Śpiwór turystyczny Pinguin SAVANA PFM green

Cena 299,99 zł Od 259,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
savana_pfm_green

Śpiwór trekkingowy SAVANA PFM to klasyczny śpiwór typu "mumia" produkcji czeskiej marki outdoorowej Pinguin. Parametry termiczne śpiwora SAVANA PFM ( +5°C, T-lim: 0°C, T-ekstreme: -15°C) umożliwiają użytkowanie go od  wiosny do jesieni - śpiwór zapewni komfortowy sen nawet w temperaturach już nieco powyżej 0°.

Śpiwór ma konstrukcję dwuwarstwową i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.

Śpiwór SAVANA PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce.

Szczegóły:

 • dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi

 • materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
 • materiał wewnętrzny Poliester Micro Lite  (100% poliester) - szczotkowana tkanina o przyjemnej, zbliżonej do naturalnej bawełny fakturze
 • wypełnienie TherrmicFibre PFM (2 x 150g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze

 • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
 • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
 • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
 • wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem
 • ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania
 • możliwość spięcia z drugim śpiworem z serii Mistral oraz innymi śpiworami Pinguin z wypełnieniem TherrmicFibre PFM (śpiwory łączą się ze sobą bez względu na rozmiar)
 • w komplecie: pokrowiec kompresyjny
Szczegóły
Materiał wewnetrzny Poliester Micro Lite (100% poliester)
Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester)
Przeznaczony na pory roku wiosna / lato / jesień
Technologie DWR - Durable Water Repellent
Temperatura komfortu (T-comf) +5°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -15°C
Temperatura przejściowa (T-lim) 0°C
Waga wypełnienia 200g/m2 (2x100g/m2)
Wymiary (dług. x szer.) [175] 200 x 85 x 55 cm | [185] 210 x 85/55 cm | [195] 220 x 90/60 cm
Wymiary po spakowaniu 18 x 37 cm (18 x 27 cm po skompresowaniu)
Wypełnienie ocieplające ThermicFibre PFM 2x100g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane)
Przeznaczony na wzrost do 175 cm, 185 cm, 195 cm
Marka Pinguin
Waga 1300g

DWR - Durable Water Reppellent oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas produkcji danego produktu. Zastosowanie technologi DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. Technologia DWR stosowana jest podczas produkcji odzieży, obuwia, a także sprzętuturystycznego jak plecaki czy namioty. W skrócie mówiąc, impregnacja zapewnia nienasiąkliwość, ale nie wodoodporność. 

Impregnacja DWR nie jest na stałe, oznacza to, że dany produkt narażony na częsty kontakt z wodą czy zabrudzeniami, bądź też częste pranie skraca okres przydatności. Aby odnowić właściwości należy stosować impregnację.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Śpiwór turystyczny Pinguin SAVANA PFM green
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.