PLECAKI ŚREDNIE (35 do 60 L)

Szukasz plecaka o średniej wielkości, który sprawdzi się na jednodniowych wycieczkach? A może potrzebujesz dobrego plecaka na długą, minimalistyczną wyprawę? W obu przypadkach jesteś w dobrym miejscu. W zależności od marki i modelu znajdziesz tu plecaki o bardzo różnym zastosowaniu i bardzo różnym wyglądzie. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na system nośny, który musi odpowiadać Twoim potrzebom i rodzajowi planowanej aktywności!

na stronę
na stronę

Jak wybrać średni plecak?

Średnie plecaki to te o pojemności od 35 L do 60 L, dlatego aby zdecydować się na odpowiednią pojemność należy dopasować ją do objętości niezbędnego sprzętu i akcesoriów. W tym celu należy zgromadzić ekwipunek w jednym miejscu i na jego podstawie dobrać odpowiedni litraż plecaka. Wybierając średni plecak należy zwrócić uwagę na system nośny, który zwiększy komfort noszenia oraz wygodny układ przegród i kieszeni.

Uniwersalizm - czyli plecaki średnie

Szukasz plecaka na krótkie wyprawy? Sprawdź szeroką ofertę i wybierz jeden z wielu plecaków turystycznych dostępnych w sklepie e-Horyzont. Na krótkie wyjazdy polecamy średnie plecaki, czyli plecaki o pojemności 35-60 litrów. Taki litraż pozwoli na zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy, bez generowania dodatkowego obciążenia ani szukania kompromisów co można zabrać. W zależności od marki i modelu znajdziemy różne technologie, które ułatwią nam podróżowanie z plecakiem. Warto zapoznać się z cechami danego produktu by wybrać najlepszy plecak pod kątem miejsca, do którego się udajemy oraz aktywności, którą planujemy. Co ważne, w ofercie znajdziesz plecaki średnie dla kobiet, które posiadają specjalnie dopasowany system nośny z oznaczeniem SL. Plecaki turystyczne 40 l dla pań mają krótszy system nośny, dzięki któremu wędrówka z plecakiem jest jeszcze przyjemniejsza.

Przed zakupem plecaka turystycznego pewnie zastanawiacie się, który wybrać. Wybór jest ogromny nie tylko pod względem pojemności, ale także technologii, materiału oraz dodatkowych rozwiązań. Mając podstawową wiedzę z zakresu funkcjonalności plecaków oraz ich przeznaczenia, możemy wybrać plecak dopasowany do naszych preferencji i wymagań.  Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym wyborem jest plecak średni. Z jednej strony zmieścimy w nim znacznie więcej niż dokumenty i najbardziej potrzebny ekwipunek, z drugiej plecak i jego niepotrzebne funkcjonalności nie będą generowały dodatkowego obciążenia. Plecak średni to w naszym sklepie plecak o pojemności 35-60 litrów. W tej kategorii znajdziesz plecaki wycieczkowe, trekkingowe, ale także miejskie o większej pojemności. Wybierając się na weekendowy wyjazd turystyczny średni plecak będzie odpowiedni. Pomieści zarówno potrzebą odzież, jak i mniejszy sprzęt turystyczny. W ofercie znajdziecie plecaki średniej wielkości takich marek jak: Jack Wolfskin, Deuter, Pinguin czy The North Face. Niezależnie, na którą markę się zdecydujesz, masz pewność, że kupujesz plecak wysokiej jakości. U nas jakość idzie w parze z wygodą, dlatego mamy pewność, że nasze plecaki turystyczne będą towarzyszyć Ci w wielu przygodach.

Czy średnie plecaki są uniwersalne

Średnie plecaki są uniwersalne ponieważ możemy wykorzystać je zarówno do użytku podczas codziennych aktywności, jak i zaplanowanych, kilkudniowych wędrówek. Mniejsze z nich sprawdzą się także jako plecaki sportowe np. do jazdy na rowerze. Z jednej strony idealnie zadbają o wentylację pleców podczas wysiłku, z drugiej strony znajdzie się miejsce na potrzebne akcesoria. Po przepakowaniu jesteśmy w stanie zmieścić w nich niezbędny ekwipunek wycieczkowy nawet na kilkudniową wędrówkę. Część średnich plecaków ma kilka komór, których zawartość można podzielić w zależności od potrzeb, np. na odzież i obuwie. Możemy zachować także jednokomorową formę, jeżeli taka opcja będzie dla nas wygodniejsza. Najlepsze marki stawiają na dobrą wentylację, która zwiększa komfort wycieczki zwłaszcza podczas intensywnego marszu, ale też wspinaczki czy jazdy na rowerze. Większość plecaków posiada pas biodrowy oraz piersiowy, które są niezastąpione w górach, można je jednak odpiąć lub schować w sytuacjach niewymagających dodatkowego odciążenia ramion oraz kręgosłupa. Kolejną niezwykle przydatną funkcjonalnością jest pokrowiec przeciwdeszczowy, który podczas normalnego użytkowania jest schowany, a wyjmuje się go w razie wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie zmienia znacząco wagi plecaka, a może okazać się niezwykle przydatny w przypadku nagłej zmiany pogody w trakcie trwania wspinaczki czy wędrówki. Przed zakupem nowego plecaka turystycznego warto sprawdzić, czy z wybranego przez nas średniego plecaka można wyodrębnić osobny, mały plecak lub podręczną torbę. Zazwyczaj polega to na odpięciu górnej części plecaka, która staje się małym, podręcznym plecakiem idealnym przy zwiedzaniu miasta.  Taką funkcję posiada m.in. plecak trekkingowy marki Pinguin. Zobacz, jakie plecaki proponują najlepsze marki turystyczne.

Elementy wyróżniające plecaki e-Horyzont?

W ofercie sklepu e-horyzont znajdziesz szeroki wybór plecaków średniej wielkości (plecaki od 35 do 60 L), a każdy z nich jest funkcjonalny, wytrzymały i niezwykle praktyczny. Każdy podróżnik znajdzie tu coś dla siebie. Na wielodniowe piesze wyprawy zabieramy wygodny plecak turystyczny 60l np. plecak Jack Wolfskin Highland Trail XT  z szerokimi pasami nośnymi i odpowiednim systemem wentylacyjnym. Większość modeli średnich plecaków ma obszerne kieszenie górne, regulowane pasy i dodatkowe kieszonki na drobiazgi, ale nie tylko. Część modeli plecaków daje również możliwość przymocowania kijów trekkingowych czy czekana. Natomiast plecak 50 l Walker 50 daje dodatkową możliwość przypięcia liny wspinaczkowej oraz niektórych elementów konstrukcyjnych namiotu. Innowacją i niezwykle praktycznym rozwiązaniem w plecakach turystycznych jest podręczna kieszeń na wodę, dzięki której nie musimy się zatrzymywać by napić się wody. Jednak to, jakie rzeczy spakujemy, zależy od celu i czasu naszej wyprawy. Plecak 40 l jest potrzebny na kilka dni bądź krótkie wspinaczki podczas lata. Mocne zamki i jedna prosta komora zapewni udaną drogę w górę bez zbędnych niespodzianek, więc wyposażenie pozostanie w środku podczas wypraw. Także długie wędrówki miną w przyjemnej atmosferze, choć wymagają innego sprzętu - wspartego systemem nośnym. Ma go średniej wielkości plecak (ok 60 l) wraz z pasem piersiowym, który odciąża kręgosłup podczas długiego marszu. Materiały, z których składa się plecak turystyczny 50 l ze sklepu e-Horyzont, to m. in. Diamond Nylon – cienki, ale niezwykle trwały– oraz Oxford Poliester. Gęsta tkanina nie ulega rozdarciom nawet pod wypływem dużych obciążeń, a zamki YKK są wytrzymałe - chwalone na całym świecie w środowisku turystycznym - łączą ją w jeden spójny plecak. W ofercie naszego sklepu znajdziesz plecaki renomowanych marek Jack Wolfskin, Pinguin, Fjord Nansen, Black Diamond, The North Face czy Deuter.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.