Raki

Raki to nic innego jak kolce zakładane na buty, pozwalające na wspinaczkę lub marsz po oblodzonym terenie. Automatyczne lub półautomatyczne łatwo się zakładają, co jest istotne zwłaszcza zimą, kiedy temperatura znacznie spada. W ofercie sklepu e-horyzont.pl znajdziesz modele najlepszych marek na rynku, takich jak Black Diamond, czy Camp. Raki wspinaczkowe w zależności swojej konstrukcji mogą być mocowane do różnych rodzajów butów.

na stronę
na stronę

Raki najlepszych marek w e-horyzont.pl

W e-horyzont.pl znajdziesz raki sprawdzonych marek z dużym doświadczeniem na ryku turystycznym. Wśród nich znajdują się Black Diamond oraz Camp. Szeroki wybór raków półautomatycznych oraz automatycznych pozwala na dobranie odpowiedniego modelu według własnych potrzeb. Modele prezentowane na stronie sprawdzają się zarówno do wspinaczki lodowej oraz mikstowej, jak i do pokonywania oblodzonych i ośnieżonych szlaków górskich. Wygodna regulacja pozwala dopasować raki do Twojego rozmiaru buta. Wszystkie modele dostępne na stronie posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o tym, że zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Czy raki są niezbędnym wyposażeniem zimą?

Zimowa wyprawa z pewnością wymaga odpowiedniego przygotowania. Zaczynając od odpowiedniej odzieży, idąc przez odpowiednie nawodnienie i przekąski, kończąc na niezwykle przydatnych akcesoriach pomagających przetrwać mrozy i ciężkie warunki pogodowe w outdorze. Jednym z nich są właśnie raki. Nie tylko wspomagają marsz po zaśnieżonych szlakach, ale również umożliwiają wspinaczkę po oblodzonych zboczach gór. Po złożeniu zajmują mało miejsca, a umieszczone w odpowiednim pokrowcu nie stanowią zagorzenia dla reszty bagażu. Te cechy sprawiają, że raki są niezwykle przydatnym akcesorium podczas zimowej eskapady.

Raki – cechy charakterystyczne

Raki to niezwykle istotne udogodnienie pozwalające na poruszanie się po oblodzonych i ośnieżonych terenach. W zależności od sposobu mocowania oraz typu zębów mogą różnić się od siebie, jednak posiadają kilka cech, które charakteryzują wszystkie raki wspinaczkowe. Na stronie e-horyzont.pl znajdziesz modele automatyczne i półautomatyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników outdooru. Są łatwe w montażu, a przy tym stabilne. Zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawia, że są wytrzymałe, ale również odporne na korozje. Przy wyborze tego typu wyposażenia należy zwrócić uwagę na rozstaw zębów. Ich agresywne ułożenie, z dwoma przednimi skierowanymi na wprost, z pewnością sprawdzi się podczas wspinaczki. Ponadto raki zawsze powinny mieć certyfikaty świadczące o tym, że zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ ma to wpływ na nasze bezpieczeństwo.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.