecie: pokrowiec kompresyjny

 

Dodatkowe zdjęcia śpiwora pochodzą z innego koloru tego samego modelu.

 

Więcej informacji
Kierunek zamka lewy lub prawy
Marka Pinguin
Materiał wewnetrzny Poliester Ultra-Lite
Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield
Przeznaczony na pory roku lato
Technologie DWR - Durable Water Repellent, YKK® , CCS (Clima Control Shield)
Temperatura komfortu (T-comf) +14°C
Temperatura minimalna (T-extreme) 0°C
Temperatura przejściowa (T-lim) +10°C
Waga 610g
Waga wypełnienia 60g / m2
Wymiary po spakowaniu 12 x 24/18 cm
Wypełnienie ocieplające BHB micro
Zamek YKK

DWR - Durable Water Reppellent oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas produkcji danego produktu. Zastosowanie technologi DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. Technologia DWR stosowana jest podczas produkcji odzieży, obuwia, a także sprzętuturystycznego jak plecaki czy namioty. W skrócie mówiąc, impregnacja zapewnia nienasiąkliwość, ale nie wodoodporność. 

Impregnacja DWR nie jest na stałe, oznacza to, że dany produkt narażony na częsty kontakt z wodą czy zabrudzeniami, bądź też częste pranie skraca okres przydatności. Aby odnowić właściwości należy stosować impregnację.

YKK® - YKK® to japońska firma powstała w 1934 roku, która tworzy wysokiej jakości zamki błyskawiczne. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie, a firma YKK® jest uznawana za lidera w branży.

PrimaLoft® BIO™ - to pierwsze biodegradowalne* sztuczne wypełnienie, które dodatkowo w 100% pochodzi z recyklingu. To kolejna rewolucyjna technologia, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zmiejszając ilość mikro plastiku w środowisku. W przyśpieszonych warunkach testowych włókna PrimaLoft® BIO™ osiągają prawie całkowitą biodegradację* w czasie krótszym niż dwa lata, podczas gdy standardowy poliester pozostaje po tym czasie nienaruszony. 

93,8% biodegradacja w ciągu 646 dni w warunkach ASTM D5511 (przyspieszone środowisko składowania); 74,3% biodegradacji w ciągu 889 dni w warunkach ASTM D6691 (przyspieszone środowisko morskie / oceaniczne). Podana szybkość i zakres degradacji nie oznaczają, że produkt będzie się dalej degradował.

 

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Śpiwór syntetyczny Pinguin LITE MUMMY CCS petrol
Twoja ocena
© Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.