Śpiwór turystyczny Pinguin SAFARI PFM blue

SKU
pinguin_safari_pfm_blue

Śpiwór syntetyczny SAFARI PFM to ciepły śpiwór turystyczny typu "koperta" z kapturem, od znanego czeskiego producenta sprzętu outdoor - marki Pinguin.

Śpiwór doskonale sprawdzi się na spływach kajakowych, rowerowych wyprawach i górskich wędrówkach, można go też zabrać ze sobą na nocleg w schronisku lub hostelu. Użytkownik śpiwora bez problemu wyśpi się w temperaturach, jakie panują od kwietnia do września (bez przymrozków), ponadto podczas upalnych nocy w lipcu i sierpniu może całkowicie rozpiąć zamek i uzyskać w miejsce ciepłego śpiwora - wygodną lekką kołdrę o wymiarach 190 x 160 cm, pod która bez problemu zmieszczą się 2 osoby!
Śpiwór przeznaczony jest do użytku w okresie od wiosny do jesieni, jego parametry termiczne wynoszą: T-comf: +4°C, T-lim: +1°C, T-ekstreme: -14°C.

Śpiwór SAFARI PFM ma konstrukcję jednowarstwową z "ciepłymi szwami") i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną (efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.

Śpiwór SAFARI PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce. Podczas suszenia i wietrzenia śpiwora ułatwieniem będą dwie specjalne pętelki, które służą do zawieszenia śpiwora.

Szczegóły:

  • konstrukcja komór jednowarstwowa, z ciepłymi szwami;

  • materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
  • wypełnienie TherrmicFibre PFM (1 x 250g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
  • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
  • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
  • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną

  • możliwość spięcia z drugim śpiworem
  • 2 pętelki do powieszenia śpiwora (do suszenia)
  • w komplecie: pokrowiec kompresyjny

Szczegóły
Kierunek zamka lewy lub prawy
Materiał wewnetrzny Polyester Micro Lite (100% poliester)
Materiał zewnętrzny Polyester DWR Clima Control Shield (100% poliester)
Przeznaczony na pory roku wiosna / lato / jesień
Temperatura komfortu (T-comf) +4°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -14°C
Temperatura przejściowa (T-lim) +1°C
Waga wypełnienia 250 g/m2
Wymiary (dług. x szer.) 190 x 80 cm
Wymiary po spakowaniu 22 x 38 cm (22/24 cm po skompresowaniu)
Wypełnienie ocieplające ThermicFibre PFM 1x250g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane)
Przeznaczony na wzrost do 190 cm
Marka Pinguin
Waga 1600g
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Śpiwór turystyczny Pinguin SAFARI PFM blue
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.